Технології
В Україні створили комплекс протидії дронам
В Україні розробили переносний комплекс протидії дронам RIFF-P, призначений для боротьби з безпілотними літальними апаратами роторного типу – квадрокоптерів, гексакоптерів.
Про це пише Інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяІнформ.
Як розповів АрміяInform головний конструктор цієї компанії Сергій Луговський, «антидронову» гвинтівку RIFF-P можуть застосовувати для захисту об’єктів критичної інфраструктури, військових баз, контрольно-пропускних пунктів, запобігання випадків незаконного перетину державного кордону, а також під час проведення масових заходів з великою кількістю людей.
Пояснюється, що у сучасних військових конфліктах безпілотні літальні апарати активно застосовують у ролі розвідників, систем ударної авіації, координаторів наземних дій. Бойові дрони виконують тривалі польоти, стійкі до зовнішніх впливів, мають відносну автономність – здатні виконувати конкретні завдання на полі бою, а також самостійно приземлюватися. Відповідно, це вимагає від оборонної промисловості своєчасної розробки надійних та ефективних рішень для протидії їм. Саме гвинтівки системи «антидрон» і є одним із таких рішень. Насамперед вони мають забезпечити надійний захист як цивільних, так і військових об’єктів від невеликих БПЛА.
До слова, гвинтівка RIFF-P створена на базі українського автомата «Малюк», що має компонування bullpap (ударно-спусковий механізм і магазин розташовані у прикладі позаду спускового гачка). Вага гвинтівки становить 4,8 кг, що дозволяє одній людині легко з нею вправлятися.
Читайте також: В армії відпрацьовують тактику застосування Джавелінів
Радіус пригнічення сигналів супутникової навігації, управління та відеосигналів – 1500 м. Запас роботи акумуляторів – 60 хвилин безперервної роботи, але є можливість замовити додаткові акумулятори. RIFF-P має направлену антену з кутом розкриття 20 градусів. Вихід радіочастотного живлення – 100 Вт (4 смуги).
За словами Сергія Луговського, принцип роботи RIFF-P полягає в тому, що комплекс виводить дрон з робочого стану, нейтралізуючи водночас зв’язок з оператором та пригнічуючи сигнали GPS, ГЛОНАСС, Galileo або BeiDou. При цьому система не потребує додаткового часу на підготовку і вмикається натисканням лише однієї кнопки.
До речі, систему протидії дронам RIFF також можна виготовляти як мобільний комплекс RIFF-M та стаціонарний комплекс RIFF-S.
Читайте також: Поціловані вогнем: як луцький майстер створює середньовічні щити та обладунки
Нагадаємо, в Україні розробляють авіабомби для безпілотників.
Також нацгвардійці випробували снайперську гвинтівку українського виробництва.
Окрім того, конструкторське бюро «ЛУЧ» розробляє ударний БПЛА.
Як ми повідомляли раніше, в Україні хочуть модернізувати зенітний ракетний комплекс С-300.
Усі фото: armyinform.com.ua.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі