Суспільство
В Україні вперше створили мурал на тему медіаграмотності
У Каховці на Херсонщині відкрили мурал, що привертає увагу до критичного мислення та медіаграмотності.
Про це ШоТам повідомили представники громадської організації «Інтерньюз-Україна»
Арт-об’єкт створили в межах міжнародного проєкту ARTIFAKE, що залучає стріт-арт до протистояння пропаганді.
В Україні проєкт реалізують у південних і східних регіонах.
Сюжет муралу
Мурал українського художника Сергія Радкевича «Вектор міста. Критичне мислення» став першим арт-об’єктом такого типу в Україні, який безпосередньо звертається до місцевих жителів і закликає їх мислити критично.
У центрі малюнку — три вежі з герба Каховки, що символізують підвалини критичного мислення: відповідальне сприйняття, осмислення та застосування інформації, яку ми споживаємо. Спираючись на ці вежі, рука, тобто символ людини, може впорядкувати інформаційний хаос навколо себе.
Про ініціативу
Це ініціатива громадської організації «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з Асоціацією аудіовізуальних репортерів (Вірменія) та Фундацією «Art Transparent» (Польща) за фінансової підтримки міжнародних та українських донорів. Назва ARTIFAKE розшифровується з англійської мови як Art Invades Fake, тобто «мистецтво захоплює фейк».
Читайте також: «Тіло бачимо руками». Як незрячі масажистки «Очі Тари» допомагають жінкам долати стрес
Це перший міжнародний проєкт із протидії дезінформації, який працює безпосередньо з локальними громадами одразу трьох країн. Він залучає стріт-арт митців з України, Польщі та Вірменії до створення дев’яти вуличних арт-об’єктів на тему критичного мислення.
Це мурали та вуличні інсталяції, що порушують найрізноманітніші проблеми: від підступності фейків і засилля маніпулятивних новин до піднесення конспірологічних теорій і впливу олігархів на медіа. Стартував проєкт із креативної майстерні, під час якої стріт-арт митці вивчали пропаганду та переосмислювали її за допомогою мистецтва.
Допомагали їм в цьому українські та міжнародні експерти у сфері боротьби з дезінформацією, художники, письменники, психологи та журналісти. Серед них — Пітер Померанцев, Андрій Курков, Павло Гудімов, Алевтина Кахідзе та інші.
Читайте також: Її капелюхи носять навіть до королеви Британії: історія успіху майстрині з Чернігова
Міста, в яких з’являться мурали від ARTIFAKE, визначали шляхом голосування серед п’яти міст-претендентів. Каховка виборола право отримати перший арт-об’єкт. Після цього, планують створити мурал в Бахмуті Донецької області. Паралельно також створюються по три арт-об’єкти в Польщі та Вірменії.
Нагадаємо, у Коломиї з’явився мурал закоханих гуцулів.
Також у Кривому Розі активіст створив онлайн-мапу муралів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві намалювали найдовший в Україні історичний мурал.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Коментарі