Суспільство
Унікальну печеру виявили на горі Піп Іван
На вершині популярної карпатської гори Піп Іван дослідили найвисокогірнішу печеру України, розташовану на висоті 1962 метри над рівнем моря. Про це повідомив учасник експедиції Андрій Риштун на сторінці в Facebook, передає Укрінформ.
“Невже на вершині двохтисячника може бути печера?” – подумаєте Ви. “Хіба Чорногора не ходжена переходжена, що там може бути нового?”. І я так думав, аж поки власним шоломом не простукав найвисокогірнішу печеру України, що на горі Піп-Іван Чорногірський”, – написав Риштун.
За його словами, вхід до печери розташований на висоті 1962 метри, лише на 58 метрів нижче від обсерваторії, розташованої на горі Піп Івана. Печера тектонічного типу. Всередині є дві великі зали, кілька менших кімнат і ходи між ними – загалом близько 200 метрів завдовжки.
Спуск сюди не вимагає альпіністського спорядження. А втім, ця печера “жива”, тому можливі обвали. Тому вхід у неї учасники експедиції заклали камінням, щоб хтось випадково не впав всередину.
Як зазначив Андрій Риштун, два роки тому місцевий мешканець показав рятувальникам вхід в печеру. Але він далі першої зали не йшов. Рятувальники ж, на чолі з калушанином Василем Фіцаком, спустилися далі.
“Тож ми, ймовірніше за все, були лише другою в світі групою, яка тут побувала. Це неймовірне відчуття, коли ти серед перших торкаєшся нового, незвіданого шматочка Карпат! Жодних слідів людського перебування, написів чи потертостей на стінах. Лише крапельки води, що мирно відблискують у світлі твого ліхтарика. Наступним етапом має стати топозйомка печери та внесення її до реєстру. Потрібно провести ґрунтовну розвідку. Цілком можливо, що печера має продовження, які зараз завалені”, – написав Риштун.
Читайте також: Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 8 місць неподалік від Києва
Рятувальники планують використовувати її в майбутньому як частину тренувального комплексу на горі Піп Іван Чорногірський.
Гора Піп Іван – одна з найвищих вершин Українських Карпат, заввишки 2020,5 м.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі