Технології
Українська компанія xBeam 3D розробила технологію друку металевих деталей на 3D-принтері
Українська компанія xBeam 3D друкує деталі з металу на 3D-принтері – нова технологія дозволяє швидко виготовляти деталі, при цьому на друк витрачається менше коштів порівняно з іншими технологіями.
Про це повідомили на сайті Usaid.gov.
Про унікальний принтер в Україні
Тривимірний (3D) друк – це технологія майбутнього, якою можна скористатися вже сьогодні. У 3D можна друкувати практично все – від тістечок до макетів дизайну приміщень, до того ж виходить це швидше і дешевше, аніж шляхом традиційного виготовлення.
При тому, що технології 3D-друку використовують різні матеріали, найперспективнішим із них є метал. Він є дорожчим у застосуванні, аніж пластмаса, але дає змогу заощадити кількість матеріалу і, таким чином, збільшити виробництво продукції.
Сьогодні у світі налічується лише кілька 3D-принтерів, які дозволяють друкувати металом. Один із найбільших з них, створений на основі технології xBeam, знаходиться в Україні. Ця модель, яку розробила компанія «Червона Хвиля», дозволяє набагато швидше й простіше виробляти різні деталі, та при цьому економити гроші.
Читайте також: Як український робот ALLY вирощує фрукти і ягоди (ВІДЕО)
Втім, 3D-друк потребує застосування дуже специфічних інструментів контролю якості виробництва.
«Ми довго вивчали це питання та експериментували, намагаючись створити свою власну систему контролю. Зрештою ми порівняли всі варіанти, які пропонувалися на ринку, та підібрали оптимальне обладнання – але нам бракувало коштів», – згадує Дмитро Ковальчук, директор «Червоної Хвилі» та один із розробників технології xBeam.
Коли пан Ковальчук дізнався про грантовий компонент програми USAID «Конкурентоспроможна економіка», то збагнув, що його компанія має нагоду зробити наступний крок у вдосконаленні виробничого потенціалу своєї технології. Отримавши грант від USAID, розробники придбали систему моніторингу виробничого процесу.
«Тепер для того, щоб уникнути збоїв, немає потреби годинами фізично спостерігати за процесом друку – натомість нова система здійснює його запис із високою роздільною здатністю», – пояснює керівник компанії.
Завдяки USAID, розробники xBeam також отримали змогу відвідати міжнародні торговельні виставки та взяти участь у конференціях, аби презентувати унікальні характеристики своєї технології. Попри карантинні обмеження, компанія «Червона Хвиля» і надалі просуває свою технологію. Багато з її клієнтів перебувають на вістрі промислового розвитку та бажають скористатися тими розробками, до яких інші поки що не мають доступу.
Читайте також: Куди поїхати під час зимових свят? Дізнайся, яке місто України чекає на тебе в новому році (ТЕСТ)
«Завдяки грантовій підтримці USAID ми вдосконалили виробниче обладнання та наблизили технологію xBeam до широкого промислового застосування. Тепер ми готові виконувати проекти для самих вибагливих замовників», – каже Дмитро Ковальчук.
Нагадаємо, український стартап Deus Robots, що створює роботів-cортувальників, залучив $5 млн інвестицій.
Фото: usaid.gov.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі