Суспільство
Уперше в історії український військовий підрозділ став частиною сил НАТО
Уперше в історії підрозділ з країни – не члена НАТО пройшов сертифікацію як підрозділ ССО (SOF) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (СШР, англ. – NATO Response Force, NRF).
Цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити у Литві від західних колег, повідомляє Український мілітарний портал.
Під час підпису на рапорті про відповідність української частини ССО до вимог НАТО військовослужбовці зі США охоче фотографувалися, визнаючи факт історичної події.
Що відомо про підрозділ?
140-й окремий центр сил спеціальних операцій (140 ОЦ СпО, в/ч А0661) — підрозділ спеціального призначення Сил спеціальних операцій Збройних сил України.
Історія центру починається з 2007 року, коли з’явилася і була введена в дію концепція українських сил спеціальних операцій. В цей час на базі 8-го окремого полку спеціального призначення в Хмельницькому сформували нову частину — 140-й центр сил спеціальних операцій. Штатна чисельність на той час була всього 70 осіб. До їхнього завдання входило:
- ведення засідок
- проведення нальотів в тилу противника
- проведення диверсій на об’єктах інфраструктури супротивника
- організація і керівництво партизанським рухом на території ворога або на тимчасово окупованій території.
Однак через відсутність виразної військової стратегії і потенційного противника, військове керівництво планувало залучати бійців нового центру для зарубіжних операцій в рамках місій ООН, в тому числі, і для боротьби з піратством. Проте з початком бойових дій на Донбасі з’явилась необхідність застосування спеціальних частин. На фронт було відправлено і 140-й центр.
Що варто знати про NRF?
Сили швидкого реагування НАТО (NRF) були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 року в Празі на заміну Союзному командуванню Європи мобільними силами.
Читайте також: В українській армії з’явилась єгерська бригада
СШР перебувають у постійній бойовій готовності. Складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж п’яти днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів.
Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні проводити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.
Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі