

Технології
Рослинне м’ясо в Україні: де купити і за скільки
Американський стартап Beyond Meat продається у 20 країнах і тепер є в Україні. Покупцям пропонують продукти у вигляді бургерних котлет та ковбасок з рослинного м’яса, інформує сайт Маяк.
Як це – рослинне м’ясо
Стартап Beyond Meat з’явився в 2009 році в США. У розробку рослинного м’яса вклалися засновник Microsoft Білл Гейтс, співзасновник Twitter Біз Стоун, актор Леонардо Ді Капріо, мережі ресторанів швидкого харчування McDonald’s, KFC, Гарвардський і Стенфордський університети.
Beyond Meat – це м’ясо, яке складається з рослин, не містить глютену, сої та ГМО. Основні інгредієнти продуктів: горох, рис, вода, картопляний крохмаль, рапсове масло. Червоний колір котлеті надає буряковий сік.
Читайте також: В Україні почнуть продавати рослинне м’ясо
Дистриб’ютором продукції в Україні виступає компанія Станіслава Луцковіча і Олександра Корзуна “Вест Мілз”.
«За словами вчених з лабораторії Beyond Meat, всі необхідні білки, жири, вуглеводи, ліпіди, мінерали і вітаміни доступні і в рослинному світі. Єдиним інгредієнтом тваринного м’яса, який неможливо було синтезувати з рослин, став холестерин, тому його в рослинному бургер немає», – розповіли у компанії.
У компанії відзначають, що далеко не всі їх покупці є веганами і вегетаріанцями.
Читайте також: Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції
Де можна скуштувати
В Одесі
Кафе здорового харчування Omega Three. Вартість бургера – 250 гривень. Вартість хот-дога – 200 гривень.

У Києві
«ЖЗЛ», Queen, The Burger, Orang + Utan, Mocco, Normal Art Restaurant, Avalon, Bassano Ristorante, The Burger Mexico, Burger & Fries Gulliver, Ketchup Room, Happy Grill Bar, «Альтруіст», «Нікого не їм», Dogz & Burgers, Hedonist, Mr.Grill Hotdogs & Burgers, «Монтеккі Капулетті», Bon Cafe, Izone cafe, мережа Star Burger і сім’ї ресторанів Діми Борисова.
У Львові
Om Nom Nom.
У Харкові
Jord, «Гдебургер»
Якщо хочете приготувати бургери і ковбаски Beyond у себе вдома, то придбати їх можна в одному з українських партнерських магазинів:
- «Еко-Лавка»;
- Vegetus;
- «Вега маркет»;
- «ЕкоСвіт»;
- Maosfood.
Технології

В Україні відкрили офіс Kongsberg Defence and Aerospace — норвезької компанії озброєння. Ракетні зенітні комплекси від цього виробника посилюють протиповітряну оборону України з початку повномасштабного вторгнення.
Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.
Норвезькі зенітні ракетні комплекси NASAMS здатні уразити повітряні цілі на малих та середніх висотах за будь-яких погодних умов. Такі установки стоять на захисті українських міст від російських ракет і дронів. За словами Умєрова, у партнерстві зосередяться на розвитку спільних проєктів у сфері протиповітряної оборони.
«Відкриття офісу — це черговий крок у розвитку партнерства між Україною, Норвегією та компанією Kongsberg. Разом реалізовуватимемо проєкти у сфері виробництва перехоплювачів, посилення ППО і захисту моря – напрямках, в яких Kongsberg є світовим лідером», — зазначив міністр оборони.
Рустем Умєров також додав, що українські та норвезькі інженери зможуть працювати над покращенням вже наявного озброєння та впровадженням інновацій.
Читайте також: Українці донатили, а «Нова пошта» подвоїла: для підсилення ППО передали техніку на 279,5 млн грн
Про компанію
KONGSBERG — це міжнародна технологічна група, яка пропонує рішення, що сприяють безпеці та ефективності складних операцій в екстремальних умовах. Компанія співпрацює з глобальними гравцями в оборонній, енергетичній, морській, рибній та аерокосмічній промисловості.
Рішення Kongsberg Defence & Aerospace захищають людей та критично важливу інфраструктуру в країнах по всьому світу. Як зазначають у компанії, їхні оборонні системи в галузі протиповітряної оборони, спостереження, тактичного зв’язку, бойових станцій та ракет знаходяться на передовій розвитку та допомагають зміцнити здатність країн захищатися від зовнішніх ворогів.

Нагадуємо, що Україна отримала легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Рустема Умєрова
Фото: Збройні сили Литви
Технології

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.
Про це повідомили в Міноборони.
Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.
Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.
Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова
Технології

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.
Про це повідомили в «Суспільне Суми».
Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.
Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards
На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.
Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).
Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»