Економіка і бізнес
Український виробник олії модернізував обладнання завдяки виграному гранту
Українська компанія «ЕЛЛАДА», що спеціалізується на виробництві соняшникової олії, завдяки гранту єРобота придбала переробне обладнання, внаслідок чого наростила виробничі потужності.
Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України.
Розповідається, що власник компанії Віталій Аверкін мріяв збільшити виробництво та асортимент і додану вартість своєї продукції. Отриманий грант дав йому таку можливість. Компанія придбала переробне обладнання – частину оснащення для рафінації та автоматичну лінію розливу рафінованої олії.
«Завдяки грантовому фінансуванню ми зможемо впровадити новітню технологію рафінації, яка була запатентована українським винахідником і дозволяє виробляти рафіновану олію ефективно та без великих витрат на електроенергію», – розповідає Віталій.
Читайте також: «Інколи час іде на хвилини, а ви вже врятували людині життя». Співзасновник ГО «Волонтер» про те, як в Україні навчають добровольців
Плани компанії передбачали пізнішу закупівлю цього обладнання, адже рафінована й фасована соняшникова олія є продуктом для кінцевого споживача. Відтак, вона має більший попит на ринку Європи. Таким чином, державна програма прискорила здійснення планів бізнесмена.
Нині у компанії 23 працівники. Із завершенням монтажу лінії рафінації підприємство створить іще 40 робочих місць. За словами Віталія, в компанії готові навчати працювати із сучасним обладнанням усіх охочих працювати в ній.
А оскільки нова надпотужна лінія розливу наповнює аж чотири тисячі пляшок на годину, є плани надавати окремо послуги з розливу олії й для інших виробників.
Про грант
Урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.
Нагадаємо, завдяки мікрогранту жителька Рівненщини відкрила клінінгову компанію.
Також ми повідомляли, що українська компанія Beehive завдяки грантовій програмі також експортує мед до країн Близького Сходу.
Фото: Мінекономіки України.
Економіка і бізнес
Мережа ресторанів «Чорноморка» відкриває новий формат сервісу — устричні автомати. Вперше такий автомат встановлять у ТРЦ Respublika Park вже у січні.
Про це повідомила власниця мережі Ольга Копилова в інтерв’ю Forbes Україна.
Як виникла ідея
Ольга Копилова надихнулася створити унікальний автомат після поїздки до Естонії, де побачила акваріум із раками.
«Я подумала: чому б не зробити автомат із устрицями, щоб клієнти могли їх обирати безпосередньо, а не чекати обслуговування?» — ділиться підприємиця.
Читати також: У Лос-Анджелесі відкрився унікальний заклад від співвласника «Галі Балуваної»
Технологія
Перший автомат розробили за дев’ять місяців на підприємстві Avangard. Він вміщує 240 устриць, які зберігаються в акваріумі з морською водою, що створює природні умови. Автомат обладнаний сенсорним екраном для розрахунків і механізмом видачі устриць.
Поруч із автоматом працюватиме консультант, який допоможе відкрити устрицю та запропонує доповнення, як-от лимон чи тартар. Ціна однієї устриці — 36 гривень, а в майбутньому планують збільшити місткість автомата до 500 штук.
Де чекати новинку
Окрім торгових центрів, «Чорноморка» планує встановлювати устричні автомати на АЗС, вокзалах, у бізнес-центрах і навіть у своїх ресторанах. У перспективі розглядається оренда автоматів іншими закладами.
Нагадаємо, що українська компанія відкрила новий завод у Польщі для виробництва поштоматів Royal Mail.
Фото: колаж Анни Наконечної.
Коментарі
Економіка і бізнес
У Лос-Анджелесі почав роботу новий формат закладу — магазин заморожених страв Multicook із фастфудом MultiBar. Ідею реалізував Володимир Матвійчук, співвласник популярної мережі «Галя Балувана».
Про це пише Forbes Україна.
Що пропонують
Меню MultiBar включає український борщ, супи, салати та напої. У Multicook продають заморожені страви, які можна розігріти вдома. Цей формат поєднує швидкість обслуговування з традиційною українською кухнею.
«Виручка закладу на 50% залежить від продажів із Multicook, ще 50% — від фастфуду MultiBar, — розповідає Володимир Матвійчук. — Українці частіше обирають заморожені страви, а американці — фастфуд».
Читати також: Ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів
Масштаби й амбіції
Заклад площею 120 кв. м демонструє високий інтерес з обох сторін — як серед місцевих жителів, так і діаспори. Володимир Матвійчук планує масштабувати бізнес і до кінця 2025 року відкрити 150 таких закладів за кордоном. Усі майбутні Multicook працюватимуть у парі з MultiBar.
Фото: надане Володимиром Матвійчуком.
Коментарі
Економіка і бізнес
Литва цього тижня надішле Україні 4500 дронів загальною вартістю 5 мільйонів євро.
Про це повідомила міністерка оборони Литви Довіле Шакалієне у своєму X (твіттер).
Деталі допомоги
«Рада повідомити, що цього тижня Литва відправляє Україні 4500 дронів вартістю 5 мільйонів євро», — написала міністерка.
Читати також: Норвегія передасть Україні 2 мільярди євро — найбільшу в історії країни військову допомогу
Шакалієне також розповіла про зміни у процедурі передачі допомоги. За її словами, уряд Литви затвердив прискорений механізм передачі державних активів.
Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд передав Україні 1,1 мільярда доларів.
Фото: Freepik.
Коментарі