Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські стартапери показали світу новий винахід

Опубліковано

Український стартап Mosquito Control розробив технологію, яка створює «територію, вільну від комарів» і переміг з нею у конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2020. 

Про це повідомляє 5 канал з посиланням на hromadske.

Чим особливий винахід?

Повідомляється, що пристрій має вигляд чорної металевої тумби заввишки 1,2 метра, яка звужується догори. Але для самки комара він дуже схожий на людину – “дихає”, пахне та випромінює тепло як і людина. За задумом авторів, комахи підлітають до пристрою, але замість порції крові знаходять там свою загибель.

Пристрій називається SEMCS (Smart Eco-friendly Mosquito Control System) і створений командою українських інженерів та підприємців. Ті сподіваються, що робот захищатиме людей від комарів ефективно та з мінімальними побічними ефектами для довкілля.

Читайте також: Фінсько-український стартап залучив 1,5 млн доларів інвестицій

Як зазначає видання, кілька років тому одна з авторів проєкту Анастасія Романова відвідала штат Флорида в США, де напередодні стався спалах хвороби, яку спричиняє вірус Зіка. Збудника інфекції поширюють комарі. Для більшості вона не становить великої небезпеки, але у вагітних через неї можуть народжуватися діти з тяжкими вадами. Повернувшись до України, Анастасія та її колеги вирішили створити власну технологію боротьби з комарами.

В Україні основна проблема з комарами – їхня надокучливість, хоча масової загрози для здоров’я людей вони нині не становлять. А ось у тропічних країнах, де ці комахи вже давно поширюють смертельно небезпечні хвороби, боротьбі з ними приділяють багато уваги.

Читайте також: Поліція Мексики пересіла на електробайки українського виробництва

Як працює пристрій?

Український винахід працює як пастка з приманкою. Його ставлять на відкритому повітрі, де він подає комарам сигнали за допомогою запаху (для цього в нього завантажують певну речовину), тепла та виділення вуглекислого газу (як при диханні). Коли комаха підлітає досить близько, пристрій її засмоктує.

Розробники кажуть, що ефект від роботи пристрою відчувається майже одразу, але потрібно приблизно три тижні, щоб територія (наприклад, приватне подвір’я) звільнилася від комарів. Надалі пристрій повинен лишатися ввімкненим, щоби вчасно ловити новоприбулих комах.

Читайте також: Google назвав український застосунок одним із кращих у 2020 році

За словами розробників, ефективність робота становить 93%, при цьому він безпечний для людини та інших живих істот (окрім комарів).

Які плани?

Розробники обіцяють вдосконалювати свій пристрій. Зокрема, зазначається, що він працює досить гучно, тому наступні модифікації мають бути позбавлені цього недоліку.

У планах розробників – створення системи моніторингу комарів, які розповсюджують небезпечні хвороби. Зібрані дані допоможуть прогнозувати поширення захворювань у тому чи іншому регіоні й працювати на випередження. Наприклад, будь-яка людина зможе за допомогою спеціального сервісу перевірити, наскільки небезпечним є регіон, і вирішити, варто туди їхати зараз чи краще почекати.

Фото: hromadske.ua

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: