Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/JZ2XAvOORx4SSSSSS

Суспільство

Українські лікарі вилікували 84-річну бабусю, за яку не бралися закордонні колеги (ВІДЕО)

Опубліковано

Заради лікування в наших фахівців пенсіонерка з Польщі не побоялася під час війни приїхати в Україну. Її звуть Крістіна Стіллер, і останні роки вона ледве ходила через сильний біль у спині.

Як її поставили на ноги українські лікарі, розповідає ШоТам.

«Біль був дуже сильний. Коли я йшла, то нахилялася. Я могла пройти 20 кроків і мусила зупинитися. Ось так затискала кулачки і після того, як сильний біль минув, то потрохи випрямлялася», — Крістіна Стіллер, яка оперувалася в українського лікаря.

Врятувати могла лише операція, але через її поважний вік польські лікарі не бралися за це.

«Я була у двох нейрохірургів та чотирьох ортопедів. Вони подивилися і сказали, що операція на 100% відпадає. На моє запитання: “Як мені далі жити з болем?”, сказали: “Так і продовжуйте жити з болем”», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.

Тоді помічниця пані Крістіни українка Катерина розказала їй про одного українського нейрохірурга.

«Коли Катя показала мені розмови лікаря з пацієнтами в соцмережі, то мене вразило, як лікар ставився до пацієнтів — з таким серцем, з розумінням. Моє перше запитання було: “Чи пан лікар зробить мені таку операцію?”. Він каже: “Так!”», – Крістіна Стіллер, яка оперувалася в українського лікаря.

«Доволі серйозна проблема її хребта, де були зміщення хребців і стеноз, тобто звуження хребцевого каналу.  Проблемний хребет викликав і в нас багато сумнівів, але оскільки в нас є великий досвід таких операцій, ми запропонували приїхати до нас та прооперуватися», — Антон Шкіряк, лікар-нейрохірург, онколог.

Пані Крістіна, звісно, знала, що росія жорстоко атакує Україну і тут війна, але її це не зупинило. Тим більше, вона сама за походженням українка і народилася у Львові.

«У Другу світову війну мій батько пішов воювати та загинув. Після війни мою маму було заарештовано та вислано в Сибір», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.

Крістіну відправили до дитбудинку, де вона жила до 14 років, поки мати не повернулася з каторги. Разом вони переїхали до Вроцлава, де Крістіна й прожила весь свій вік. І ось доля привела її назад до України, яка дала жінці надію на одужання.

Читайте також«Мрія тата тепер годує село та рятує переселенців». Я відкрила равликову ферму в розпал війни. Історія Ольги Баумкетнер зі Львівщини

Операція тривала цілих 6 годин і пройшла успішно. Уже за кілька днів жінка ходила самостійно і рівно.

«Немає болю, немає!  Можна їхати додому! Я встала, я йшла без болю. І досі я не відчуваю болю», —  Крістіна Стіллер.

«Ми звільнили їй повністю весь поперековий проміжок, який був затиснутий. Більш того, встановили титанові гвинти. 10 титанових гвинтів, які між собою з’єднали і зараз тримають її поперековий відділ хребта», — Антон Шкіряк, лікар-нейрохірург,  онколог.

«Те, який у неї зараз стан, як вона встає, як вона взагалі повертається, вона радується, і для мене це є дуже велика радість. У нас кращі лікарі, ніж у Європі. У нас кращий швидкий доступ до лікарів. Це, напевно, нехай буде 99%. Я вам скажу: так і є, навіть 200% можна сказати», — Катерина, яка допомагає по господарству Крістіні.

Пані Крістіна хоче, щоб поляки запрошували українських лікарів та навчалися їхнього досвіду.

Уже скоро вона повернеться додому та мріє поїхати з подружками на Мадейру!

«Лікар рятує людей не тільки з України, а й із Європи, до лікаря приїжджають з Америки. Я дякую вам дуже. Бракує слів просто. Дуже дякую! Дуже, дуже, дуже», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.

Дивіться відео від ШоТам19-річна Незламна Руся з Одеси мотивує поранених

Нагадаємо, у центрі Незламні захисник після поранення мріє зіграти у баскетбол протезованою рукою.

Також ми розповідали, що вперше з початку великої війни донорське серце доправили гелікоптером, використавши аеромедичну евакуацію. Це допомогло врятувати 15-річного підлітка.

Суспільство

На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Опубліковано

У Київській області було виявлено одну з найбільших популяцій сон-трави. Ці рідкісні квіти процвітають поруч з містом Обухів.

Про це у Facebook повідомляє Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

фото: КЕКЦ

Про цвітіння

Зазначається, що під Обуховом виявили найбільшу у регіоні популяцію сон-трави (сон чорніючий). Ця рослина занесена до Червоної книги України і є дуже рідкісною. Він росте на степових схилах чи старих соснових лісах. У лісах його знищують рубки, а в степу – оранка.

фото: КЕКЦ

Читати також: Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

“Ця популяція сну виявилася найбільшою в Київській області, ми нарахували там близько 1000 рослин сну. Для порівняння, вже 30 рослин сну, що ростуть в одному місці, вважається значною популяцією для того, щоб брати її під охорону”, – йдеться у повідомленні.

У КЕКЦ поінформували, що для охорони цієї популяції сон-трави екологи створюватимуть пам’ятку природи.

Нагадаємо, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: КЕКЦ

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва

Опубліковано

Депутат з Естонії Крісто Енн Вага, який збирає кошти для ЗСУ, прибув до Києва на велосипеді.

Про це він повідомив в соц.мережі Х.

фото: Крісто Енн Вага

“Я зробив це! Проїхав на велосипеді від Таллінна до Києва, щоб показати, що війна триває лише на відстані велопрогулянки, і висловити підтримку захисникам. Тож зосередьмося на тому, щоб допомогти Україні виграти цю війну та перемогти терористичну росію”, – написав він.

Читати також: У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Мета його поїздки – зібрати 50 тисяч євро на потреби Сил оборони України разом з інтернет-спільнотою NAFO, яка підтримує нашу країну та протистоїть російській пропаганді. Для цього була створена окрема сторінка, на якій збирають пожертви. Зі зібраних коштів планують закупити машини та FPV-дрони для військових.

Нагадаємо, що українські музиканти виступатимуть на фестивалі Sziget в Будапешті: хто саме.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

Суспільство

У Львові девʼять мозаїк позначили охоронним знаком

Опубліковано

У 2024 році ще дев’ять мозаїк у Львові були визнані міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит” як об’єкти культурної спадщини.

Про це повідомляє Львівська міська рада.

фото: Львівська міська рада

Про ініціативу

Щоб підкреслити їхню цінність та важливість збереження, мозаїки в Львові почали позначати міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Крім того, власникам будівель чи установам, які їх утримують, пояснюють, що вони зобов’язані зберігати ці мозаїки.

Під таким знаком вже позначено 54 мозаїки у місті, які, хоч і розміщені не завжди у будівлях-пам’ятках, але все ж належать до об’єктів культурної спадщини, зазначають у міськраді.

фото: Львівська міська рада

Читати також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

У листопаді 2023 року почали маркувати мозаїки у місті міжнародним охоронним знаком “Блакитний щит”. Цей знак є захисною емблемою Гаазької конвенції про охорону культурних цінностей у разі збройного конфлікту.

Також ми повідомляли, що Укрпошта випускає нову марку, присвячену очищенню Чорного моря від російських кораблів.

Нагадаємо, що українська акторка Іванна Сахно зіграє головну роль в продовженні M3GAN.

Фото: Львівська міська рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: