

Суспільство
Українців на Софійській площі вітатиме “цифровий” Святий Миколай
У Києві на Софійській площі з 19 грудня по 14 січня працюватиме інтерактивна голограма Святого Миколая, який кожні десять хвилин вітатиме зі святами малечу та всіх інших відвідувачів новорічної площі.
Як зазначається, про дотримання соціальної дистанції під час перегляду привітань глядачам нагадуватиме спеціальна розмітка навколо голограми. Цифровий Миколай також відкриє головну ялинку України та завдяки доповненій реальності привітає українців у мобільному застосунку.
“Щороку під час новорічних свят десятки тисяч людей приходять на Софійську площу, де традиційно зустрічають Святого Миколая. Його запрошують додому тисячі родин, аби привітати своїх дітей, — розповідає Віра Платонова, старша віцепрезидентка Visa в Україні, Грузії, країнах СНД та Південно-Східної Європи. — Але цього року через карантин усі літні люди мають залишатися вдома, в тому числі й Святий Миколай. Проте свято має відбутися! Тож ми звернулися до сучасних технологій, щоб доставити Миколая на головну новорічну площу України”.
Читайте також: «Напиши листа Миколаю»: На Закарпатті стартувала щорічна акція
Як це виглядатиме?
Реалістична голограма Святого Миколая в повний зріст знайомиться з вами, розповідає новорічні вірші, загадує загадки та бажає щастя в новому році.
У записі голографічних привітань взяв участь український актор Михайло Безпалько, який уже понад 60 років грає новорічних персонажів. Він — найстарший і найдосвідченіший Святий Миколай в Україні. 19 грудня він братиме участь у засвіченні новорічної ялинки на Софійській площі, а після короткого привітального слова з’явиться на площі вже у вигляді голограми.
Читайте також: В Україні запрацювала новорічна «Online Резиденція»
Голограма на Софійській площі працюватиме кожні 10 хвилин, а впродовж трьох днів — ще й в режимі реального часу, коли Святий Миколай зможе поспілкуватися з дітьми та дорослими.
Щоб доставити Святого Миколая не лише на головну новорічну площу країни, а й у кожну домівку, організатори розробили його 3D-модель у доповненій реальності.
Читайте також: Де у Києві легально купити ялинку: локації
Святий Миколай у вас вдома
Посилання на AR-привітання з’явиться у мобільному застосунку Приват24 у 20-х числах грудня.
«Найтехнологічніший банк має бути найтехнологічнішим у всьому. А дива повинні траплятися навіть попри пандемію. Саме тому цього року ми зробили Святого Миколая цифровим. Та запрошуємо до кожного дому, не порушуючи карантину. Вам потрібно буде лише відкрити додаток Приват24, аби Святий Миколай з’явився просто посеред кімнати. Так ми хочемо побажати понад 12 мільйонів користувачів Приват24 по всьому світу і усім українцям загалом міцного здоров’я в новому році», — говорить Петр Крумханзл, голова правління ПриватБанку.
Фото: надане організаторами
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.