Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 8 місць неподалік від Києва

Опубліковано

Аби весело провести вихідні, необов’язково їхати до моря, або в гори. Адже навколо Києва у радіусі 200 кілометрів є сила силенна незвіданних місцин, де ваша нога ще не ступала.

Усе, що потрібно, аби втекти від “залізної руки города” – жага пригод, наплічник і палатка з карематом: раптом захочете ще й заночувати на природі.

Ми підібрали місця за віддаленістю від Києва – у радіусі 200 кілометрів, де можна відпочити з наметами, але раптом що – цивілізація недалеко. Чим далі від Києва, тим безлюдніші місця з нашої підбірки. Тож якщо оберете восьмий варіант, будьте готові до зустрічі з оленями чи й вовками.  

1. Село Ходосівка, печера Геонавт (33,5 км)

Якщо ви полюбляєте замкнені простори, і завжди хотіли побувати у найдовшій у світі печері Оптимістична на Тернопільщині, подумайте, навіщо це вам – коли під боком своя, київська. Прямо під Києвом є велика природна печера під назвою “Геонавт”. Протяжність її становить близько 60 метрів. Вона має дві зали, перша з яких доволі велика, а от у другій пересуватись можна лиш навприсядки. 

Загубитись тут неможливо, а деякі екстремали навіть залишаються у Геонавті з ночівлею. Чому б і ні – чи багато людей може похизуватись тим, що провели ніч прямо у печері?

Як дістатись: зі станції метро “Либідська” маршруткою № 738.

Час у дорозі: 40 хвилин.

2. Забір’я, Київська область (35 км)

Хоч у селі Забір’я столиця ще не відпустило вас від себе остаточно, все ж озера тут чисті й доволі прозорі. Поруч – пляж та сосновий ліс з альтанками для пікніка, з наметами не те що можна – треба їхати! Тут буде чим себе зайняти як любителям активного відпочинку, так і родині, яка приїхала на пікнік.

Тут у казанку можна зварити уху з рибою, яку ви спіймали власноруч – у місцевому фіш-парку вам організують риболовлю. 

Як дістатися: власним авто – трасою E95. А можна від станції метро «Житомирська» доїхати до Боярки на маршрутках № 720 та 369, а звідти до Забір’я.

Час у дорозі: 42 хвилини.

3. Село Підгірці, Блакитне озеро (37 км)

Одна тільки назва “Блакитне озеро” здатна заманити вас у Підгірці у 35-градусну спеку.

Білий пісок і дійсно блакитна вода – те озеро просто створене для того, аби переживати у ньому спекотні вихідні.

Але в’ізд на територію Блакитного платний – 50 гривень. І та частина пляжу, яка  має зручності – також: 50 гривень з людини в будні і 100 – на вихідних. За ці гроші отримаєте лежак, пляж і волейбольне поле у користування. Можна розміститись на безкоштовному пляжі – не факт, що там стежать за чистотою, але озеро у користування ви отримаєте те саме. 

Як дістатись: від метро “Видубичі” на маршрутках 789 і 309, просити зупинити на Підгірцях.

Час в дорозі: 40 хвилин.

4. Ясногородка, Київське море (47 км)

Сосновий ліс і піщаний берег – ось-де неймовірне місце для відпочинку. Тут небагато туристів – спокійний вікенд вам забезпечений. Також у селі є страусина ферма та міні-зоопарк “Долина страусів”, якщо самого лиш відпочинку на Київському морі недостатньо.

Читайте також: Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні

Ми могли би згадати ще багато пляжів на водосховищі, але їх краєвиди не дуже то й різняться одне від одного. Прекрасні заходи сонця, пляжі та сосновий ліс – це пейзажі, які чекають на вас уздовж цього рукотворного моря. Тому пропускаємо їх і одразу переходимо до красот Житомирщини.

Як дістатись: від станції метро «Героїв Дніпра» можна дістатись автобусом № 397.

Час в дорозі: 45 хвилин.

5. Коростишівський кар’єр та каньйон, Житомирська область (108 км)

Це просто ідеальне місце для відпочинку на вихідних.

Каньйон розташований на в’їзді до Коростишева, ліворуч по трасі Київ-Житомир.

Не пропустіть поворот – грунтову дорогу, бо доведеться блукати житомирськими лісами.  

До каньйону вам, якщо ви сюди за краєвидами. Тут будуть альтанки і майданчик для огляду. 

Якщо збираєтесь до кар’єру – там блакитна вода та прямовисні скелі. Явище незабутнє, але ось чи вдасться купатися – ще питання: кар’єр все ще працюючий, а місцеві дістаються води, пірнаючи з висоти.  

Як дістатися: автобусами від метро «Житомирська», які їдуть або до Коростишева, або йдуть повз містечко до Житомира .

Час у дорозі: 1 година 20 хвилин.

6. Сорокошичі, Чернігівська область (117 км)

Це лівий берег Київського моря – справжні дикі місця. Звісно, тут є бази відпочинку. Проте є й безлюдні місцини. Тут можна взяти в оренду човен та поїхати на якийсь із маленьких островів, де залишитесь з природою сам на сам. 

А ще тут просто неймовірна риболовля – на гачок трапляються справжні річні монстри!

У місцевих болотистих лісах є можливість зустріти вовків, оленів та кабанів. 

Головне, збираючись усамітнитись в лісах біля Сорокошичів – не забути взяти додаткові блоки живлення для телефонів. Бо місця тут хоч і прекрасні, але й справді дикі.  

Як дістатись: від автостанції “Дарниця” до Козельця, а звідти до селища Тужар. Від нього до Сорокошичів 3 кілометри пішки. 

Час в дорозі: 2 години 30 хвилин. 

7. Село Хохітва, Київська область (126 км)

фото: elenapuzatko.com

Тут можна порибалити у своє задоволення на одній із притоків Дніпра Росі. А живуть туристи тут у землянках, які нагадують справжній Хоббітон із “Володаря перснів”. 

У цих землянках є міні-кухня, холодильник і мангал, а розрахована кожна з них на двох. 

Як дістатись: з автостанції “Видубичі” маршруткою “Київ-Богуслав”, виходити на зупинці “Хохітва”.

Час у дорозі: 1 година 48 хвилин.

8. Поясківський праліс, Житомирська область  (233 км)

Хочете побачити справжній праліс зі старезними гаями? Вам дорога до Поясківського лісу, який знаходиться в Олевському районі Житомирщини. 

Читайте також: Місія “Драккар”, або як рівняни борються за туристів

Проте є два “але”, які можуть завадити вам насолоджуватись первозданною природою: безліч диких звірів, серед яких вовки та рисі, а ще – м’яко кажучи, неприязні видобувачі бурштину. Тому якщо збираєтеся відправитися на прогулянку по цих місцях, обміняйтесь контактами з місцевим єгерем – про всяк випадок.

Як дістатись: на автобусі з автостанції “Дачна” до Олевська, що в Житомирській області. А звідти – до села Пояски, біля якого і знаходиться Поясківський ліс.

Час у дорозі: близько 4-4,5 годин.

Суспільство

Фільм “20 днів в Маріуполі” показали в Європарламенті

Опубліковано

Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук взяла участь у відкритті показу фільму. Посадовиця подякувала депутатам Європарламенту і зокрема депутатці Сандрі Калнієт за внесок в організацію цього заходу.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

“Кадри, які ми зараз побачимо, є задокументованим свідченням звірств російських окупантів”, – відзначила Віцепрем’єрка перед показом фільму.

Повідомляється, що Ірина Верещук висловила слова підтримки режисеру Мстиславу Чернову і всій знімальній групі, яка, ризикуючи життям, фільмувала страшні злочини росіян в українському Маріуполі.

Читати також: На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

“Картина показує початок повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Але війна продовжується. Від російських ракетних обстрілів і сьогодні гинуть люди”, – підкреслює Ірина Верещук.

Вона подякувала Європейському Союзу і всім партнерам України за військову, фінансову та гуманітарну підтримку, а також країнам, які прихистили українських громадян.

Нагадаємо, що 11 березня 2024 року український фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію «Оскар» як найкраща документальна стрічка.

Також ми повідомляли, що в Торонто з’явиться новий магазин українських товарів.

Нагадаємо, що Консульство України в Лондоні внесло зміни щодо видачі паспортів для ВПО: що варто знати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

Суспільство

На Вінниччині створили модульні будинки для ВПО з інвалідністю

Опубліковано

15 квітня Вороновицька філія Вінницького обласного пансіонату завершила монтаж модульних будинків. Інспекцію стану готовності провів Надзвичайний і повноважний посол Чеської Республіки в Україні, Радек Пех. Чехія профінансувала ці модульні будинки.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

фото: Мінреінтеграції

Деталі про модульні будинки

Потреба у модульних будинках виникла у зв’язку з евакуацією осіб з прифронтових територій.

Зараз у звичайних будиночках, які облаштовані у 28 блоках, доступно 40 вільних місць.

У персоналу будиночків є досвід у наданні допомоги людям з інвалідністю, і вони мають відповідні знання в цій галізу. Також буде забезпечено окремий цілодобовий медсестринський пост для догляду за клієнтами закладу.

Читати також: У столиці облаштують шість інклюзивних парків та скверів: як вони будуть виглядати

У комплексі створено комфортні умови для проживання: кімнати освітлені, є вітальня, кухня, три санвузли, а також забезпечено електроопалення.

Посол Чеської Республіки в Україні, Радек Пех, оглянув готові модульні будиночки у селищі Вороновиця. За його словами, це відмінний приклад спільної роботи та підтримки України з боку Чехії.

Нагадаємо, що українцям відкрили прийом заявок на нову грошову допомогу: як отримати.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

Суспільство

Ветеран війни взяв під контроль чистоту у двох громадах на Закарпатті (ВІДЕО)

Опубліковано

Цей 43-річний чоловік зумів змінити підхід до сортування сміття на Закарпатті. І тепер з Дениса Галенка беруть приклад односельці та туристи. Про те, як чоловік вчить сусідів сортувати відходи та для чого об’єднались Буштинська й Углянська громади, дивіться в новому випуску ШоТам!

Денис Галенко родом із міста Тячів, але робота занесла його у Буштино. 7 років чоловік працював прикордонником на Закарпатті.

Коли почалося широкомасштабне вторгнення, без вагань пішов добровольцем на фронт. Лише кілька місяців тому Денис демобілізувався за сімейними обставинами. І перше, що побачив вдома – кількість сміття.

“Взагалі мені не подобається, коли сміття валяється, або ж щось лежить не на своєму місці. Я хотів, щоби все населення жило у чистоті”, – розповідає житель селища Буштино Денис Галенко .

Тоді він почав вирішувати проблему з малого – зі свого подвір’я. Спочатку дізнався, де роздільно приймають сміття, а потім вирив на городі компосну яму. Тим часом у громаді проблему вивозу сміття тільки загострювалася через наплив туристів. А приватні компанії з вивозу сміття відмовлялись обслуговувати всі села громади.

“Перше, що ми зробили ми почали працювати з підприємцями. Підприємці почали говорити, що не заходять у цей населений пункт. Ми зрозуміли, що так діла не буде і створили нове підприємство”, – каже голова громади.

У свою чергу, голова Буштинської громади почав шукати того, хто зможе очолити нове підприємство. Найкращою кандидатурою на цю посаду став Денис, який одразу погодився на пропозицію. Щоби краще орієнтуватися, Денис пішов на курси проєкту “ГОВЕРЛА”.

Читайте також: 9 сміливих бізнесів Сумщини, які продовжують роботу попри постійні обстріли

Тим більше, що громада у 2022 році стала партнером проєкту. Поки Денис навчався, у Буштино об’єднали зусилля з сусідами – Углянською громадою.

У Буштино вже обладнали сортувальну лінію та закупили сміттєві пакети.

“Ціль у нас така, щоб не заробити гроші на цьому етапі, а привчити людей, щоби тарифи були доступними для них”, – пояснює чоловік.

Тож Денис продовжує маленькими кроками робити громаду чистішою. Та точно знає, що війна не повинна цьому перешкоджати!

Нагадаємо, 4 ініціативи у сфері розширення можливостей жінок отримають по 5000$ на реалізацію.

Фото: ШоТам!

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення