Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українські стартапери показали світу новий винахід

Опубліковано

Український стартап Mosquito Control розробив технологію, яка створює «територію, вільну від комарів» і переміг з нею у конкурсі стартапів Sikorsky Challenge 2020. 

Про це повідомляє 5 канал з посиланням на hromadske.

Чим особливий винахід?

Повідомляється, що пристрій має вигляд чорної металевої тумби заввишки 1,2 метра, яка звужується догори. Але для самки комара він дуже схожий на людину – “дихає”, пахне та випромінює тепло як і людина. За задумом авторів, комахи підлітають до пристрою, але замість порції крові знаходять там свою загибель.

Пристрій називається SEMCS (Smart Eco-friendly Mosquito Control System) і створений командою українських інженерів та підприємців. Ті сподіваються, що робот захищатиме людей від комарів ефективно та з мінімальними побічними ефектами для довкілля.

Читайте також: Фінсько-український стартап залучив 1,5 млн доларів інвестицій

Як зазначає видання, кілька років тому одна з авторів проєкту Анастасія Романова відвідала штат Флорида в США, де напередодні стався спалах хвороби, яку спричиняє вірус Зіка. Збудника інфекції поширюють комарі. Для більшості вона не становить великої небезпеки, але у вагітних через неї можуть народжуватися діти з тяжкими вадами. Повернувшись до України, Анастасія та її колеги вирішили створити власну технологію боротьби з комарами.

В Україні основна проблема з комарами – їхня надокучливість, хоча масової загрози для здоров’я людей вони нині не становлять. А ось у тропічних країнах, де ці комахи вже давно поширюють смертельно небезпечні хвороби, боротьбі з ними приділяють багато уваги.

Читайте також: Поліція Мексики пересіла на електробайки українського виробництва

Як працює пристрій?

Український винахід працює як пастка з приманкою. Його ставлять на відкритому повітрі, де він подає комарам сигнали за допомогою запаху (для цього в нього завантажують певну речовину), тепла та виділення вуглекислого газу (як при диханні). Коли комаха підлітає досить близько, пристрій її засмоктує.

Розробники кажуть, що ефект від роботи пристрою відчувається майже одразу, але потрібно приблизно три тижні, щоб територія (наприклад, приватне подвір’я) звільнилася від комарів. Надалі пристрій повинен лишатися ввімкненим, щоби вчасно ловити новоприбулих комах.

Читайте також: Google назвав український застосунок одним із кращих у 2020 році

За словами розробників, ефективність робота становить 93%, при цьому він безпечний для людини та інших живих істот (окрім комарів).

Які плани?

Розробники обіцяють вдосконалювати свій пристрій. Зокрема, зазначається, що він працює досить гучно, тому наступні модифікації мають бути позбавлені цього недоліку.

У планах розробників – створення системи моніторингу комарів, які розповсюджують небезпечні хвороби. Зібрані дані допоможуть прогнозувати поширення захворювань у тому чи іншому регіоні й працювати на випередження. Наприклад, будь-яка людина зможе за допомогою спеціального сервісу перевірити, наскільки небезпечним є регіон, і вирішити, варто туди їхати зараз чи краще почекати.

Фото: hromadske.ua

Коментарі

Технології

Monobank випустив нові обкладинки на картки у дусі «S.T.A.L.K.E.R. 2» (ФОТО)

Опубліковано

Нові скіни та аватар з котом розробили до виходу української гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля». Її випустили 20 листопада цього року.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський у телеграмі.

Співзасновник банку вказав, що за перший день понад 160 тисяч користувачів установили цей скін. Разом із цим українці зможуть почути особливий звук оплати.

«У самої грі є заховані великодки. Уважні сталкери помітили що в Заліссі, локації на початку гри, продавець Хом’як тримає на прилавку вагу, а на ній наліпка з котиком з Monobank», — написав Олег Гороховський.

Фото: телеграм-канал Олега Гороховського

Читайте також: Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Про українську гру

Події «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» розгортаються у Чорнобильській зоні відчуження. Гравцям потрібно понад 35 годин, щоби пройти основну сюжетну лінію. Гру локалізували українською та англійською мовами — російська повністю відсутня. Після повномасштабного вторгнення розробники видалили все, що записували цією мовою.

Раніше ми писали, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Фото обкладинки: телеграм-канал Олега Гороховського

Коментарі

Читати далі

Технології

Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Опубліковано

Американський бізнесмен Джаред Айзекман, який підтримує Україну через фандрейзингову платформу UNITED24, узяв український прапор у перший у світі туристичний вихід у відкритий космос.

Про це повідомив очільник Міністерства цифрової трансформації Михайло Федоров у фейсбуці.

Перша туристична місія

Завдяки американцю синьо-жовтий прапор подолав еліптичну дистанцію на відстані 1400 кілометрів від Землі. Це рекордна висота з часів космічної програми «Аполлон», яку проводили з 1961 по 1972 рік.

Читайте також: SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Місію повністю транслювали у прямому етері. Айзекман та інженерка SpaceX Cара Гілліс по черзі виходили з капсули і виконували маневри над Австралією, Новою Зеландією й Тихим океаном.

«Ми знаємо, що це лише один крок у значно довшій подорожі, і дуже пишаємося бути частиною цього. Вдома в усіх нас багато роботи, але звідси Земля видається ідеальним світом», — зазначив Джаред Айзекман.

Читайте також: Український науково-фантастичний фільм «Ти — Космос» отримав нові міжнародні нагороди

Підтримка від Джареда Айзекмана

За словами керівника Мінцифри, Джаред допомагає нашій країні після початку повномасштабної війни. У 2022 році він уперше долучився до збору Скотта Келлі — через UNITED24 задонатив 100 000 доларів на авто швидкої допомоги.

Нагадаємо, що перша пісня, що пролунала у космосі, була українською: історія Павла Поповича (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Polaris/X

Коментарі

Читати далі

Технології

Українці створили ШІ-бот, який полегшує виконання рутинних завдань

Опубліковано

Ентузіасти Крістіна Ніколаєва та Олександр Кривець створили VIRSHI — інноваційний проєкт, що допомагає українцям відкривати можливості штучного інтелекту.

Про це повідомляє dev.ua.

Що таке VIRSHI?

Назва проєкту — це поєднання слів «вір» і «ШІ», що відображає місію його засновників. VIRSHI допомагає бізнесам інтегрувати штучний інтелект у робочі процеси, навчає користуватися сучасними інструментами та консультує щодо оптимізації задач за допомогою ШІ.

«Ми прагнемо, щоб кожен побачив, як штучний інтелект може змінити життя. Для цього ми створили телеграм-бота, який надає поради для підвищення продуктивності у будь-якій сфері», — діляться розробники.

Читати також: Українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України

Як це працює?

Бот @vir_shi_bot аналізує рутину користувача та пропонує корисні інструменти, що спрощують виконання повсякденних завдань. Наприклад, він може порадити програми для тайм-менеджменту, автоматизації роботи чи навіть підказати, як ефективніше організувати свій день.

Нагадаємо, що в «Резерв+» додали можливість оформити відстрочку для багатодітних батьків.

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура17 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...