Технології
Українці зробили гаджет, який позбавить людей від укусів кровососів (ФОТО, ВІДЕО)
Команда українських розробників вигадала, як убезпечити людей від комарів, що розносять смертельні хвороби. Як пише tech.liga.net, в січні український стартап Mosquito Control Ltd вирушить в Лас-Вегас на найбільшу в світі виставку електроніки CES-2020 і представить свою розробку SEMCS (Smart Eco Friendly Mosquito Control System).
Чому москіти?
Як розповідає Анастасія Романова, СЕО Mosquito Control Ltd, ядро команди – п’ять осіб. Серед членів команди розробники з великим досвідом, в тому числі і в українському машинобудуванні (наземні безпілотники).
Читайте також: Скільки коштує доставка на Місяць, або Як українець підкорює космос
Вивчивши світові прогнози, засновники стартапу з’ясували, що до 2050 року майже 49% населення Землі буде в зоні ризику зараження хворобами, які переносять комарі, оскільки середня температура на планеті зростає.
Наявність світової проблеми підштовхнуло стартаперів до того, щоб спроєктувати спеціальний гаджет – розумну систему контролю москітів.
Як це працює?
Самка комара (самці не кусають людей) летить до установки, яка імітує тіло людини, реагуючи на: довжину хвилі світла, яку створює людське тіло; вуглекислий газ, який виробляють живі істоти; тепло, яке властиво людині – 36,6 градусів.
Комарів, які клюнули на приманку, засмоктує потоком повітря і вони потрапляють в спеціальну сітку-накопичувач. У SEMCS є свій процесор із спеціально розробленим програмним забезпеченням для настройки різних режимів роботи. І зрозуміло, гаджетом можна керувати зі смартфона з будь-якої точки світу.
Стартап вже почав дрібносерійне виробництво пасток в Україні. Команда отримала європейський CE-сертифікат і пройшла пресертифікацію американського UL, а також оформила заявку на міжнародний патент через Укрпатент.
Тестували в Пущі-Водиці
Перша установка SEMCS тестувалася в Пущі-Водиці. Відразу після активації було видно результат. Діти та їхні батьки гуляли вільно, не боячись укусу.
Українські університети також допомогли провести тести установок в дніпровських плавнях під Херсоном. Низку випробувань установки проводили на сільськогосподарських фермах у Флориді (США) і в Україні в 2018 і 2019 роках.
Не тільки комарі
Команда розробляє установку, яку можна буде налаштувати не тільки на комарів, а й на інших шкідників. Таким чином, Mosquito Control хоче захищати в тому числі аграрний сектор, в якому повсюдно використовуються пестициди.
Фінальної ціни пристрою поки немає. Принаймні, творці пасток не готові її озвучувати. Вони кажуть, що все ще доопрацьовують гаджет. Команда очікує, що вартість установки в результаті наблизиться до ціни доступного мобільного телефону.
Технології
Діяльність хабу
Довідка про проєкт
- підтримку малого й середнього бізнесу;
- розвиток стартапів;
- впровадження інновацій у промисловості та інших секторах економіки тощо.
Коментарі
Технології
Як це працює:
- Відкрийте розділ «Незламність» у «Дії»;
- увімкніть фільтр «Банкінг»;
- дія покаже банки поблизу, доступні навіть у разі знеструмлень;
Що ще важливо
Коментарі
Технології
Про розробку
Як працюватиме система
Переваги DOT-Chain Defense
- Точність постачання. Підрозділи самостійно формують заявки, що відповідають їхнім реальним потребам.
- оптимізація часу. Система автоматизує подачу, моніторинг і звітність, звільняючи військових від зайвої паперової роботи.
- швидкість. Скорочення часу між заявкою і доставкою усуває затримки через бюрократію.
- прозорість. Виробники чітко розуміють потреби ЗСУ, що дозволяє вдосконалювати продукцію та пришвидшувати її виготовлення.
Коментарі