Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Український фільм про Київ під час війни отримав нагороду на Берлінале. Режисерка присвятила її ЗСУ

Опубліковано

Короткометражний фільм «Це побачення» української режисерки Надії Парфан отримав спеціальну відзнаку міжнародного журі на Берлінському кінофестивалі.

Про це повідомили на сторінці онлайн-кінотеатру «Такфлікс».

«Це побачення» Надії Парфан отримав спеціальну відзнаку від Міжнародного журі 73-го Берлінського кінофестивалю. Пишаємося і вітаємо Надю. Дивіться фільм на Takflix вже в березні!», – йдеться в повідомленні.

Сама режисерка зазначила, що журі мусило вибрати лише одного переможця, а розділяти призи між кількома конкурсантами – заборонено.

«Але коли дуже хочеться, і коли ще якийсь фільм викликає сильні симпатії, журі може присудити ще одну – спеціальну – відзнаку. Це щось на зразок другого/третього місця (бо в нашому конкурсі було два ведмедики). І це дуже почесно», – написала Парфан на своїй сторінці у фейсбуці.

Цю нагороду режисерка присвятила Збройним силам України.

«Зокрема жінкам-захисницям, яких понад 20% в лавах ЗСУ (кожна п‘ята людина в армії – жінка): кожна з них заслуговує рівних прав, можливостей, забезпечення і визнання. ЛГБТК+ людям, які пішли захищати нашу державу попри те, що вона досі не захистила їх базові конституційні права. І членам нашої команди, які прямо зараз захищають нас у лавах ЗСУ», – зазначила режисерка.

Про що фільм

«Це побачення» – історія про столицю країни, в якій триває повномасштабна війна, але не припиняється життя у всіх його проявах. На світанку по Києву з шаленою швидкістю мчить авто. Коли воно нарешті гальмує, з машини виходить людина у камуфляжі. На неї чекають.  

«Це побачення» – перша ігрова стрічка режисерки Надії Парфан. Продюсерами фільму стали Ілля Гладштейн і Надія Парфан (Phalanstery Films) та Ірина Ковальчук (Radar Films).

Читайте також: Кам’яні джунглі Троєщини і застигла в часі Петрівка. 10 фільмів, де Київ – у головній ролі

Крім того, «Це побачення» є першим проєктом власного виробництва онлайн-кінотеатру «Такфлікс». «Це побачення» зняли в межах україно-британського спецпроєкту Ukrainian Talents at Nowness за підтримки Британської ради в Україні в межах Сезону культури Велика Британія/Україна, німецького культурного центру «Ґете-Інститут» та шведської кінокомпанії Story AB.

Після Берлінале фільм вийде онлайн на британській платформі Nowness.com і в українському онлайн-кінотеатрі «Такфлікс» разом із іншими стрічками спецпроєкту Ukrainian Talents at Nowness.

Про режисерку

Надія Парфан – українська режисерка, засновниця онлайн-кінотеатру українського кіно «Такфлікс». Зняла фільми «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго», «Жінки, що грають в ігри», «Reve ta Stohne» on tour», «Я не хотіла робити фільм про війну». 

Раніше ми повідомляли, що онлайн-кінотеатр «Такфлікс» випустив застосунок для iPhone. Він дозволяє дивитися якісне українське кіно на мобільних телефонах і транслювати його на телевізори.

Також на «Такфлікс» вийшла українська трагікомедія «Я працюю на цвинтарі» режисера Олексія Тараненка.

Фото: supportyourart.com.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі