Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українці зробили гаджет, який позбавить людей від укусів кровососів (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

Команда українських розробників вигадала, як убезпечити людей від комарів, що розносять смертельні хвороби. Як пише tech.liga.net, в січні український стартап Mosquito Control Ltd вирушить в Лас-Вегас на найбільшу в світі виставку електроніки CES-2020 і представить свою розробку SEMCS (Smart Eco Friendly Mosquito Control System). 

Чому москіти?

Як розповідає Анастасія Романова, СЕО Mosquito Control Ltd, ядро ​​команди – п’ять осіб. Серед членів команди розробники з великим досвідом, в тому числі і в українському машинобудуванні (наземні безпілотники). 

Читайте також: Скільки коштує доставка на Місяць, або Як українець підкорює космос

Вивчивши світові прогнози, засновники стартапу з’ясували, що до 2050 року майже 49% населення Землі буде в зоні ризику зараження хворобами, які переносять комарі, оскільки середня температура на планеті зростає.

Наявність світової проблеми підштовхнуло стартаперів до того, щоб спроєктувати спеціальний гаджет – розумну систему контролю москітів.

Як це працює?

Самка комара (самці не кусають людей) летить до установки, яка імітує тіло людини, реагуючи на: довжину хвилі світла, яку створює людське тіло; вуглекислий газ, який виробляють живі істоти; тепло, яке властиво людині – 36,6 градусів.

Комарів, які клюнули на приманку, засмоктує потоком повітря і вони потрапляють в спеціальну сітку-накопичувач. У SEMCS є свій процесор із спеціально розробленим програмним забезпеченням для настройки різних режимів роботи. І зрозуміло, гаджетом можна керувати зі смартфона з будь-якої точки світу.

Стартап вже почав дрібносерійне виробництво пасток в Україні. Команда отримала європейський CE-сертифікат і пройшла пресертифікацію американського UL, а також оформила заявку на міжнародний патент через Укрпатент.

Тестували в Пущі-Водиці

Перша установка SEMCS тестувалася в Пущі-Водиці. Відразу після активації було видно результат. Діти та їхні батьки гуляли вільно, не боячись укусу.

Українські університети також допомогли провести тести установок в дніпровських плавнях під Херсоном. Низку випробувань установки проводили на сільськогосподарських фермах у Флориді (США) і в Україні в 2018 і 2019 роках. 

Не тільки комарі

Команда розробляє установку, яку можна буде налаштувати не тільки на комарів, а й на інших шкідників. Таким чином, Mosquito Control хоче захищати в тому числі аграрний сектор, в якому повсюдно використовуються пестициди.

Фінальної ціни пристрою поки немає. Принаймні, творці пасток не готові її озвучувати. Вони кажуть, що все ще доопрацьовують гаджет. Команда очікує, що вартість установки в результаті наблизиться до ціни доступного мобільного телефону.

Технології

Швеція стане партнером України у сфері військового космосу для оборонних потреб

Опубліковано

Швеція та Україна співпрацюватимуть у розвитку космічних технологій для оборонних потреб. Українська сторона планує сфокусуватися на збиранні даних із супутників для розвідки.

Про це повідомили в Міноборони.

Дані з космосу, які можуть вберегти життя

Під час зустрічі українська сторона презентувала шведам основні досягнення з цифровізації, серед яких є впровадження та реалізація космічної політики та стратегії у сфері оборони. Також на переговорах іноземним пертнерам озвучили ключові потреби Сил оборони у сфері військового космосу.

Як зазначив начальник управління космічної політики у сфері оборони майор Олександр Гаврутенко, Україна готова поділитися й власними напрацюваннями, які вона отримала під час бойових дій. Він уточнив, що у секторі військового космосу основним фокусом буде обробка масивів даних, а не масштабування власного обладнання.

Читайте також: Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)

«Космос — це важливий простір для наших Сил оборони. Супутники дадуть нам сталий звʼязок для військових, власні спроможності для розвідувальних даних і можливість зберегти життя наших людей завдяки раннім оповіщенням про загрози. Тому ця сфера зараз — пріоритетна для Міністерства оборони», — прокоментувала заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Голова шведської делегації Ларс Гельмріх сказав, що вони зацівлений у такій співпраці, особливо з урахуванням українського досвіду ведення війни. Він додав, що ця країна може допомогти у взаємодії з іншими партнерами, зокрема, з нордичними державами, серед яких — Данія, Фінляндія, Норвегія та Ісландія.

Нагадуємо, що Сили оборони атакували важливий завод росіян за 40 кілометрів від Москви.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Технології

На озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку

Опубліковано

Міністерство оборони України допустило до експлуатації у Збройних силах вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс «Волиняка». Це багаторазовий гексакоптер, який здатен уражати навіть важкоброньовану техніку ворога.

Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.

Особливості «Волиняки»

«Волиняка» працює на фронті ще з перших місяців повномасштабного вторгнення. За цей час його бойові модифікації знищили сотні одиниць російської техніки, бліндажів та живої сили. Дрон може діяти в складних погодних умовах, при вітрі, у темну пору доби.

Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)

Комплекс складається з пульта управління, окулярів пілота, ретранслятора і самого гексакоптера, обладнаного шістьма безколекторними двигунами. Апарат розробили для скидання боєприпасів на позиції ворога. Також він може виконувати логістичні завдання, наприклад, доставляти спорядження на передову.

У Міноборони також додали, що нові версії «Волиняки» мають значно покращені характеристики.

Нагадаємо, що Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги, зокрема «Ланцети» (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони

Читати далі

Технології

Відповідь «Ланцетам»: Україна створила ударний дрон, що перевершує російські аналоги (ВІДЕО)

Опубліковано

Після початку повномасштабного вторгнення в повітрі домінували російські баражуючі боєприпаси «Ланцет». Україна не мала ефективної зброї в цій категорії, однак зараз учасники платформи Brave1 створили низку рішень, які перевершують за характеристиками російські аналоги.

Про це повідомили у Brave1.

Особливості комплексу Bulava

Серед розробок учасників Brave1 є зокрема й ударно-розвідувальний комплекс Bulava, створений компанією DEVIRO. Цей дрон уже активно застосовують на фронті.

Bulava здатен:

  • знищувати засоби РЕБ, системи ППО та інші високопріоритетні цілі;
  • вражати як стаціонарні, так і рухомі об’єкти;
  • передавати відеопідтвердження у реальному часі.

Читайте також: Завдяки «Дронопаду» від «Повернись живим» військові збили нові ворожі дрони з ШІ (ВІДЕО)

БпЛА має низку особливостей, які наразі тримають у таємниці з міркувань безпеки. За даними Brave1, нині в Україні виробляють декілька типів баражуючих боєприпасів, які не лише зрівнялися з «Ланцетом», а й значно перевершують його.

Нагадаємо, що в Україні розробили систему навігації для БпЛА, що може працювати без GPS (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1

Читати далі

Шопочитати

Військо3 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство5 днів тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...