Суспільство
Українські лікарі вилікували 84-річну бабусю, за яку не бралися закордонні колеги (ВІДЕО)
Заради лікування в наших фахівців пенсіонерка з Польщі не побоялася під час війни приїхати в Україну. Її звуть Крістіна Стіллер, і останні роки вона ледве ходила через сильний біль у спині.
Як її поставили на ноги українські лікарі, розповідає ШоТам.
«Біль був дуже сильний. Коли я йшла, то нахилялася. Я могла пройти 20 кроків і мусила зупинитися. Ось так затискала кулачки і після того, як сильний біль минув, то потрохи випрямлялася», — Крістіна Стіллер, яка оперувалася в українського лікаря.
Врятувати могла лише операція, але через її поважний вік польські лікарі не бралися за це.
«Я була у двох нейрохірургів та чотирьох ортопедів. Вони подивилися і сказали, що операція на 100% відпадає. На моє запитання: “Як мені далі жити з болем?”, сказали: “Так і продовжуйте жити з болем”», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.
Тоді помічниця пані Крістіни українка Катерина розказала їй про одного українського нейрохірурга.
«Коли Катя показала мені розмови лікаря з пацієнтами в соцмережі, то мене вразило, як лікар ставився до пацієнтів — з таким серцем, з розумінням. Моє перше запитання було: “Чи пан лікар зробить мені таку операцію?”. Він каже: “Так!”», – Крістіна Стіллер, яка оперувалася в українського лікаря.
«Доволі серйозна проблема її хребта, де були зміщення хребців і стеноз, тобто звуження хребцевого каналу. Проблемний хребет викликав і в нас багато сумнівів, але оскільки в нас є великий досвід таких операцій, ми запропонували приїхати до нас та прооперуватися», — Антон Шкіряк, лікар-нейрохірург, онколог.
Пані Крістіна, звісно, знала, що росія жорстоко атакує Україну і тут війна, але її це не зупинило. Тим більше, вона сама за походженням українка і народилася у Львові.
«У Другу світову війну мій батько пішов воювати та загинув. Після війни мою маму було заарештовано та вислано в Сибір», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.
Крістіну відправили до дитбудинку, де вона жила до 14 років, поки мати не повернулася з каторги. Разом вони переїхали до Вроцлава, де Крістіна й прожила весь свій вік. І ось доля привела її назад до України, яка дала жінці надію на одужання.
Читайте також: «Мрія тата тепер годує село та рятує переселенців». Я відкрила равликову ферму в розпал війни. Історія Ольги Баумкетнер зі Львівщини
Операція тривала цілих 6 годин і пройшла успішно. Уже за кілька днів жінка ходила самостійно і рівно.
«Немає болю, немає! Можна їхати додому! Я встала, я йшла без болю. І досі я не відчуваю болю», — Крістіна Стіллер.
«Ми звільнили їй повністю весь поперековий проміжок, який був затиснутий. Більш того, встановили титанові гвинти. 10 титанових гвинтів, які між собою з’єднали і зараз тримають її поперековий відділ хребта», — Антон Шкіряк, лікар-нейрохірург, онколог.
«Те, який у неї зараз стан, як вона встає, як вона взагалі повертається, вона радується, і для мене це є дуже велика радість. У нас кращі лікарі, ніж у Європі. У нас кращий швидкий доступ до лікарів. Це, напевно, нехай буде 99%. Я вам скажу: так і є, навіть 200% можна сказати», — Катерина, яка допомагає по господарству Крістіні.
Пані Крістіна хоче, щоб поляки запрошували українських лікарів та навчалися їхнього досвіду.
Уже скоро вона повернеться додому та мріє поїхати з подружками на Мадейру!
«Лікар рятує людей не тільки з України, а й із Європи, до лікаря приїжджають з Америки. Я дякую вам дуже. Бракує слів просто. Дуже дякую! Дуже, дуже, дуже», — Крістіна Стіллер, оперувалася в українського лікаря.
Дивіться відео від ШоТам: 19-річна Незламна Руся з Одеси мотивує поранених
Нагадаємо, у центрі Незламні захисник після поранення мріє зіграти у баскетбол протезованою рукою.
Також ми розповідали, що вперше з початку великої війни донорське серце доправили гелікоптером, використавши аеромедичну евакуацію. Це допомогло врятувати 15-річного підлітка.
Суспільство
Де приберуть незаконну рекламу
- вулиця Миколи Закревського (біля вулиці Рональда Рейгана);
- вулиця Радунська (біля вул. Лісківської).
- вулиця Тулузи (біля парку «Інтернаціональний»);
- вулиця Миколи Ушакова (біля вулиці Прилужної).
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі