Суспільство
В Україні впроваджують міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером ICDL
Міністерство цифрової трансформації та Українська асоціація фахівців інформаційних технологій спільно впровадять в Україні міжнародну сертифікацію навичок володіння комп’ютером ICDL (International Computer Driver Licence).
Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.
ICDL сертифікат може знадобиться у разі вступу до вишів у багатьох країнах, при працевлаштуванні до приватних компаній, для навчання та сертифікації цифрових навичок державних службовців тощо.
Про сертифікат
ICDL – це сертифікація, що дозволяє людям засвідчити свої навички роботи з комп’ютером за міжнародним стандартом. ЮНЕСКО виділяє ICDL як приклад міжнародної рамки компетенцій, вона доступна в понад 100 країнах.
Це мережа з понад 20 000 тестових центрів, що забезпечує більше 70 млн сертифікаційних тестів для 16 млн людей у всьому світі. Сертифікація містить теоретичні та практичні завдання. Наприклад, при складанні тесту можливі такі завдання, як забронювати онлайн столик у ресторані або скопіювати речення із будь-якого сайту про науку, створити і відправити лист електронною поштою.
Як впроваджуватимуть сертифікат?
Україна є учасником програми ECDL/ICDL з 2003 року, в нашій країні діє мережа тестових центрів, в яких можна пройти сертифікацію. Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу та підписало меморандум з Українською асоціацією фахівців інформаційних технологій, що є представником ICDL в Україні.
У результаті буде створена цифрова навчальна система з 22 навчальних модулів, які охоплюють усі необхідні цифрові компетентності, згідно з європейським баченням.
Читайте також: 10 держпослуг за 15 хвилин: як працює електронний сервіс єМалятко для батьків
Тестування та сертифікації за стандартом ICDL будуть проводитися для різних верств населення. Завдяки підтримці ініціативи Мінцифрою матеріали за модулем «Український цифровий громадянин» будуть доступні безкоштовно. Тренувальне онлайн-тестування за модулем «Український цифровий громадянин» буде імплементовано на порталі Дія.Цифрова освіта.
Крім того, сторони домовились сприяти розвитку цифрових компетентностей державних службовців, педагогічних працівників, працівників медичної сфери, безробітних для підвищення можливостей працевлаштування.
У межах партнерства передбачено також сприяння впровадженню рамки цифрових компетентностей для освітян (DigCompEdu) і рамки цифрових компетентностей для громадян (DigComp for Citizens).
Читайте також: Aкустична система з кокоса, або Як одеський фізик став партнером світового техгіганта
Одна з головних цілей — спільними зусиллями охопити максимальну аудиторію українців для досягнення повсюдного проникнення цифрових технологій і в такий спосіб спростити повсякденне життя громадян, розширити доступні горизонти та підняти рівень виконання ними робочих задач, які сьогодні майже скрізь і завжди пов’язані із застосуванням тих або інших цифрових компетентностей.
Довідка
У Європі ICDL раніше був відомий як ECDL (European Computer Driver Licence) з моменту запуску в 1997 році до 2019 року, коли був запущений новий бренд ICDL Identity, який офіційно об’єднав ECDL та ICDL. ICDL і ECDL ніколи не відрізнялись за змістом, назва ECDL використовувалась для країн Європи, з географічної точки зору, а ICDL — для всіх інших країн світу. ECDL/ICDL як стандарт комп’ютерної грамотності визнаний Європейською комісією, ЮНЕСКО, Радою Європейських Професійних Інформаційних Товариств, Європейським товариством інформатики, міністерствами освіти різних країн.
Нагадаємо, мінцифри запустило соціальну рекламу про платформу «Дія».
Окрім того, в Україні запустили безкоштовний онлайн-курс про працевлаштування.
Як ми писали раніше, у Мінцифри показали можливий вигляд електронного паспорта.
Головне фото: slovoidilo.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі