Суспільство
Українська стрічка здобула гран-прі німецького кінофестивалю GOEAST
Документальна стрічка української режисерки Аліни Горлової «Цей дощ ніколи не скінчиться» здобула головну нагороду – «Золоту лілію» за найкращий фільм на кінофестивалі goEast у німецькому Вісбадені.
Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Унікальність цього кінофестивалю полягає у фокусі на східноєвропейське кіно.
Мета фестивалю – познайомити глядачів Західної Європи з кінематографом нашого регіону і завдяки цьому створити діалог між аудиторію і режисерами, а також між учасниками фестивалю.
Сюжет кіно
Як зазначається, «Цей дощ ніколи не скінчиться» – це потужна й візуально вражаюча подорож 20-річного Андрія Сулеймана та його родини у нескінченному циклі «війна-мир».
Читайте також: Бізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу
Головний герой стрічки, який разом із батьком переїхав із Сирії, стикається з черговим військовим конфліктом уже в Україні, де він є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.
Автори фільму
Фільм є копродукцією України, Латвії, Німеччини й Катару. Він був профінансований Державним агентством України з питань кіно, Латвійським кіноцентром, фондами IDFA Bertha Fund та Doha Film Institute.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
Режисерка – Аліна Горлова, сценаристи – Аліна Горлова, Максим Наконечний, оператор – В’ячеслав Цвєтков, продюсер – Максим Наконечний (TABOR, Україна), копродюсери – Ilona Bičevska (Avantis promo, Латвія), Patrick Hamm (Bulldog agenda, Німеччина).
Раніше стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» отримала перемогу в конкурсі дебютів First Appearance найбільшого фестивалю документального кіно IDFA в Амстердамі і стала переможцем Festival dei Popoli у Флоренції.
Нагадаємо, українська стрічка «Брама» про Чорнобиль стала доступною онлайн.
Як ми повідомляли раніше, українську стрічку «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» покажуть на фестивалі у Сінгапурі.
Усі фото: usfa.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі