

Технології
Український стартап Foodstr перевірив 600 тис. продуктів на вміст шкідливих домішок
Стартап з українськими інвестиціями Foodstr проаналізував понад 600 тисяч вітчизняних та імпортованих продуктів харчування в закладах торгівлі на вміст шкідливих та небезпечних для здоров’я компонентів.
Про це ШоТам повідомили представники стартапу.
Зазначається, що відтепер кожен користувач мобільного застосунку Foodstr безпечно обиратиме харчові продукти в українських магазинах і супермаркетах та отримуватиме докладну інформацію щодо вмісту “Е”-домішок у кожному товарі.
Як працює застосунок?
Мобільний застосунок Foodstr виявляє вміст небезпечних компонентів у харчових продуктах завдяки скануванню штрих-коду товару камерою смартфону. Сервіс є зрозумілим і простим в користуванні. Наразі база даних харчових продуктів містить 600 тисяч найменувань вітчизняних та імпортованих одиниць і продовжує щодня поповнюватись новою інформацією. До того ж, користувачі можуть додати відсутній продукт, відправивши його штрих-код команді підтримки Foodstr.
Читайте також: «Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників
Стартап з’явився на початку 2020 року, інвестиції у створення і запуск Foodstr склали близько 100 тисяч доларів. Кількість користувачів мобільного застосунку становить більш як 30 тисяч українців, які активно сканують та перевіряють харчові продукти на вміст шкідливих “Е-шок”. Серед постійних користувачів сервісу — українці, які ведуть здоровий спосіб життя, активно займаються спортом, батьки, які дбають про безпечне харчування дітей, та ті, хто цікавиться новими технологіями у foodtech та healthcare сферах. При цьому коефіцієнт утримання споживачів за перший тиждень користування складає 50%.

“Ідея Foodstr виникла завдяки бажанню дати людям можливість свідомо обирати корисні продукти харчування. Адже яскраве пакування не гарантує корисний вміст. Щодня наша команда доповнює базу з 600 тисяч одиниць новими продуктами і найменуваннями, щоб кожен українець обирав найкраще для себе і своєї родини. Наразі ми вивчаємо харчові потреби різних груп споживачів та працюємо над новими можливостями Foodstr”, — прокоментував Михайло Мінов, СЕО стартапу Foodstr.
Читайте також: Пахлава від шейха. Житель Затоки став зіркою, продаючи солодощі на пляжі (ВІДЕО)
Основними перевагами мобільного застосунку Foodstr є:
- найбільша база продуктів харчування, які можна придбати в українських магазинах;
- детальний опис та можливий вплив “Е”-добавок на здоров’я людини;
- визначення ступеня користі чи шкоди шкідливого компоненту продукту;
- можливість власноруч додавати нові продукти в базу;
- відсутність реклами.
До того ж, кожен користувач Foodstr може створювати персоналізовані списки продуктів харчування без шкідливих добавок. Списками можна ділитися з рідними чи друзями або ж пересилати кур’єрам з доставки продуктів з супермаркету.

Наразі мобільний застосунок Foodstr є безкоштовним і доступним користувачам в App Store та Google Play. В майбутньому у планах команди стартапу забезпечити додатковий функціонал з розширеними можливостями сканування продуктів харчування, який вже буде доступним на платній основі.
Про Foodstr
Український стартап Foodstr був заснований командою розробників з Вінниці у 2020 році. Продуктом стартапу є однойменний мобільний застосунок, який допомагає споживачам зробити свідомий вибір під час покупки продуктів харчування. Foodstr визначає наявність шкідливих компонентів у продуктах вітчизняних та іноземних виробників, представлених на полицях українських магазинів і супермаркетів. Foodstr уже містить базу з 600 тисяч вітчизняних та імпортованих харчових продуктів, що реалізуються в сфері торгівлі України. Більше інформації на офіційному сайті: foodstr.app/ua/index_ua.
Нагадаємо, на Рівненщині крафтова сироварня стала частиною «Дороги гурманів».
Як ми повідомляли раніше, дослідниця української кухні відновила рецепт десертів із фіалок
Технології

Захисники й захисниці України отримають пріоритетний вибір дати під час подачі заяви на шлюб онлайн. Нововведення дозволятиме військовим реєструвати шлюб швидше та зручніше.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Як скористатися послугою
- Відкрити застосунок «Армія+».
- Перейти до розділу «Сервіси».
- Обрати послугу «Шлюб онлайн».
- Вибрати зручну дату й підтвердити заявку.
У день церемонії необхідно буде зайти за посиланням у «Дії» на онлайн-церемонію — там уже чекатиме працівник Цифрового ДРАЦСу, який проведе розпис. Уся процедура триває до 30 хвилин, для неї потрібні лише смартфон та доступ до інтернету.
У міністерстві вказали, що оновлення для військових випустять уже незабаром.
Читайте також: «Не одразу вдалося подати заяву» та «Одружилися за 5 хвилин»: як українці укладають шлюби онлайн у «Дії»
Що відомо про сервіс
Функцію в «Дії» запустили 9 вересня 2024 року. За перші три дні користувачі зробили 416 133 пропозиції.
Наразі понад чотири тисячі українських пар вже офіційно побралися онлайн. Ще 19 тисяч подали заяву, а понад два мільйони користувачів скористалися функцією зробити пропозицію.
Сервіс розробляє Мінцифри спільно з Міністерством юстиції України, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Цифровим офісом ДРАЦС, Державною міграційною службою та АТ «Укрпошта» за підтримки швейцарсько-української програми EGAP, що виконує БО «Фонд Східна Європа». Технічним партнером стала компанія Сisco.
Нагадаємо, що у «Дії» до Дня закоханих додали новий документ для неодружених.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «Дії»
Технології

В Україні запрацювала онлайн-платформа Digital State UA, що презентує досягнення нашої держави у сфері технологій. Вона стане інструментом для поширення найкращих практик та залучення інвестицій від інших країн.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
На сайті презентуватимуть технологічні досягнення у сферах GovTech, IT та Tech, а також історії впровадження цифрових рішень, що змінюють державне управління, бізнес і життя українців.
Платформа буде корисною:
- урядам інших країн — для вивчення українського досвіду цифрової трансформації;
- інвесторам і технологічним компаніям — для пошуку перспективних українських проєктів;
- глобальним медіа та аналітикам — як джерело трендів і аналітики з цифрової сфери.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
«Нашим досвідом побудови найзручнішої цифрової держави під час криз надихаються уряди інших країн. Війна не стала блокером цифрової трансформації, а навпаки — ми прискорилися і почали запускати ще більше революційних сервісів та створювати найкращі умови для розвитку інновацій. Україна має що сказати світові. І ми будемо говорити голосно», — написали в міністерстві.
Ознайомитись із платформою можна за посиланням.
Digital State UA 🇺🇦 Запускаємо платформу досягнень цифрової України Світ має бачити, як Україна змінює реальність через технології та знищує бюрократію навіть у кризових умовах. Digital State UA презентуватиме досягнення української цифрової екосистеми у сферах GovTech, IT та Tech. А ще стане ефективним інструментом для залучення інвестицій у техсектор та обміну найкращими практиками з усім світом. Які можливості дає Digital State UA? 👉🏻 Уряди — перейматимуть досвід цифрової трансформації України. 👉🏻 Міжнародні компанії — шукатимуть українські проєкти для інвестування. 👉🏻 Глобальні медіа та аналітичні центри — отримають доступ до ключових технологічних трендів і кейсів, що змінюють Україну та світ. Нашим досвідом побудови найзручнішої цифрової держави під час криз надихаються уряди інших країн. Війна не стала блокером цифрової трансформації, а навпаки — ми прискорилися і почали запускати ще більше революційних сервісів та створювати найкращі умови для розвитку інновацій. Знайомтеся з Digital State UA за посиланням — digitalstate.gov.ua Україна має що сказати світові. І ми будемо говорити голосно 🦾 Цей проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації України та став можливим завдяки підтримці USAID та UK Dev у межах програми DTA, яка виконувалася Фондом Євразія, та підтримці Швейцарії в межах програми EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа.
Опубліковано Міністерство цифрової трансформації України Четвер, 3 квітня 2025 р.
Проєкт реалізує Міністерство цифрової трансформації України за підтримки USAID, UK Dev, програми DTA, яку втілював Фонд Євразія, та програми EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії).
Нагадаємо, що в Україні розпочали створювати національну велику мовну модель
Фото обкладинки: сайт Digital State UA
Технології

Платформа Brave1 організувала полігон для випробувань новітніх FPV-дронів та наземних роботизованих комплексів, що працюють на оптоволокні. Участь у тестуваннях узяли понад 15 виробників БпЛА та 7 команд, що створюють роботів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
БпЛА на оптоволокні — це дрон, яким управляють через оптоволоконний кабель. По оптичному кабелю передається також і відеосигнал. Завдяки цій технології, яка не використовує радіочастоти, дрони не реагують на дію засобів РЕБ.
На полігоні дрони долали маршрут із перешкодами довжиною у 20 кілометрів та імітували захід на ціль. Очільник Мінцифри вказав, що донедавна така дальність здавалася недосяжною — подібні моделі працювали максимум на 5–10 кілометрів.
Читайте також: В Україні запустили перший навчальний курс про оптоволоконні дрони (ВІДЕО)

Окрім безпілотників, протестували й наземні роботизовані комплекси. Вони теж працюють на оптоволокні та здатні виконувати завдання в умовах бойового зіткнення.
«Ворог має значні напрацювання в цьому напрямі, тому зараз ми повинні максимально включитися та розвивати технологію. Випробування в умовах, наближених до бойових, — це обов’язковий етап у розробці перед поставкою на фронт. Тестування на полігонах допомагають виробникам виявити недосконалості. Далі розробники фікситимуть недоліки та працюватимуть над рішеннями для протидії ворожому оптоволокну», — написав Федоров.



Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова