Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Kramatorsk onkodyspanser Kramatorsk onkodyspanser

NewСхід

В Краматорске построят еще один корпус онкодиспансера

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Здание онкологического диспансера в Краматорске будет расширено: объявлен тендер по поиску подрядчика для возведения пристройки лечебного корпуса в радиологическом отделении. Об этом сообщает Восточный проект.

Тендер объявлен департаментом охраны здоровья Донецкой облгосадминистрации. Общая стоимость работ – 56 053 550 грн. Часть из них должна быть выполнена в 2019 году, а часть до конца следующего года. При определении победителя будет учитываться только предложенная участниками стоимость работ.

Читайте также: После ремонта горбольница Краматорска изменилась до неузнаваемости

Будущий лечебный корпус на 55 койко-мест функционально предназначен для проведения лечения больных со злокачественными новообразованиями, проведения диагностических обследований.

Проектом предусмотрено обеспечение условий для маломобильных групп населения. В частности, обустройство пандуса с лестницы поручнями. Ширина коридора в местах передвижения инвалидов – 2.4 метра, ширина дверей 1,1 метр. На втором этаже здания предусмотрено четыре одноместные палаты для инвалидов со специализированным помещением санузла.

Каким будет корпус?

В тендерной документации говорится о том, что здание радиологического отделения построено в 1963 году. Дважды – в 1991 году и в 2010 году – к нему были добавлены пристройки. В ходе нынешней реконструкции планируется возведение трехэтажной пристройки размером 68м на 16м с высотой этажа 3,3м, которую соединят с имеющимися зданием переходом.

Читайте также: На Донбассе после реконструкции открыли больницу

На первом этаже планируется расположить переход, теплопункт, кабинет МРТ (с регистратурой и залом ожидания, процедурной, комнатой управления и техническим помещением). Кроме того, будет гардероб верхней одежды, вентпомещение, обеденный зал, буфетная, приемная, кабинет заведующего отделением, комната сестры-хозяйки, комната медперсонала, помещение тепловых насосов, электрощитовая, кладовая чистого белья, помещение охраны и пожарной сигнализации, санузел для персонала и посетителей, лестница и лифт.

Второй этаж: палатная секция на 27 койко-мест (11 двухместных палат, 5 одноместных палат с санузлами и душевыми), помещения дневного пребывания больных, помещение дежурной медсестры, процедурная, перевязочная, помещение сортировки и временного хранения грязного белья, мойки и стерилизации, комната личной гигиены персонала, санузел для персонала, клизмочная, помещение для занятий с персоналом, кабинет старшей медсестры, три кабинет для врачей, ординаторская, комната временного хранения вещей пациентов, санузел для посетителей и для персонала, лифт.

Читайте также: В Авдеевке появилось “социальное такси” для людей с инвалидностью

Третий этаж – палатная секция на 28 койко-мест (14 двухместных палат с санузлами и душевыми), помещения дневного пребывания больных, дежурной медсестры, процедурная, перевязочная, помещение сортировки и временного хранения грязного белья, помещение мытья и стерилизации, комната личной гигиены персонала, санузел для персонала, клизмочная, ванная комната, кладовая уборочного инвентаря.

Кроме того, тут расположатся пять кабинетов врачей, комната временного хранения вещей пациентов, две ординаторские, помещение младшего медперсонала, санузел для сотрудников и для посетителей, лифт.


Відео дня

NewСхід

Жителі сходу України здобувають ІТ-освіту під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Жителі сходу України продовжують навчання за проєктом «IT nation 2.0», який реалізується Глобальним договором в Україні. 

Про це ШоТам розповіли організатори проєкту.

Навчання розпочалося у січні, на нього зареєструвалося понад 1700 учасників. Серед них майже однакова кількість жінок та чоловіків, а ще відсутні вікові стереотипи про ІТ – найстаршому учаснику 72 роки. 

Учасники могли обрати один з напрямків у IT:

  • Frontend Base (веброзробник);
  • Frontend Advanced (просунутий фронтенд розробник);
  • QA Manual (ручне тестування програмного забезпечення);
  • QA Automation (автоматизоване тестування програмного забезпечення).

Водночас поряд з навчанням на платформі Powercode Academy слухачі беруть участь у вебінарах від ІТ-фахівців, які прокачують соціальні й професійні навички учасників. Усі курси безкоштовні.

«Ми запитали учасників, чи готові вони продовжувати навчання. 68% опитаних вирішили повернутися до курсів. Зараз ми публікуємо корисні матеріали у соціальних мережах, беремо інтерв’ю у фахівців, які працюють в IT, даємо поради з працевлаштування», — розповіла генеральна директорка Глобального договору в Україні Тетяна Сахарук.

Учасники проєкту долучаються також до IT-волонтерства та підтримують країну на кіберфронті. Так допомагають наблизити перемогу України, а ще отримують перший досвід і навички у сфері IT. 

«Наша мета – надати учасникам  якісні знання й навички, які допоможуть їм реалізуватися в сфері IT, забезпечити себе та свої родини гідним майбутнім. Попереду у нас заплановані додаткові міні-курси з основ кібербезпеки, програмування Python та англійської мови для IT. Сьогодні ці напрямки актуальні, нададуть нашим випускникам додаткову конкурентну перевагу на ринку праці. Також ми готуємо до запуску неформальну жіночу спільноту “Woman in IT club” та фінальний кемп», – сказала керівниця проєкту Оксана Кавтиш. 

Понад 100 учасників проєкту завершили обрані курси та отримали сертифікати, понад 70 з них почали освоєння другого курсу на навчальній платформі. Вони вже шукають роботу, стажування чи продовжують самоосвіту та впевнено входять в екосистему ІТ України. 

Нагадаємо, благодійний фонд «Запорука» запустив гарячу лінію безкоштовної цілодобової психологічної підтримки для українців в умовах війни.

Також ми повідомляли, що громадська організація «GoLocal» запускає проєкт з допомоги у переміщенні українських підприємств, які постраждали або вимушені були зупинити діяльність через вторгнення військ Росії на територію України.

Фото: varosh.com.ua

Читати далі

NewСхід

На Луганщині українські бійці захопили трофейний БРДМ і взяли в полон окупанта

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Луганщині зведений загін прикордонників та бійців Збройних Сил України вигнав загарбників з околиці одного з український міст.

Прои це повідомили на фейсбук-сторінці Державної прикордонної служби України.

Відомо, що захисники України знищили кілька одиниць ворожої бронетехніки, також в окупантів є втрати в живій силі.

В результаті бою українські бійці захопили трофейний БРДМ та взяли в полон одного окупанта.

Читайте також17 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Наголошується, що прикордонники, разом з військовослужбовцями ЗСУ, НГУ та іншими захисниками України продовжують боронити нашу землю, наочно демонструючи ворогу давню істину: хто до нас з мечем прийде, від меча і поляже.

Нагадаємо, на Донеччині ЗСУ успішно відбили наступ окупантів, ворог зазнав втрат.

Фото: facebook.com/DPSUkraine.

Читати далі

NewСхід

На Донеччині створили новий ландшафтний заказник «Новотроїцький»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Донеччині з метою збереження цінних та типових природних комплексів створили новий ландшафтний заказник місцевого значення «Новотроїцький».

Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної держадміністрації.

«Новотроїцький» створили на території Ольгинської селищної територіальної громади Волноваського району. Його площа — 140,0 га.

Території включають відновлюваний степ на колишніх землях відвалу відпрацьованого доломітного та вапнякового кар’єрів з частково відновленою степовою та деревною рослинністю.

На цих територіях зростають 2 види рослин, які занесені до Червоної книги України: ковили волосиста та Лессінга.

Тут зустрічаються види тварин, занесені до Червоної книги України: поліксена, ксилокопа звичайна, лунь польовий.

Читайте також: «Росіяни привласнили цю техніку». Як ветеранка створила бізнес, що відроджує стародавню українську традицію вибійки

Одним із завдань заказника є дослідження стану відновлення природного рослинного покриву ділянки, на якій після відпрацювання кар’єру відбувається поступова природна ренатуралізація рослинного покриву. Наголошується, що створений заказник представляє наукову цінність в якості моделі відтворення природного фітоценозу.

Нагадаємо, в Україні створять нові національні природні парки на Черкащині, Рівненщині та Одещині.

Фото: v-variant.com.ua.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Десять хвилин – і готово. Як підприємство на Львівщині готує «сухі борщі» для воїнів ЗСУ

Перші страви на передовій – це рідкість, яку українські воїни не завжди можуть собі дозволити....

Суспільство3 дні тому

«Ми 41 день були відрізані від України». Як громада на Чернігівщині відновлюється після деокупації

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві...

Суспільство1 тиждень тому

Фарбуємо так, щоб жоден окупант не побачив. Алік Мухін та його команда закамуфлювали понад 900 автівок для ЗСУ

Алік Мухін ще підлітком знав, ким буде, коли виросте. Він хотів, аби його життя обов’язково...

Технології2 тижні тому

Двоє друзів з Донецька відкрили майстерню на Троєщині й збирають байки для ЗСУ. Ось їхня історія

Mechanics United заснували двоє друзів, які тривалий час працювали пліч-о-пліч. Якоїсь миті хлопці зрозуміли: час...