МОН обрало 6 університетів, на основі яких створять мережу «Стартап-школа — інкубатор — акселератор».
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як вказує Федоров, у стартап-школах студенти отримуватимуть підтримку, менторство та можливість залучити інвестиції для масштабування.
«Щоб в Україні зʼявилися свої Facebook або Microsoft, потрібно допомагати маленьким студентським стартапам у реалізації ще на етапі ідеї», — написав очільник міністерства.
Перші університети проєкту
МОН обрали перші 6 університетів, на базі яких створять перші стартап-школи:
Ці університети мають потенціал для реалізації стартапів, інноваційну інфраструктуру та досвід співпраці з бізнесом. Університети допомагатимуть студентам, у яких зʼявилася крута ідея стартапу, залучати інвестиції, масштабувати проєкт та виходити на ринок.
За словами Михайла Федорова, інноваційні стартапи можуть стати основою для повоєнного відновлення України. Тому потрібно дати можливість молодим фахівцям працювати над власними продуктами, щоб вони перетворювалися на глобальні бізнеси.
Нагадаємо, що українські виробники вперше беруть участь у міжнародних тендерах Коаліції дронів
У рамках проєкту «Форпост майбутнього: мислити, впливати, перемагати» стартувала серія зустрічей курсантів та ліцеїстів із відомими українськими інтелектуалами, письменниками, журналістами та правозахисниками.
Окрім дискусій із видатними діячами, учасники проєкту отримають книжки сучасної та класичної української літератури. За словами координатора проєкту Максима Ситнікова, головна мета ініціативи — знайомство майбутніх військових із культурою України та розвиток критичного мислення, необхідного для боротьби з пропагандою та дезінформацією:
«Особливо важливо це робити під час війни із ворогом, котрий століттями намагається знищити нашу культуру. Ми плануємо вчити молодь протистоянню пропаганді та розумінню цінності прав людини».
Перша зустріч відбулась 7 листопада у Львівському ліцеї імені Героїв Крут. Перед ліцеїстами виступив Володимир Кузнєцов — письменник, коміксист, перекладач та публіцист із Сіверськодонецька.
Учасники отримали не лише книжки, а й цінні знання у сферах медіаграмотності, прав людини та протидії дезінформації.
Український ПЕН — співорганізатор проєкту
Проєкт реалізується за підтримки Українського ПЕН — культурної і правозахисної організації, що об’єднує понад 170 письменників, журналістів, науковців та культурних менеджерів.
Організація є співзасновником таких премій, як імені Василя Стуса, Юрія Шевельова та Георгія Ґонґадзе, і залишається одним із 146 національних центрів Міжнародного ПЕН.
Наступні зустрічі «Форпосту майбутнього» заплановані в інших військових ліцеях України.
Нагадаємо, що в Україні стартував новий урок волонтерства від МОН для школярів.
За 2024 рік держава виділила на ваучери 260 мільйонів гривень. Ця програма дозволяє опанувати нову спеціальність або підвищити свій професійний рівень.
Про це повідомили у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Найпопулярніші спеціальності
Завдяки ваучеру українці можуть опанувати одну зі 155 професій у різноманітних сферах: IT-технології, будівництво, транспорт, освіта.
Навчання за ваучером можна пройти в закладах професійної, фахової передвищої чи вищої освіти, а також в організаціях з ліцензією на освітню діяльність.
Сума ваучера — до 30 280 гривень. Якщо навчання коштує більше, різницю доплачує роботодавець або сам учасник.
Подати заявку можна онлайн або в найближчому центрі зайнятості.
Раніше ми писали, що в Запорізькій області будують 11 підземних шкіл: перша відкриється незабаром.
У Запоріжжі будують шість підземних шкіл, ще п’ять — у громадах області. Загалом планують реалізувати 23 подібних проєктів у регіоні.
Про це повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.
Наразі на будівництвах посилюють товщину даху і підлоги. Загалом 23 підземні навчальні простори, які планують збудувати в області, повинні охопити 19 тисяч людей у дві зміни: школярів та освітян.
Також начальник обласної адміністрації зазначив, що перші підземні школи відкриють у грудні цього року.
«Безпека дітей Запорізької області — наш пріоритет. Враховуємо постійні ворожі обстріли, тому будуємо найбільш надійні простори для навчання школярів», — написав Іван Федоров.
Нагадаємо, що ЄС виділяє 64 мільйони євро на впровадження реформи шкільного харчування в Україні.
Коментарі