

Суспільство
У Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”
У Києві та області близько 15 шкіл отримають примірники “Еко-історії для моїх маленьких друзів” авторства Богдана Красавцева, ілюстраторка – Олександра Красавцева.
Про це пише Великий Київ.
Відомо, що ініціатива здійснюється в рамках проєкту ЯЄЕКО, що покликаний доступно розповісти дітям про важливість збереження довкілля.
Книжка містить 8 фантастичних казок, які доносять екологічні ідеї цікаво й дотепно. У книзі є історія про необхідність енергоефективного мислення, що полягає в економії ресурсів планети (води, газу, електрики), відтак це дасть змогу протидіяти змінам клімату.
Кожна історія присвячена окремій проблемі екології, але усі вони об’єднані темою охорони довкілля та любові до природи. Так, серед творів є казка про те, як Чорне море потерпає від пластикових островів. Інший сюжет розповідає про шкідливість мийних засобів з фосфатами, а ще один – про важливість переробки батарейок.
Книга вийшла невеликим окладом – усього 1000 примірників, її мріяли зробити доступною для молодого покоління.
Окрім розмальовок на екологічну тематику збірка пропонує дітлахам й інші цікавинки. Наприклад, поміркувати над актуальними нині запитаннями, або ж ознайомитись з корисними еко-порадами.
Книжка виконана одразу двома мовами: українською та англійською. Це особливо сподобалось батькам дітлахів, які рано привчають своїх чад до вивчення іноземних мов.
Читайте також: Живі ялинки у горщиках: чому це екологічніше, скільки коштує та як доглядати
На Facebook-сторінці проєкту зазначається, що будь-який навчальний заклад та бібліотека можуть залишити заявку та безкоштовно отримати примірник “Еко-історій”.
Нагадаємо, у Києві з’явився другий “Япомогабокс” для безпритульних тварин: чим він особливий.
Головне фото: facebook.com/groups/iameco/media.

Суспільство

Вийшов перший із серії промоційних художніх туристичних відеороликів, присвячених природним багатствам Херсонщини – «Сім природних чудес Таврії».
Про це повідомили у пресслужбі Херсонської облдержадміністрації.
У ролику можна побачити:
- Олешківський ліс,
- озеро Сиваш,
- Дніпровські плавні,
- недоторкані степи біосферного заповідника «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна,
- водоспади в Козацькому,
- Олешківські піски,
- Станіславські скелі.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Нагадаємо, вийшов перший ролик анімаційного серіалу «Історії небайдужих».
Як ми повідомляли раніше, ШоТам та Zagoriy Foundation випустили відео про гігієну під час карантину.
Головне фото: khoda.gov.ua.
Суспільство

У мелітопольському зоопарку «Страус-Південь» народився маленький кумедний баранчик.
Про це пишуть Актуальні новини Запоріжжя у фейсбуці.
Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин
Радістю поділилися співробітники зоопарку.
«Ранок почався з приємних сюрпризів. У чотирирогих овець Святого Якова народився малюк. Симпатичний, ще ледве-ледве стоїть на ніжках, кучерявий баранчик. Всі минулі приплоди завжди народжувалися дівчата, а в цей раз, нарешті хлопчик. Малюк і мама почувають себе добре, знаходяться вони ще в теплому приміщенні», – йдеться у повідомленні.

Хто такі вівці Святого Якова?
Відмінною рисою цієї породи є багаторогість. Одна пара ріг з невеликим вигином росте в боки, друга сильно загнута до морди. Хвіст довгий, покритий шерстю, зазвичай його коротко відрізають. Забарвлення від кремового до коричневого і чорного кольору, найчастіше зустрічається рябе забарвлення.

У інших порід можуть народжуватися плямисті ягнята, але тільки у вівці Святого Якова і дорослі особини зберігають таке забарвлення. Довжина тіла 80-100 см, висота в холці в середньому 85 см. Вівці середнього розміру, важать вони 36-82 кг. На даний час широко поширена в Англії як декоративна порода. Віддає перевагу сухій високій місцевості, найкраще почувається в гористих районах Шотландії. У овець Святого Якова може бути тільки 2 пари рогів; верхня пара може бути прямою, або ж закрученою, як нижня. Вівці святого Якова – древня і рідкісна порода. Вони були відомі ще 3000 років тому і жили на Близькому Сході в Месопотамії, в XVII столітті були привезені в Англію в якості декоративних тварин.
Нагадаємо, у Подільському зоопарку в Вінниці з’явилися патагонські мари.
Як ми повідомляли раніше, в одеському зоопарку обрали найромантичнішу пару тварин.
Головне фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Запоріжжі будинок побуту «Ювілейний» викупив американський IT-підприємець, що працює на NASA, Максим Поляков. Там зведуть інноваційний хаб для дітей.
Про це пишуть Актуальные новости Запорожья.
Повідомляється, що метою проекту є розвиток інфраструктури міста і популяризація науки.
На перших поверхах оновленого «Ювілейного» відкриється інноваційний хаб, експеріментаніум для дітей та низка інших науково-пізнавальних проектів.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Очікується, що об’єкт стане центром розвитку для підростаючого покоління міста в області STEM (скорочено від Science, Technology, Engineering and Math, тобто Наука, Технології, Інжиніринг і Математика).

Подібні проекти вже були реалізовані Максом Поляковим у Дніпрі. У місті з нуля реконструювали планетарій, а також облаштували парк Гагаріна. Колись занедбані і застарілі, нині локації повністю змінилися і тішать дніпрян.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Планується повністю відновити будівлю, надавши їй сучасного вигляду. Крім того, буде відреставровано фонтан і прилегла територія.
Нагадаємо, презентували онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька.
Усі фото: facebook.com/infoobjectZ.