

Суспільство
Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Замість м’яса – соя, замість яєць – тофу. Це лише частинка раціону веганів. Останнім часом людей, які відмовились від їжі тваринного походження, стало значно більше, а культура рослинних продуктів все більше поширюється серед українців. Та якщо ви думаєте, що вегани – це нещасні люди, які жують лише траву, то помиляєтесь. Сьогодні є чималий асортимент продуктів на рослинній основі. Та й українські виробники не відстають, а роблять смачну та корисну їжу для веганів. Тож, пропонуємо познайомитись з ними.
1. VforVegan

Молочні продукти зовсім без молока створює український бренд VforVegan. Для тих, хто любить безглютенову їжу цей виробник пропонує густі та рідкі йогурти з грецького горіха кеш’ю. Такі йогурти проходять особливий процес ферментації на рослинному пробіотику, який виділяється з квашеної капусти та містить в собі повний комплекс корисних мікроорганізмів для нормального функціонування кишківника.
Також VforVegan виробляє сири та сметану на рослинній основі. До речі, сири створюють з різними смаками, а загущують натуральним агар-агаром (рослинний замінник желатину).
Ціни на таку НЕмолочку в середньому 80 гривень. Наприклад, мигдальне молоко коштує 69 грн, а йогурт – 83 грн.
2. Зелена корова

Львівський бренд “Зелена корова” взяв за основу виробництва своєї продукцію сою. Адже це корисний продукт як для веганів, так і для тих, хто дотримується безлактозної дієти. Соя багата на ті ж мікроелементи, що й м’ясо тварин. Вона містить 40% білка, амінокислоти, кальцій, калій, клітковину та інші.
Виробник робить молоко з нотками горіху, з додаванням ванілі та абрикосу. Соєве молоко також використовують для приготування сиру тофу, який ще називають “м’ясом без кісток”, адже він легко засвоюється організмом. На полицях бренду “Зелена корова” можна знайти не тільки соєві продукти. В асортименті також паштет, керобелла (солодка паста без цукру з фініків, арахісу і керобу), хумус (закуска з нуту і сезамової пасти), а також фалафель (тефтелі з нуту, рису, окари і соєвого соусу).
Якщо ви думаєте, що бути веганом дорого, то зверніть увагу на ціни цього виробника: тофу – 49 гривень, хумус – 60 гривень, а фалафель – 56 гривень.
3. Vegetus

А ви знали, що вегани також полюбляють їсти бутерброди з ковбасою та хотдоги? Тільки з сейтану чи тофу. У Vegetus знайдете соєві та пшеничні продукти для веганів і любителів дієт. Тут можна знайти тофу, соєве молоко, десерти, чорну ікру з водоростей та інші органічні продукти. У Vegetus є все від суперфудів до бакалії.
Щодо складу, то, наприклад, у пшеничний сервелат входять вода, пшеничний та гороховий білок, кокосова олія,кукурудзяний крохмаль, сіль та спеції.
Вегани та любителі дієт можуть купити продукцію Vegetus не лише онлайн, а й в офлайн-магазинах Києва, Харкова, Дніпра та Одеси. Ціни на продукцію різні: 52 грн – за ковбасу, 45 грн – за хумус, 55 грн – за ікру.
4. Vegi Land

Якщо зовсім немає часу на приготування їжі, то виробник веганських та вегетаріанських продуктів та напівфабрикатів Vegi Land прийде на допомогу. В їх асортименті можна знайти страви швидкого приготування на основі рослинного білка. Це і “м‘ясо по-китайськи”, зрази, пельмені, супи-пюре, а також фалафель, хумус та нутові котлети. Особливу увагу варто звернути на блюда з сейтану, адже вони корисні, багаті на протеїн та вважаються рослинним замінником м’яса. Однією з головних цінностей цього продукту є наявність в ньому незамінної амінокислоти – лізину.
Крім напівфабрикатів, у Vegi Land можна придбати солодощі, хлібці, арахісову пасту, чай та горіхи.
Тут можна знайти меню на цілий день, адже воно збалансоване, корисне та поживне і на 100% вегетаріанське. Вам зможуть доставити страви у замороженому вигляді. Все, що треба: скористатись мікрохвильовкою, розморозити та сісти до столу. Ціни – в середньому 100 гривень за страву.
5. Ідеаль Немолоко

