

Технології
Українські стартапери показали світу новий винахід
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Український стартап Mosquito Control розробив технологію, яка створює «територію, вільну від комарів» і переміг з нею у конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2020.
Про це повідомляє 5 канал з посиланням на hromadske.
Чим особливий винахід?
Повідомляється, що пристрій має вигляд чорної металевої тумби заввишки 1,2 метра, яка звужується догори. Але для самки комара він дуже схожий на людину – “дихає”, пахне та випромінює тепло як і людина. За задумом авторів, комахи підлітають до пристрою, але замість порції крові знаходять там свою загибель.
Пристрій називається SEMCS (Smart Eco-friendly Mosquito Control System) і створений командою українських інженерів та підприємців. Ті сподіваються, що робот захищатиме людей від комарів ефективно та з мінімальними побічними ефектами для довкілля.
Читайте також: Фінсько-український стартап залучив 1,5 млн доларів інвестицій

Як зазначає видання, кілька років тому одна з авторів проєкту Анастасія Романова відвідала штат Флорида в США, де напередодні стався спалах хвороби, яку спричиняє вірус Зіка. Збудника інфекції поширюють комарі. Для більшості вона не становить великої небезпеки, але у вагітних через неї можуть народжуватися діти з тяжкими вадами. Повернувшись до України, Анастасія та її колеги вирішили створити власну технологію боротьби з комарами.
В Україні основна проблема з комарами – їхня надокучливість, хоча масової загрози для здоров’я людей вони нині не становлять. А ось у тропічних країнах, де ці комахи вже давно поширюють смертельно небезпечні хвороби, боротьбі з ними приділяють багато уваги.
Читайте також: Поліція Мексики пересіла на електробайки українського виробництва
Як працює пристрій?
Український винахід працює як пастка з приманкою. Його ставлять на відкритому повітрі, де він подає комарам сигнали за допомогою запаху (для цього в нього завантажують певну речовину), тепла та виділення вуглекислого газу (як при диханні). Коли комаха підлітає досить близько, пристрій її засмоктує.
Розробники кажуть, що ефект від роботи пристрою відчувається майже одразу, але потрібно приблизно три тижні, щоб територія (наприклад, приватне подвір’я) звільнилася від комарів. Надалі пристрій повинен лишатися ввімкненим, щоби вчасно ловити новоприбулих комах.
Читайте також: Google назвав український застосунок одним із кращих у 2020 році
За словами розробників, ефективність робота становить 93%, при цьому він безпечний для людини та інших живих істот (окрім комарів).
Які плани?
Розробники обіцяють вдосконалювати свій пристрій. Зокрема, зазначається, що він працює досить гучно, тому наступні модифікації мають бути позбавлені цього недоліку.
У планах розробників – створення системи моніторингу комарів, які розповсюджують небезпечні хвороби. Зібрані дані допоможуть прогнозувати поширення захворювань у тому чи іншому регіоні й працювати на випередження. Наприклад, будь-яка людина зможе за допомогою спеціального сервісу перевірити, наскільки небезпечним є регіон, і вирішити, варто туди їхати зараз чи краще почекати.
Фото: hromadske.ua

Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Для водіїв вантажівок став доступний мобільний застосунок «єЧерга». Раніше записатися в електронну чергу можна було лише на сайті.
Про це повідомили у пресслужбі Мінінфраструктури.
Зазначається, що водії вантажівок, які перетинають міжнародний пункт пропуску «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні України та Польщі, відтепер можуть користуватись застосунком eCherha на телефоні.
Завантажити eCherha на телефон уже можна у App Store тут (для операційної системи iOS) та у Google Play (для Android) за лінком.
У застосунку водій отримуватиме сповіщення про:
- свій статус у черзі,
- етапи її просування,
- час заїзду до пункту пропуску.
При цьому користувачам «еЧерги» не обов’язково заїздити до сервісних зон – водій сам обирає де і як чекати перетину кордону.
Читайте також: «Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор
Застосунок доступний трьома мовами: українською, польською та англійською. Щоб зайти в додаток, потрібно скористатися тим самим логіном та паролем, які водій використовував для авторизації на сайті echerha.gov.ua.
Нагадаємо, з 12 грудня Кабмін дозволив перетин ПП «Ягодин – Дорогуськ» за записом в електронній черзі. За цей час через пункт пропуску проїхало 55 000 вантажівок.
Раніше ми повідомляли, що на українсько-польському кордоні стартував проєкт єЧерга.
Фото: facebook.com/MinInfra.UA.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українська платформа пошуку репетиторів Preply вдруге потрапила до сотні найкращих маркетплейсів за версією аналітиків Andreessen Horowitz.
Про це пише ain.ua.
Preply опинився на 73 місці в загальному рейтингу. Цей список включає найбільші стартапи та приватні компанії на основі річного валового обороту (GMV).
Для оцінки взяли дані про продажі, що охоплюють період з січня по грудень 2022 року. Річні темпи зростання враховуються як продажі за січень-грудень 2022 року порівняно з результатами за січень-грудень 2021 року.
Marketplace 100 фокусується лише на незалежних компаніях. У список не входять маркетплейси, які належать державним або приватним капіталам.

Про Preply
Preply – онлайн-платформа, яка об’єднала понад 40 000 репетиторів, що викладають 50 мов сотням тисяч учнів у 180 країнах світу (дані за 2021 рік). Компанію у 2013 році заснували Сергій Лук’янов, Дмитро Волошин та Кирило Бігай. У двох офісах (Київ та Барселона) працює понад 250 осіб.
У березні 2021 компанія залучила $35 млн від Owl Ventures та Full In Partners, які лідили раунд, а також попередніх інвесторів Point Nine Capital, Hoxton Ventures, EduCapital, All Iron, Diligent Capital і Evli Growth Partners.
Нагадаємо, українці запустили нейротехнологічний стартап Anima, що робить онлайн діагностику небезпечних станів психіки людини.
Крім того, український стартап Aspichi, що розробляє рішення для віртуальної реальності, залучив $500 тис. інвестицій від українського венчурного фонду SMRK.
Фото: 24tv.ua.
Технології

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Почав працювати чат-бот «Запоріжжя – місто без насильства». Скориставшись ним, можна підвищити рівень обізнаності щодо причин і наслідків домашнього насильства.
Про це повідомили у Департаменті соціального захисту населення Запорізької ОДА.
Також завдяки чат-боту, корситувач матиме змогу:
- переглянути своє ставлення до постраждалих від насильства та кривдників(-ць),
- дізнаєтеся більше про здорові та токсичні стосунки.
- отримати дієві інструменти, як досягнути нульової толерантності до насильства в нашому суспільстві.
Чат-бот створено в межах співпраці Фонду ООН у галузі народонаселення та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки уряду Великої Британії.
Діє чат-бот у додатках телеграм, фейсбук та вайбер. Переглянути чат-бот можна за посиланням.
Читайте також: «Ця тема досі табуйована». Як фонд «Сильні» стає підтримкою для людей, які пережили сексуальне насильство під час війни
Нагадаємо, в Україні запустили мобільний додаток для жертв домашнього насильства.
Також ми розповідали, що у Миколаєві побудували притулок для жертв домашнього насильства.
Фото: facebook.com/dsznzoda.