Технології
В Україні розробляють два нові зразки реактивних піхотних вогнеметів
Українське підприємство створює нові зразки реактивних піхотних вогнеметів:
- штурмовий вогнемет РПВ-18 вагою до 8 кг (за рахунок модернізації та внесення конструкторських змін до РПВ-16) для застосування в умовах міста;
- вогнемет підвищеної дальності РПВ-20ПДМ (у габаритах РПВ-16) із прицільною дальністю пострілу до 1500 м.
Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України Армія Інформ.
Розробляє зразки Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів, що спеціалізується на розробці новітніх зразків боєприпасів для артилерії, інженерних військ і засобів ближнього бою для сухопутних військ, стрілецької зброї.
Одним із напрямків роботи підприємства є розробка і виготовлення реактивних піхотних вогнеметів. Два нові зразки вогнеметів створюють, модернізуючи модель РПВ-16.
Вогнемет РПВ-16
РПВ-16 сконструйовано на основі пускового контейнера довжиною 900 мм із діаметром внутрішнього каналу 93 мм. Зовні розміщено діоптричний приціл для стрільби на дальність 600 м із можливістю встановлення оптичного пристрою для прицільної стрільби на дальність 1 км.
Читайте також: В Україні створять Центр із прогнозування і виявлення кіберзагроз
Постріл із РПВ-16 виконується за допомогою пускового пристрою ПП РПВ-16, приєднаного до пускового контейнера безпосередньо перед використанням. Цей пристрій має запобіжний механізм, який знімається перед пострілом. Натискання на спусковий гачок генерує електричний імпульс, що запалює реактивний двигун вогнемета.
Для нього розроблено термобаричну бойову частину ТБЧ РПВ-16 вагою 4 кг, споряджену термобаричною сумішшю об’ємного вибуху, здатну знищувати живу силу й легкоброньовану техніку противника. Вона має циліндричний корпус, оснащений напівсферичним обтічником. Ззаду на корпусі розміщено розкладні стабілізатори. Також у хвостовій частині кріпиться реактивний пороховий двигун для викиду ТБЧ із пускової труби на задану відстань до цілі.
Читайте також: На Дніпропетровщині збудують новий патронний завод
Влучивши у ціль, підривається і розпорошується заряд бойової частини, утворюючи хмару аерозолю (діаметром 7-8 м), що за рахунок турбулентності змішується з повітрям. За 0,2 секунди аерозоль вибухає, формуючи вогняну хмару об’ємом 120 кубометрів. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, що уражає супротивника на відстані понад 25 м.
Нагадаємо, модернізований український винищувач готують до державних випробувань.
Також, українська компанія спільно з іноземною фірмою розробили датчики для безпілотника, здатні виявляти нерозірвані боєприпаси.
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Як проходили випробування
Коментарі
Технології
Як змінити мову Geminі
- Відкрити на пристрої застосунок Google.
- Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
- Оберіть українську мову.
Коментарі