Суспільство
В Україні вперше виконали спліт-трансплантацію печінки: орган розділили і пересадили малюку та дорослому
Львівські лікарі вперше в Україні виконали унікальну спліт-операцію — розділили донорську печінку, щоб врятувати життя одразу двох пацієнтів.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
Донорський орган успішно пересадили малюку і дорослому. Унікальні для України втручання виконали спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.Шалімова у Першому медичному об’єднанні Львова. Також трансплантологи пересадили дві нирки та серце. Спільно лікарям вдалося врятувати п’ять життів пацієнтів, троє з яких – діти.
Донором втретє в історії України стала дитина. Батьки 15-річного хлопчика, який помер через ушкодження мозку, ухвалили дуже складне, але правильне рішення. Завдяки цьому навіть після смерті їхній син продовжив жити.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Зокрема, хлопчик подарував шанс на життя Луці із Житомирщини. Йому лише 1,3 рочки. У малюка біліарна атрезія – печінка поступово відмовляє. Без операції у дитини лишалося хіба кілька місяців. Лука отримав меншу долю печінки. Більшу хірурги пересадили 20-річному чоловіку з Винників.
Серце отримав 11-річний Владик з Тернопільщини. Діагноз делятаційна кардіоміопатія йому встановили в 6 місяців. Недугу спровокувало важке запалення легень. Серце хлопчика могло зупинитися будь-якої миті: воно було втричі збільшене та заледве поміщалося в грудній клітці.
Запрацювали нові нирки і в 12-річного Гени з Харкова та 18-річного Івана з Черкащини. Тепер вони нарешті можуть забути про апарат гемодіалізу та жити повноцінним життям.
Минув рівно тиждень після трансплантацій. Нині усі пацієнти почувають себе добре.
Нагадаємо, київські лікарі вдруге пересадили печінку пацієнту і врятували йому життя – це перший такий успішний досвід українських лікарів.
Крім того, військовому, який був за крок до ампутації, врятували обидві ноги. Після реабілітації він планує повернутися на фронт.
Фото: Львівська міська рада.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі