Технології
Український студент запатентував пристрій для допомоги незрячим
Львівський 18-річний студент Дмитро Лопушанський запатентував власний винахід – мультифункціональний пристрій для розпізнавання перешкод і кольорів незрячими.
Про це повідомляє ZAXID.NET.
«Маю чудові новини, адже цього тижня я отримав патент на свій винахід — мультифункціональний пристрій для незрячих. Це був цікавий, непростий і досить довгий шлях. Під час першої експертизи виявилося, що не всі подані матеріали відповідають вимогам закону, тому довелося вносити зміни. Весь процес від початку роботи над документами до отримання самого патенту тривав майже рік», — написав він 10 грудня у Facebook.
Читайте також: 15-річний вінничанин винайшов пристрій передачі звуку через лазер (ВІДЕО)
Повідомляється, що робота над документацією для отримання патенту тривала майже рік.
Профінансувала оформлення патенту Мала академія наук України.
Читайте також: 17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)
У чому суть винаходу?
Собівартість пристрою не є високою, винахідник постійно вдосконалює його. Навіть на етапі тестування були охочі придбати пристрій.
Дмитро Лопушанський є студентом факультету комп’ютерних наук УКУ. Свій винахід він створив ще під час навчання у львівському ліцеї №8.
Пристрій HelpyEyes дозволяє незрячим розпізнавати кольори, знати про рівень освітлення приміщення і виявляти перешкоди на відстані до одного метра. Результати розпізнавання пристрій озвучує голосом, за винятком перешкод.
При виявленні перешкоди пристрій подає відповідний звуковий сигнал. У 2019 році за нього хлопець здобув золоту медаль на міжнародній конференції молодих вчених ICYS-2019, яка проходила у місті Куала-Лумпур в Малайзії. Згодом разом з іншими студентами він завоював золоту медаль на конкурсі інновацій, що проходив у Сінгапурі.
Фото: zaxid.net
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі