Суспільство
В Азербайджані, Норвегії та Словаччині запустили аудіогіди українською
Чотири нові аудіогіди українською запустили в Азербайджані, Норвегії та Словаччині.
Про це повідомила у фейсбуці перша леді Олена Зеленська.
Зокрема в Азербайджані аудіогід українською з’явився в історико-художньому заповіднику «Гобустан». Це унікальне місце, де знайдено понад 6 тисяч наскельних малюнків. Одне з перших місць на планеті, де зародилося мистецтво.
У Словаччині аудіогід українською з’явився у найбільшому готичному храмі Братислави – костелі Святого Мартіна. Це найважливіша церква словацької столиці, яку відвідують мільйони туристів.
У Норвегії, в Осло — одразу два аудіогіди: на автобусному турі Oslo Hop-оn Hop-оff bus та в Музеї Фрама з унікальною експозицією, присвяченою полярним експедиціям.
Читайте також: «Це був поклик, який я відчув». Історія єдиного в Україні каное-майстра, який просуває нову культуру
Загалом уже 50 україномовних аудіогідів запустили у 32-х країнах. Це 50 місць надзвичайного культурного та історичного значення, що зазвучали українською.
«На черзі обов’язково нові пам’ятки й нові аудіогіди українською. Для всіх українців, які перебувають у цих країнах, – щоб вони могли повністю зануритись у їхню культуру, щоб відчували: тут їм раді. І водночас для всього світу – щоб українська мова звучала в ньому на повні груди», — йдеться у повідомленні.
Довідка
Втілення проєкту зі створення аудіогідів українською мовою в культурних пам’ятках світу розпочали 2020-го. Уже запущено 50 таких аудіоекскурсій у 32 країнах. Зокрема, вони діють у Колізеї (Італія), Версалі (Франція), галереї Альбертіна (Австрія), палаці Долмабахче (Туреччина), Лондонському Тауері, Палаці Сансусі (Потсдам, Німеччина).
Нагадаємо, у швейцарському музеї Kunstmuseum з’явився перший аудіогід українською мовою.
Також у Празькому Граді запустили аудіогід українською.
Як ми повідомляли раніше, у Киргизькому національному музеї відкрили перший українськомовний аудіогід.
Фото: facebook.com/olenazelenska.official.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі