Суспільство
В Одесі під штукатуркою будинку знайшли 100-літні фрески (ФОТО)
В одному з будинків Одеси під штукатуркою знайшли кілька старовинних фресок, пише краєзнавець Дмитро Жданов на своїй сторінці в соцмережі Facebook. Про це повідомляє видання “Український інтерес”.
Зазначається, що на трьох малюнках зображені українські етнографічні сюжети. Зокрема будиночки із солом’яною стріхою, мальовничі пейзажі, дівчата в національному вбранні та козаки.
Читайте також: В Одесі реставрують один із найкрасивіших старовинних будинків (ФОТО)
Керівник Південного відділення Українського інституту національної пам’яті Сергій Гуцалюк розповів, що цим фрескам приблизно 100 років. Вони є копіями з вітальних листівок авторства відомого одеського художника кінця XIX-початку XX століть Амвросія Ждахи.
“У той час вони мали значну популярність та випускалися великим накладом. На листівках зображали картинки на історичну тематику, сцени народного побуту, а також слова й ноти українських пісень”, – сказав він.
За словами Гуцалюка, знахідка свідчить про неабияку популярність української тематики на початку XX століття.
“Це свідчить про наявність в Одесі цілого пласту міської української культури кінця XIX-початку XX століть. Не забуваймо, що Одеса має дуже глибоке українське коріння. Починаючи з перших згадок про козацтво й походів на південь України. Згадаймо діяльність “Просвіти”, яка в ті часи було однією із найпотужніших в Україні”, – розповів Гуцалюк.
Будинок з унікальними фресками розташований на вулиці Затишна, 3.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі