Суспільство
В Іспанії стартували навчання для українських військових на ЗРК Hawk
Новий контингент українських військових розпочав навчання на зенітно-ракетному комплексі Hawk в Іспанії у рамках Європейської військової місії допомоги Україні.
Про це повідомили у пресслужбі іспанського Штабу оборони.
Зазначається, що іспанський 74-й зенітно-артилерійський полк викладає новий курс для десятків українських військових. Курс присвячений використанню та обслуговуванню ракетного комплексу HAWK.
У такий спосіб Україна захищає себе та покращує свої можливості протиповітряної оборони перед лицем серйозної загрози, яку створюють засоби нападу противника: чи то літаки, ракети чи безпілотні літальні системи.
ЗРК HAWK виявився дуже ефективним, особливо проти ворожих ракет та безпілотників, за що Україна неодноразово дякувала Іспанії.
Комплексний курс містить теоретично-практичні навчання. До складу команди інструкторів відібрали висококваліфікований та досвідчений персонал полку.
Читайте також: Доглядають врятованих коней, реабілітують військових й тренують дітей. Цей кінний клуб на Полтавщині продовжує працювати попри війну
Українські військові отримають необхідні навички та знання щодо роботи зенітної системи HAWK через насичену програму інструктажу та підготовки.
Європейська військова місія допомоги Україні була реалізована Збройними силами Іспанії шляхом створення структури TTCC – Координаційного навчального центру Толедо. Залежно від оперативного командування, він має свій штаб у Бургосі та керує діяльністю підрозділів армії, флоту та повітряно-космічної армії відповідно до зобов’язань, підписаних Іспанією.
Читайте також: Огірки квасили ваннами, а «буси» заповнювали під стелю, або Як я об’єднала 40 сіл Тернопільщини заради допомоги ЗСУ
TTCC постійно програмує модулі для задоволення потреб, висловлених українським урядом. У конкретному випадку він координує з командуванням зенітної артилерії ті, що стосуються запитуваних систем озброєння, будь то ракети HAWK або інші необхідні типи.
Про ЗРК Hawk
ЗРК Hawk — напівстаціонарний зенітно-ракетний комплекс середньої дальності. Нині перебуває на озброєнні близько двох десятків країн.
Дальність знищення цілей зенітно-ракетного комплексу — до 45-50 кілометрів, висота цілі — до 20 кілометрів, ракета наводиться напівактивною головкою самонаведення й летить зі швидкістю 2,4 Маха.
Військова допомога від Іспанії
12 жовтня Іспанія оголосила про надання Україні шістьох пускових установок для зенітно-ракетних комплексів Hawk та артилерійських боєприпасів калібру 155 і 105 мм.
20 вересня Іспанія надала новий пакет військової допомоги для України, що містив бронетранспортери, пускові установки для зенітної техніки, зенітні ракети, військові вантажівки, санітарні машини та надувні човни.
19 липня Іспанія відправила в Україну чотири танки Leopard 2А4 та 10 бронетранспортерів
Фото: emad.defensa.gob.es.
Суспільство
Перші етапи служби
- Підписання контракту.
- 35-денне навчання на полігоні.
- Подальше підвищення кваліфікації на базах НАТО в Європі.
Коментарі
Суспільство
Артисти Одеської національної опери з 19 вересня по 2 жовтня виступали на сценах Греції.
Про це повідомили у Міністерстві культури та стратегічних комунікацій.
Артисти представляли балетні вистави «Жизель» Адольфа Адана, «Баядерка» Людвіга Мінкуса та «Червону шапочку» на музику композиторів 18-20 сторіччя в знаменитій концертній залі «Мегарон».
«Масштабний гастрольний тур Одеського національного академічного театру опери та балету у Греції є наочним доказом культурного зв’язку України зі світовою цивілізацією», — зазначають у міністерстві.
Читайте також: Капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі
А 2 жовтня Одеська опера поставила сценічну кантату Карла Орфа «Carmina Burana». Під керівництвом заслуженого артиста України Ігоря Чернецького виступили майже 150 артистів. Солісти опери Аліна Ворох, Богдан Панченко та Олександр Прокопович. Вони провели виставу в одному з найстаріших театрів світу — «Іродіум».
Нагадаємо, що на Венеційській бієнале представлять оперу українських композиторів про підрив Каховської ГЕС.
Фото: вебсайт Одеської національної опери
Коментарі
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі