Технології
В Україні створили надсучасну аеродинамічну трубу
Держпідприємство КБ «Південне» завершило створення нової і поки єдиної в Україні імпульсної аеродинамічної труби короткочасної дії. Про це повідомили на офіційній сторінці підприємства у Facebook.
Що вона собою являє?
“Цей стенд дозволяє моделювати умови польоту літальних апаратів у діапазоні від малих надзвукових до гіперзвукових швидкостей – від 1,5 до 8 чисел Маха – і слугує для експериментального підтвердження і уточнення розрахункових аеродинамічних характеристик проектованої ракетно-космічної техніки”, – йдеться в повідомленні.
Зазначено, що роботи зі створення імпульсної аеродинамічної труби проведені в короткий термін власними силами КБ, що визначило їх низьку собівартість. Фахівці КБ «Південне» підійшли до вирішення завдання творчо, застосувавши цілу низку оригінальних технічних рішень.
На підприємстві переконані, що з огляду на те, що наприкінці 2018 року у КБ відкритий обчислювальний центр з високопродуктивним суперкомп’ютером, введення в експлуатацію імпульсної аеродинамічної труби дає можливість говорити про сформування у КБ «Південне» власного розрахунково-експериментального комплексу повного циклу для науково-дослідних і проектних робіт в області аеродинаміки, тепломасообміну та міцності.
Читайте також: В Україні створять першу плавучу платформу для запуску ракет
Що потрібно знати про конструкторське бюро?
Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» є одним з найвідоміших і визнаних у світі науково-конструкторських підприємств з розроблення ракетно-космічної техніки. Цей авторитет базується на унікальному досвіді у створенні ракетно-космічної техніки, набутому за більше ніж 60 років існування підприємства, і підкріплюється вмінням розвиватися у сучасних економічних і політичних реаліях, гнучко реагуючи на потреби світового космічного ринку.
Сьогодні в конструкторському бюро виконуються наступні роботи:
- Триває наземне експериментальне відпрацювання окремих вузлів та систем ракети-носія
- Ракетний двигун РД-861К знаходиться на етапі завершальних випробувань
- Розроблена конструкторська документація на рушійний блок РД-870.
- Зв’язка з 4-х двигунів РД-870 становитиме основу рушійної установки першого ступеня ракети носія Циклон-4М.
КБ «Південне» бере участь в експлуатації американської ракети-носія середнього класу «Антарес» для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію і створенні ракети-носія «Циклон-4М», призначеної для запусків космічних апаратів з території Канади.
Читайте також: Україна планує запустити 4 космічні апарати
На базі відпрацьованих технологій ракет-носіїв сімейства «Зеніт» і «Циклон» колектив КБ «Південне» створює нове перспективне сімейство ракет-носіїв «Маяк».
Прикладом нетрадиційного використання власних розробок може бути проект «Днепр» – переоснащення міжконтинентальних балістичних ракет РС-20, спроектованих і виготовлених в Україні ще за радянських часів, у ракети космічного призначення для запуску комерційних супутників.
Нагадаємо, що наразі конструкторське бюро працює над створенням української ракети Циклон-4М.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі