Суспільство
Українці створили комікс про школяра, який допоміг знищити понад 100 одиниць техніки окупантів
Журнал соціального коміксу Inker опубліковав мальопис про 15-річного пілота квадрокоптера, який допоміг ЗСУ знищити понад 100 одиниць ворожої техніки, що наступала на Київщину.
Про це ШоТам розповіла команда Inker.
Історія 15-річного Андрія – це частина четвертого номера, який команда Inker присвятила діяльності українських партизанів на окупованих територіях у лютому-березні 2022 року. У номері зібрані реальні історії від учасників подій, які пережили окупацію та чинили спротив російській армії власними силами.
«Дроновод» – історія 15-річного оператора БПЛА
«Дроновод» – історія про сміливого школяра Андрія, який на початку війни разом ыз батьком приєднався до сил ТРО на Київщині і допомагав ЗСУ знаходити та знешкоджувати ворожу техніку в районі с. Катюжанка. Місцеві тероборонівці мали кілька дронів для аеророзвідки, але не мали досвідченого оператора.
Так сталося, що єдиною людиною, яка могла керувати дроном, виявився місцевий підліток Андрій Покраска. Вдвох із батьком вони виїжджали назустріч руху російських колон для проведення спостереження. Загалом родина аеророзвідників виявила та допомогла знешкодити близько 100 одиниць ворожої техніки.
Комікс «Дроновод» доступний для прочитання на сайті Inker, а також в соцмережах проекту: в інстаграмі, фейсбуці та твіттері.
Крім «Дроновода», у номері «Партизани» можна знайти не менш вражаючі історії:
- «Дідові казки на ніч» – про пенсіонера з Бучі, який зупинив просування російської колони влучними пострілами з гранатомету, не полишаючи власного подвір’я;
- «Пенсіонер спеціального призначення» – про колишнього десантника та ліквідатора аварії на ЧАЕС, який разом із вірною помічницею, собакою Мальвою, партизанив під час наступу росіян у Харківській області, пережив окупацію та допомагав знешкоджувати ворогів;
- «Біжи» – про спортсмена-марафонця, який після окупації рідного селища став «очами ЗСУ» в своєму районі, доповідаючи про пересування ворожої техніки, живої сили ворога та влаштовуючи диверсії.
Про журнал
Inker – журнал соціального коміксу, що почав виходити у листопаді 2021 року. Команда проєкту бачить його як поєднання журналістики та мистецтва. Журналісти проєкту шукають історії, які яскраво демонструють недосконалість світового суспільства, опитують учасників подій, проводять глибокі інтерв’ю, збирають фото та відеосвідчення. А сценаристи і ілюстратори створюють графічний репортаж.
«Ми нічого не додаємо і не видумуємо. Цей журнал – абсолютний графічний нон-фікшн. Єдиний фільтр, через який ми пропускаємо історії, це мистецька рефлексія. Кожен художник має право намалювати історію так, як він її відчув, зберігаючи, однак, документальну точність у зображенні головних героїв та основних локацій, де вона відбувалася», – розповідають автори.
Раніше Inker презентував серію коміксів про Маріуполь та людей, яким вдалося врятуватися з епіцентру бойових дій.
Також ми писали, що в Україні створили серію коміксів про героїв, які захищали «Азовсталь».
Фото: inker.world.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі