

Економіка
В Україні створили перший органічний експортний альянс для пошуку нових ринків
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Уперше в Україні шість органічних компаній об’єдналися для спільного пошуку нових ринків.
Про це повідомили у пресслужбі громадської організації «Органічна Україна» у Фейсбуці.
За інеформацією, громадська спілка виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» у партнерстві з Державною установою Export Promotion Office/Офіс з Просування Експорту створила перший в Україні органічний експортний альянс для спільного пошуку нового ринку продажів зернової продукції з доданою вартістю – Organic Ukraine Business Hub CEREALS.
Читайте також: Рослинне м’ясо в Україні: де купити і за скільки
Це багаторічний проект розвитку торгівлі з доданою вартістю самого традиційного українського продукту – зерна.
Альянс складається із шести експортоорієнтованих підприємств, а саме:
- ТОВ «Агрофірма «Поле»,
- ПП «Галекс-Агро»,
- ТОВ «Кварк»,
- ТОВ «Органік Оригінал»,
- ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів»,
- ТОВ «Фірма «Діамант ЛТД».
Об’єднавши зусилля українські виробники можуть представити набагато ширший асортимент органічних круп та пластівців на зовнішніх ринках.

Для довідки
Альянси – це довгострокові корпоративні відносини між двома (або більше) фірмами. Прикладами таких об’єднань є спільні підприємства, науково-дослідне співробітництво, довгострокові договори про поставки. Багато фірм, що раніше рідко вступали в альянси, тепер створюють їх регулярно. Так, наприклад, американська Amerіcan Telephoneand Telegraph (ATT) і англійська корпорація Brіtіsh Telecom об’єдналися і створили підприємство телефонного зв’язку.
Читайте також: Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції
Територія, де діє нове об’єднання, охоплює Північну і значну частину Південної Америки, Європи, Азії й Океанії. А конкуруючі американські корпорації АТТ, ІBM, Apple Computer і німецька фірма Sіemens створили альянс, у рамках якого буде вироблятися продукція, «що говорить на одній мові», і розробляються комп’ютерні стандарти по сумісності техніки, що випускається різними конкуруючими фірмами.
Нагадаємо, перший український продукт отримав географічне зазначення: що це означає?
Як ми повідомляли раніше, в Україні одразу два заводи випускатимуть неймовірно корисне амарантове борошно.
Усі фото: facebook.com/OrganicUkraine.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український безкоштовний iOS-додаток для пошуку та оренди квартир Bird виходить на польський ринок і запускається у Варшаві.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці компанії.
Зазначається, що сервіс розрахований для українців, які нині живуть у Польщі.
«Налаштовуємо фінальні пікселі й довідфільтровуємо квартири», – йдеться у дописі Bird.
За даними dev.ua, у додатку буде доступна функція «бабчин ремонт», що допомагає шукати житло за інтерʼєром та меблями. У сервісі також буде можливість обрати інтерʼєр.
Про застосунок
Bird — додаток для iPhone, що допомагає знайти квартиру в Києві за допомогою 3D-мапи, а також розпізнає фейкові оголошення й попереджає про них користувача.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
До 2022 року додаток працював лише в Києві, але потім запустився в Лондоні та Львові. Нині ним користуються 300 тисяч людей.
У застосунку можна самостійно обвести район, де насамперед цікавить оренда житла, переглянути наявні варіанти та підписатися на оновлення.
Нагадаємо, автобусний лоукостер FlixBus запустив нові маршрути з Києва до Польщі.
Також українська студія ZikZak Architects показала проєкт реконструкції школи для українських дітей у передмісті Варшави.
Фото: facebook.com/birdrent.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ПриватБанк запустив програму підтримки клієнтів-експортерів у партнерстві з Експортно-кредитним агентством (ЕКА).
Про це повідомили у пресслужбі банку.
Зазначається, що в ПриватБанку вже стартував прийом заявок програму підтримки клієнтів-експортерів.
Етапи програми підтримки
На першому етапі партнерства з ЕКА ПриватБанк фінансуватиме українських товаровиробників, клієнтів малого, середнього та корпоративного бізнесу на придбання сировини та матеріалів з метою виконання експортних контрактів.
За умовами програми, ЕКА страхуватиме ризики банку за виданими кредитами на виконання зовнішньоекономічних контрактів.
Максимальна сума такої позики може становити 5 мільйонів гривень, термін кредитування – до 1 року, застава – майнові права за експортним контрактом та порука власника.
Поєднання програми з «Доступними кредитами 5-7-9%» дозволить клієнтам банку кредитуватися за пільговими відсотковими ставками.
Читайте також: «Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай
Відзначається, що ПриватБанк підписав угоду з Експортно-кредитним агентством про співпрацю в рамках програми портфельного страхування ризику банку за кредитами, які будуть видані на виконання експортних контрактів.
Портфельне страхування виданих кредитів на виконання експортних угод зі спрощеними вимогами до застави – це механізм підтримки експортерів під час війни, який був оперативно напрацьований та запущений Міністерством економіки України та ЕКА у партнерстві з українськими банками в червні 2022 року з метою широкої підтримки, відновлення та збільшення присутності українських виробників та постачальників робіт і послуг на світових ринках.
Нагадаємо, Україна отримала дозвіл на експорт саджанців яблуні, сливи та аличі до країн ЄС.
Також ми повідомляли, що українських бджіл і бджолопакети експортуватимуть до Канади.
Фото: business.diia.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У вівторок, 21 березня, Європейський Союз виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги — 1,5 млрд євро.
Про це повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у твітері.
Зазначається, що це допомога із загального пакета допомоги на 18 млрд євро.
Голова Єврокомісії наголосила, що підтримка Європи не лише допомагає Україні захищатися під час війни, а ще й ставить її на шлях до ЄС.
Дивіться відео: Іван Марчук – визнаний за життя геній з Тернопільщини
«Сьогодні ми виплатили ще €1,5 млрд Україні. Наша підтримка допомагає Україні функціонувати, захищаючись. Вона також твердо ставить Україну на її шлях до ЄС, підтримуючи реформи – наприклад, ефективне управління та фінансову стабільність. Разом ми пишемо європейське майбутнє України», — написала фон дер Ляєн.
Відзначимо, що у грудні 2022 року Рада ЄС ухвалила рішення про макрофінансову допомогу Україні на 2023 рік розміром 18 млрд євро. Згідно з повідомленням Ради ЄС, сума кредиту, який нададуть Україні 2023 року, становитиме 18 млрд євро з 10-річним пільговим періодом.
Нагадаємо, про те, що Євросоюз виділить Україні другий транш макрофінансової допомоги на 2023 рік, стало відомо на минулому тижні.
Також ми повідомляли, що Данія створює фонд для допомоги Україні з бюджетом $1 млрд.
Фото: english.almayadeen.net.