Суспільство
Українські лікарі врятували підлітка з Бахмута, який опинився під завалами власного будинку (ВІДЕО)
Він рятував життя, із останніх сил вибираючись із охопленої вогнем хати. 16-річний Роман Кендзюра внаслідок обстрілу окупантами будинку в Бахмуті отримав травми голови, руки та обличчя. Однак українські лікарі вже повернули його до нормального життя.
Історію Романа розповідає ШоТам.
Це сталося 17 лютого о 2:30 ночі: пролунав свист. За мить на Рому та його родину впала стеля. Хлопцеві травмувало руки, голову, понівечило обличчя.
«Я на той момент уже спав. І був приліт. Я не пам’ятаю, але родичі сказали, що я сам вибрався», – розповідає Роман.
Рідні Романа дивом залишилися неушкодженими. А хлопець, попри травми, у стані шоку зміг вилізти з-під завалів палаючого будинку.
«Поруч із нами були військові. Вони прийшли, одразу забрали мене до себе, зв’язалися по рації, щоб приїхали, забрали», – згадує хлопець.
Читайте також: «Години крові, болю та єднання». Як це – рятувати людей зі зруйнованого ракетним ударом будинку. Історія Антона Зіміна з Дніпра.
Рому одразу госпіталізували до Краматорської лікарні, а згодом відправили до львівського реабілітаційного центру «Незламні».
«Є дефект м’яких тканин, немає частини шкіри на тильній поверхні кисті. Проте воно вже починає загоюватись. Добре, що немає запалення. У нас є спеціальна шкіра, якою ми досить скоро загоїмо цей дефект», – розповідає Мар’ян Орач, дитячий ортопед-травматолог лікарні ім. святого Миколая.
У Львові лікарі змінили Роману гіпсову пов‘язку на зручний ортез, а щоб загоїти руку, використали штучні епідермальні клапті.
Тепер хлопець почувається краще, його вже відпустили на амбулаторне лікування.
Рома знає, що від його будинку нічого не лишилося. Однак вірить: Бахмут вистоїть, і вони з родиною неодмінно повернуться додому.
Нагадаємо, захисник Луганщини отримав сучасний протез і починає нове життя.
Також ми розповідали історію маріупольця, який створив майстерню дронів для ЗСУ.
Суспільство
Про містечко
Коментарі
Суспільство
Про ініціативу
Хто відгукнувся на ініціативу
- Carlsberg — 50 тисяч євро;
- Благодійний фонд CORE Шона Пенна — 100 тисяч доларів;
- «Кормотех» та Enzym Group — 5 млн грн;
- Meest Group — 2 млн грн;
- Місто-побратим Фрайбург — 100 тисяч євро (для відновлення ліцею №5);
- Львівський IT Кластер — 4 млн грн;
- ОККО — 15 млн грн.
Коментарі