Гречане, ванільне, рисове та мигдальне – це все асортимент НЕмолока від українського виробника. Ідеаль Немолоко стане корисним та поживним не тільки для веганів та вегетаріанців, а й для тих, хто не переносить лактозу чи має алергію на білок з коров’ячого молока.
Український виробник представив ринку 100% рослинний напій без лактози, холестерину, ГМО та доданого цукру Натомість, у ньому є вітаміни групи В, а ще необхідний запас клітковини – джерело здоров’я, що регулює обмінні процеси та наповнює енергією.
Спробуйте додати такий корисний продукт у свій раціон. Тим паче, що ціна не кусається: літр такого “молока” коштує близько 40 гривень. А ще на сайті виробника можна знайти цікаві рецепти страв на кожен день з їхньої продукції
6. BurundukBurunduk

І звісно, як же без солодкого? Особливо арахісової пасти. Такий продукт не так давно з’явився на українському ринку і вже завоював смакові рецептори багатьох споживачів. Мигдалева, з м’якоттю кокоса, з фундуком – це все асортимент українського бренду арахісової пасти BurundukBurunduk, який створили троє друзів з Києва.
У пастах не використовується цукор, кухонна сіль, пальмова олія та інші транс- і гідрогенізовані жири. Пасту готують зі смаженого арахісу, який набагато корисніше за сирий – через кращу засвоюваність та підвищений вміст антиоксидантів.Такий продукт стане незамінним у рослинному харчуванні, а також для тих, хто піклується про свою фігуру. Паста містить 26 г білка на 100 г продукту. А коштує 130 гривень за 250 грамм.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
ГО «Будуємо Україну Разом» 27 травня об’єднала понад 1000 мешканців міст та маленьких сіл довкола спільної мети – зробити свій населений пункт чистішим.
Про це повідомляє ШоТам.
Всеукраїнська толока з БУР – це вже третя акція прибирання такого масштабу, яку ГО реалізує у партнерстві з організаціями та активістами еконапряму.
За день волонтери провели толоку у 48 локаціях та зібрали 1153 мішки зі сміттям. Ще у 13 локаціях толока була перенесена через погодні умови.
Наймолодшій волонтерці толоки – Аделі 2,5 роки, найстаршому учаснику – Анатолію 73 роки.

«На толоці відчувалася єдність поколінь, та справжня дружня атмосфера. До того незнайомі люди працювали як єдиний механізм, та не переставали дивуватися, що прийшло так багато учасників», – розповів Богдан, координатор толоки в Полтаві, де сотня волонтерів прибрала міську набережну.
Читайте також: Повернулися з Європи, аби волонтерити. Як мати з донькою приєдналися до руху «Будуємо Україну Разом»

Ідея проведення толоки приурочена до Європейського Дня парків. В європейських країнах цей день символізує міжнародну солідарність у питанні охорони природних територій.
«Ми розпочали змінювати простір “Розсадник” кілька років тому. Тоді це була поросла зеленню місцина з купою відходів. У травні 2023 року ми бачимо оновлений простір, який і надалі потребує втручань, догляду та підтримки, але з часом цих зусиль потрібно докладати все менше. Ця толока – одне з наших зусиль на шляху до сталості простору. Вже скоро на місці старої будівлі буде трава, а поле засіємо гарбузами. І так – маленькими кроками, ми будемо рухатись уперед, посилюючи нашу громаду та країну», – розповіла координаторка толоки у Львові та членкиня ГО «Плато» Діана.

Для БУР толока – це можливість об’єднати різних людей в громадах довкола спільної корисної справи та підкреслити важливість турботи про довкілля. Так БУР хоче продемонструвати силу спільної дії та важливість внеску кожного у глобальні зміни через долучення до локальних акцій.
На жаль, такі акції прибирання не є частими, але команда БУР сподівається, що волонтери, спробувавши такий інструмент взаємодії будуть організовувати толоки у своїх населених пунктах на регулярній основі.
Стати волонтером та долучитися до проєктів БУР можна заповнивши реєстраційну форму на сайті.
Про БУР
Будуємо Україну Разом — це всеукраїнська громадська організація, яка вже 9 років залучає молодь до волонтерства та співпрацює з громадами й активістами для реалізації проєктів.
Цього року мета БУР – 120 будівничих таборів та акцій у понад 50-тьох громадах за допомогою 6000 волонтерів та волонтерок.
Нагадаємо, фонд «Солом’янські котики» пропонує киянам посадити персональну сакуру у парку «Відрадний» за донат.
Крім того, волонтери проєкту «Дерев’яне мереживо Чернігова» відновлюють фасад унікальної 100-річної садиби в Чернігові.
Фото: надане ШоТам
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Документальний фільм Романа Любія «Залізні метелики», що розповідає про збиття росіянами літака МН-17 на сході України у 2014 році, вийде в український прокат 20 липня.
Про це повідомляє ШоТам.
Відомо, що 20 липня в українських кінотеатрах вийде документальна картина про збиття російськими військовими літака малайзійських авіаліній на початку російсько-української війни.
Покази приурочені дев’ятим роковинам трагедії, які відзначаються кількома днями раніше – 17 липня.
Про фільм
У фільмі йтиметься про один із найбільших воєнних злочинів в сучасній історії, яких вчинили російські військові. 17 липня 2014 року, керуючи зенітним ракетним комплексом «Бук», вони збили пасажирський літак MH17 у небі над українським Донбасом. 298 громадян різних країн стали жертвами російської агресії.
Тоді здавалося, що жорстка відповідь світової спільноти лише питання часу й саме вона закінчить війну, яку розв’язала рф руками своїх найманців. Але попри жахливі масштаби катастрофи та сотні смертей мирних людей, злочин досі не покараний. Вирок у справі, яка тривала 8 років мають оголосити до 15 грудня 2022 року.
Читайте також: Як тебе не любити? 11 короткометражок про Київ, який ви не знали. Радять ШоТам і Такфлікс
«Залізні метелики» ретельно складає картину збиття малазійського літака МН17 та особливу увагу приділяє російській пропагандистській машині, яка постійно змінювала риторику щодо катастрофи.
При цьому фільм органічно поєднує у собі архівні кадри, вирізки зі справ та фрагментів телеефіру, інтервʼю, документальні спостереження, елементи перформансу та анімацію.
Нагадаємо, Netflix випустить українські фільми «Люксембург, Люксембург» Антоніо Лукіча та «Клондайк» Марини Ер Горбач.
Крім того, фільм «Клондайк» української режисерки Марини Ер Горбач отримав нагороду на Міжнародному кінофестивалі у Палм-Спрінгз (США).
Фото: cinema.in.ua
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Збройних силах Канади показали, як канадські військовослужбовці навчають українських захисників навичкам ведення бою в умовах міста.
Про це повідомили Збройні сили Канади у твіттері.
«Новобранці Збройних сил України проходять підготовку з ведення міських операцій та окопної війни під наглядом військовослужбовців Збройних сил Канади у рамках операції UNIFIER у Великій Британії», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Des recrues des Forces armées ukrainiennes reçoivent une formation aux opérations urbaines et à la guerre de tranchées sous la supervision du personnel des Forces armées canadiennes lors de l’#OpUNIFIER au Royaume-Uni, en mai 2023.#AlliésDeLaDémocratie #SoutienÀLUkraine pic.twitter.com/RyJWnTyTP8
— Opérations des Forces armées canadiennes (@operationsFC) May 29, 2023
Про UNIFIER
Операція UNIFIER – це військова тренувальна місія Збройних сил Канади (CAF), яка розпочалась у 2015 році у відповідь на прохання уряду України про підтримку Силових структур України. Операція допомагає формувати та збільшувати можливості та спроможності ССУ, разом з цим працюючи в напрямку досягнення взаємосумісності з НАТО.
До повномасштабного вторгнення Канада кожні пів року відправляла до України групу з приблизно 200 членів CAF. Вони прибували з усіх куточків Канади. Військовослужбовців місії обирають на основі навичок, які вони вносять до навчальної програми.
Нагадаємо, тренування українських пілотів на винищувачах F-16 вже розпочалися.
Крім того, Збройні сили Королівства Норвегії проведуть навчання для 3200 українських військових упродовж 2023 року.
Фото: twitter.com/operationsFC