Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські стартапери показали світу новий винахід

Опубліковано

Український стартап Mosquito Control розробив технологію, яка створює «територію, вільну від комарів» і переміг з нею у конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2020. 

Про це повідомляє 5 канал з посиланням на hromadske.

Чим особливий винахід?

Повідомляється, що пристрій має вигляд чорної металевої тумби заввишки 1,2 метра, яка звужується догори. Але для самки комара він дуже схожий на людину – “дихає”, пахне та випромінює тепло як і людина. За задумом авторів, комахи підлітають до пристрою, але замість порції крові знаходять там свою загибель.

 

Пристрій називається SEMCS (Smart Eco-friendly Mosquito Control System) і створений командою українських інженерів та підприємців. Ті сподіваються, що робот захищатиме людей від комарів ефективно та з мінімальними побічними ефектами для довкілля.

Читайте також: Фінсько-український стартап залучив 1,5 млн доларів інвестицій

Як зазначає видання, кілька років тому одна з авторів проєкту Анастасія Романова відвідала штат Флорида в США, де напередодні стався спалах хвороби, яку спричиняє вірус Зіка. Збудника інфекції поширюють комарі. Для більшості вона не становить великої небезпеки, але у вагітних через неї можуть народжуватися діти з тяжкими вадами. Повернувшись до України, Анастасія та її колеги вирішили створити власну технологію боротьби з комарами.

В Україні основна проблема з комарами – їхня надокучливість, хоча масової загрози для здоров’я людей вони нині не становлять. А ось у тропічних країнах, де ці комахи вже давно поширюють смертельно небезпечні хвороби, боротьбі з ними приділяють багато уваги.

Читайте також: Поліція Мексики пересіла на електробайки українського виробництва

Як працює пристрій?

Український винахід працює як пастка з приманкою. Його ставлять на відкритому повітрі, де він подає комарам сигнали за допомогою запаху (для цього в нього завантажують певну речовину), тепла та виділення вуглекислого газу (як при диханні). Коли комаха підлітає досить близько, пристрій її засмоктує.

Розробники кажуть, що ефект від роботи пристрою відчувається майже одразу, але потрібно приблизно три тижні, щоб територія (наприклад, приватне подвір’я) звільнилася від комарів. Надалі пристрій повинен лишатися ввімкненим, щоби вчасно ловити новоприбулих комах.

Читайте також: Google назвав український застосунок одним із кращих у 2020 році

За словами розробників, ефективність робота становить 93%, при цьому він безпечний для людини та інших живих істот (окрім комарів).

Які плани?

Розробники обіцяють вдосконалювати свій пристрій. Зокрема, зазначається, що він працює досить гучно, тому наступні модифікації мають бути позбавлені цього недоліку.

У планах розробників – створення системи моніторингу комарів, які розповсюджують небезпечні хвороби. Зібрані дані допоможуть прогнозувати поширення захворювань у тому чи іншому регіоні й працювати на випередження. Наприклад, будь-яка людина зможе за допомогою спеціального сервісу перевірити, наскільки небезпечним є регіон, і вирішити, варто туди їхати зараз чи краще почекати.

Фото: hromadske.ua

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі