Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції

Опубліковано

Замість м’яса – соя, замість яєць – тофу. Це лише частинка раціону веганів. Останнім часом людей, які відмовились від їжі тваринного походження, стало значно більше, а культура рослинних продуктів все більше поширюється серед українців. Та якщо ви думаєте, що вегани – це нещасні люди, які жують лише траву, то помиляєтесь. Сьогодні є чималий асортимент продуктів на рослинній основі. Та й українські виробники не відстають, а роблять смачну та корисну їжу для веганів. Тож, пропонуємо познайомитись з ними.

1. VforVegan

Молочні продукти зовсім без молока створює український бренд VforVegan. Для тих, хто любить безглютенову їжу цей виробник пропонує густі та рідкі йогурти з грецького горіха кеш’ю. Такі йогурти проходять особливий процес ферментації на рослинному пробіотику, який виділяється з квашеної капусти та містить в собі повний комплекс корисних мікроорганізмів для нормального функціонування кишківника. 

Також VforVegan виробляє сири та сметану на рослинній основі. До речі, сири створюють з різними смаками, а загущують натуральним агар-агаром (рослинний замінник желатину).

Ціни на таку НЕмолочку в середньому 80 гривень. Наприклад, мигдальне молоко коштує 69 грн, а йогурт – 83 грн.

2. Зелена корова

Львівський бренд “Зелена корова” взяв за основу виробництва своєї продукцію сою. Адже це корисний продукт як для веганів, так і для тих, хто дотримується безлактозної дієти. Соя багата на ті ж мікроелементи, що й м’ясо тварин. Вона містить 40% білка, амінокислоти, кальцій, калій, клітковину та інші. 

Виробник робить молоко з нотками горіху, з додаванням ванілі та абрикосу. Соєве молоко також використовують для приготування сиру тофу, який ще називають “м’ясом без кісток”, адже він легко засвоюється організмом. На полицях бренду “Зелена корова” можна знайти не тільки соєві продукти. В асортименті також паштет, керобелла (солодка паста без цукру з фініків, арахісу і керобу), хумус (закуска з нуту і сезамової пасти), а також фалафель (тефтелі з нуту, рису, окари і соєвого соусу).

Якщо ви думаєте, що бути веганом дорого, то зверніть увагу на ціни цього виробника: тофу – 49 гривень, хумус – 60 гривень, а фалафель – 56 гривень.

3. Vegetus

А ви знали, що вегани також полюбляють їсти бутерброди з ковбасою та хотдоги? Тільки з сейтану чи тофу. У Vegetus знайдете соєві та пшеничні продукти для веганів і любителів дієт. Тут можна знайти тофу, соєве молоко, десерти, чорну ікру з водоростей та інші органічні продукти. У Vegetus є все від суперфудів до бакалії.

Щодо складу, то, наприклад, у пшеничний сервелат входять вода, пшеничний та гороховий білок, кокосова олія,кукурудзяний крохмаль, сіль та спеції. 

Вегани та любителі дієт можуть купити продукцію Vegetus не лише онлайн, а й в офлайн-магазинах Києва, Харкова, Дніпра та Одеси. Ціни на продукцію різні: 52 грн – за ковбасу, 45 грн – за хумус, 55 грн –  за ікру.

4. Vegi Land

Якщо зовсім немає часу на приготування їжі, то виробник веганських та вегетаріанських продуктів та напівфабрикатів Vegi Land прийде на допомогу. В їх асортименті можна знайти страви швидкого приготування на основі рослинного білка. Це і “м‘ясо по-китайськи”, зрази, пельмені, супи-пюре, а також фалафель, хумус та нутові котлети. Особливу увагу варто звернути на блюда з сейтану, адже вони корисні, багаті на протеїн та вважаються рослинним замінником м’яса. Однією з головних цінностей цього продукту є наявність в ньому незамінної амінокислоти – лізину.

Крім напівфабрикатів, у Vegi Land можна придбати солодощі, хлібці, арахісову пасту, чай та горіхи.

Тут можна знайти меню на цілий день, адже воно збалансоване, корисне та поживне і на 100% вегетаріанське. Вам зможуть доставити страви у замороженому вигляді. Все, що треба: скористатись мікрохвильовкою, розморозити та сісти до столу. Ціни – в середньому 100 гривень за страву. 

5. Ідеаль Немолоко

Гречане, ванільне, рисове та мигдальне – це все асортимент НЕмолока від українського виробника. Ідеаль Немолоко стане корисним та поживним не тільки для веганів та вегетаріанців, а й для тих, хто не переносить лактозу чи має алергію на білок з коров’ячого молока.

Український виробник представив ринку 100% рослинний напій без лактози, холестерину, ГМО та доданого цукру Натомість, у ньому є вітаміни групи В, а ще необхідний запас клітковини – джерело здоров’я, що регулює обмінні процеси та наповнює енергією.

Спробуйте додати такий корисний продукт у свій раціон. Тим паче, що ціна не кусається: літр такого “молока” коштує близько 40 гривень. А ще на сайті виробника можна знайти цікаві рецепти страв на кожен день з їхньої продукції

6. BurundukBurunduk

І звісно, як же без солодкого? Особливо арахісової пасти. Такий продукт не так давно з’явився на українському ринку і вже завоював смакові рецептори багатьох споживачів. Мигдалева, з м’якоттю кокоса, з фундуком – це все асортимент українського бренду арахісової пасти BurundukBurunduk, який створили троє друзів з Києва.

У пастах не використовується цукор, кухонна сіль, пальмова олія та інші транс- і гідрогенізовані жири. Пасту готують зі смаженого арахісу, який набагато корисніше за сирий – через кращу засвоюваність та підвищений вміст антиоксидантів.Такий продукт стане незамінним у рослинному харчуванні, а  також для тих, хто піклується про свою фігуру. Паста містить 26 г білка на 100 г продукту. А коштує 130 гривень за 250 грамм. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі