Технології
Винахід українського школяра став найкращим на міжнародній науковій конференції
Мультифункціональний пристрій для незрячих HelpyEyes від українського винахідника Дмитра Лопушанського виборов “золото” на XXVI Міжнародній конференції молодих науковців ICYS-2019. Про це повідомляє 5 канал.
Що це за винахід?
Девайс учня Малої академії наук Дмитра Лопушанського може визначати кольори, рівень освітленості та відстань до перешкод, що значно полегшить життя людям із вадами зору.
“Було насправді складно. Я бачив, які сильні й потужні роботи в конкурентів. Я переживав, але я зміг зосередитися, подолав хвилювання і страх, і представив свою роботу гідно на цьому міжнародному рівні. Багато людей підходили й цікавилися моєю розробкою”, – розповідає Дмитро Лопушанський.
На вигляд цей пристрий – не вершина технології, але для незрячих – це справжній порятунок.
5 медалей та 2 спеціальні призи
Цьогоріч Україну на ICYS-2019, що відбулася в Малайзії, представляли вісім школярів – учнів МАН. Загалом учасники вибороли п’ять медалей та два спеціальні призи:
“Срібло” отримала Євгенія-Анастасія Рудик (м. Київ) з математичною роботою про криволінійні двокутники.
Читайте також: Український школяр розробив електронні “окуляри” для незрячих
Павло Сливка теж здобув “срібло” за “безконтактний детектор вібрацій”. Пристрій збирає інформацію про об’єкти на відстані шляхом зчитування вібрацій.
Дарія Тищенко (м. Суми) отримала бронзову медаль за дослідження маловідомих методів розв’язування рівнянь.
Ще одна “бронза” – у Михайла Ветлужинського (м. Дніпро) за комп’ютерну програму, яка заощаджує час програміста і дозволяє оминути процес вирішення вже розв’язаних задач.
Окрім медалей, українська команда отримала ще два спеціальних призи: Владислав Мороз (м. Дніпро) за дослідження, в якому пояснюються парадокси, що виникають при гравітаційних маневрах у космосі; Яна Головацька (м. Чернівці), яка провела дослідження з фізики і встановила багато особливостей коливання маятника в резонансному режимі, не описаних у науковій літературі.
Варто зазначити, що на науковій конференції в Малайзії було представлено 170 проектів із 26-ти країн світу з фізики, математики, інформатики та екології. Роботи українських школярів, за словами спеціалістів, можна практично втілювати в життя.
Технології
Запуск нових категорій
Найпоширеніші причини для репарацій
- Бойові дії у фронтовій або прифронтовій зоні;
- артилерійський обстріл;
- повітряна атака;
- окупація населеного пункту;
- руйнування Каховської ГЕС.
Коментарі
Технології
Історія стартапу
Як працює процес замовлення
- Клієнт надсилає фотографію руки з монетою 10 гривень для визначення масштабу;
- штучний інтелект аналізує розміри й автоматично підлаштовує модель протеза під параметри руки;
- замовнику надсилають один-два прототипи для тестування;
- після підтвердження точності виготовляють остаточний протез із нейлону.
Коментарі