Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Український стартап Foodstr перевірив 600 тис. продуктів на вміст шкідливих домішок

Опубліковано

Стартап з українськими інвестиціями Foodstr проаналізував понад 600 тисяч вітчизняних та імпортованих продуктів харчування в закладах торгівлі на вміст шкідливих та небезпечних для здоров’я компонентів.

Про це ШоТам повідомили представники стартапу.

Зазначається, що відтепер кожен користувач мобільного застосунку Foodstr безпечно обиратиме харчові продукти в українських магазинах і супермаркетах та отримуватиме докладну інформацію щодо вмісту “Е”-домішок у кожному товарі.

Як працює застосунок?

Мобільний застосунок Foodstr виявляє вміст небезпечних компонентів у харчових продуктах завдяки скануванню штрих-коду товару камерою смартфону. Сервіс є зрозумілим і простим в користуванні. Наразі база даних  харчових продуктів містить 600 тисяч найменувань вітчизняних та імпортованих одиниць і продовжує щодня поповнюватись новою інформацією. До того ж, користувачі можуть додати відсутній продукт, відправивши його штрих-код команді підтримки Foodstr.

Читайте також«Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників

Стартап з’явився на початку 2020 року, інвестиції у створення і запуск Foodstr склали близько 100 тисяч доларів. Кількість користувачів мобільного застосунку становить більш як 30 тисяч українців, які активно сканують та перевіряють харчові продукти на вміст шкідливих “Е-шок”. Серед постійних користувачів сервісу — українці, які ведуть здоровий спосіб життя, активно займаються спортом, батьки, які дбають про безпечне харчування дітей, та ті, хто цікавиться новими технологіями у foodtech та healthcare сферах. При цьому коефіцієнт утримання споживачів за перший тиждень користування складає 50%. 

“Ідея Foodstr виникла завдяки бажанню дати людям можливість свідомо обирати корисні продукти харчування. Адже яскраве пакування не гарантує корисний вміст. Щодня наша команда доповнює базу з 600 тисяч одиниць новими продуктами і найменуваннями, щоб кожен українець обирав найкраще для себе і своєї родини. Наразі ми вивчаємо харчові потреби різних груп споживачів та працюємо над новими можливостями Foodstr”, — прокоментував Михайло Мінов, СЕО стартапу Foodstr.

Читайте також: Пахлава від шейха. Житель Затоки став зіркою, продаючи солодощі на пляжі (ВІДЕО)

Основними перевагами мобільного застосунку Foodstr є:

  • найбільша база продуктів харчування, які можна придбати в українських магазинах;
  • детальний опис та можливий вплив “Е”-добавок на здоров’я людини;
  • визначення ступеня користі чи шкоди шкідливого компоненту продукту;
  • можливість власноруч додавати нові продукти в базу;
  • відсутність реклами.

До того ж, кожен користувач Foodstr може створювати персоналізовані списки продуктів харчування без шкідливих добавок. Списками можна ділитися з рідними чи друзями або ж пересилати кур’єрам з доставки продуктів з супермаркету.

Наразі мобільний застосунок Foodstr є безкоштовним і доступним користувачам в App Store та Google Play. В майбутньому у планах команди стартапу забезпечити додатковий функціонал з розширеними можливостями сканування продуктів харчування, який вже буде доступним на платній основі.

Про Foodstr

Український стартап Foodstr був заснований командою розробників з Вінниці у 2020 році. Продуктом стартапу є однойменний мобільний застосунок, який допомагає споживачам зробити свідомий вибір під час покупки продуктів харчування. Foodstr визначає наявність шкідливих компонентів у продуктах вітчизняних та іноземних виробників, представлених на полицях українських магазинів і супермаркетів. Foodstr уже містить базу з 600 тисяч вітчизняних та імпортованих харчових продуктів, що реалізуються в сфері торгівлі України. Більше інформації на офіційному сайті: foodstr.app/ua/index_ua.

Нагадаємо, на Рівненщині крафтова сироварня стала частиною «Дороги гурманів».

Як ми повідомляли раніше, дослідниця української кухні відновила рецепт десертів із фіалок

Коментарі

Технології

ШІ-асистент від Google тепер розуміє та говорить українською мовою

Опубліковано

Українці зможуть спілкуватися із асистентом від Google на основі штучного інтелекту Gemini рідною мовою. Ця функція з’явилася після оновлення програми, коли розробники додали підтримку 40 мов.

Про це повідомили в офіційному блозі компанії.

«Ви можете генерувати ідеї, досліджувати нові теми чи навіть готуватися до важливої презентації. Gemini Live може підтримувати ваші розмови, тому ви маєте можливість переривати, змінювати напрямок або глибше занурюватися в певну тему. А з десятьма різними голосами на вибір ви можете налаштувати свій досвід і знайти ідеальний тон і стиль для вашої розмови», — написали в Google.

Читайте також: Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Як змінити мову Geminі

Для того, аби обрати мову в програмі, необхідно:

  1. Відкрити на пристрої застосунок Google.
  2. Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
  3. Оберіть українську мову.

У блозі Google вказали, що оновлення проходитиме поступово, а тому деякі користувачі отримуватимуть нову функцію не одразу.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: блог Google

Коментарі

Читати далі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура19 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...