Технології
Український безпілотник здійснив рекордний політ
Безпілотний апарат, що розроблений та серійно виготовляється Авіаційною виробничою компанію «Скаетон», перебував у небі більше доби: 24 години 45 хвилин. І це ще не межа його можливостей, бо після такого рекордного повітряного марафону літак приземлився з достатньо значним запасом палива, повідомляє space.com.ua.
«Це були чергові заводські випробування, які мали на меті підтвердити покращення базових технічних характеристик наших безпілотних комплексів. Ми впоралися з цим завданням і вже можемо говорити про те, що наш комплекс у ході одного польоту цілком спроможний виконувати розвідувальні, спостережні чи інші місії тривалістю у 30 годин», – розповів Микола Топтун, директор ТОВ «Авіаційна виробнича компанія «Скаетон».
Авіаційна виробнича компанія «Скаетон» виготовляє та постачає для Збройних сил України тактичний безпілотний комплекс військового призначення під назвою АCS-3. Цей комплекс буде передано у війська влітку 2019 р. – значно раніше визначеного терміну. Замовникам на зовнішньому ринку компанія «Скаетон» постачає безпілотні авіаційні комплекси під назвою Raybird-3.
Читайте також: Україна й Об’єднані Арабські Емірати планують спільно виробляти безпілотники
Максимальна зльотна вага безпілотного апарату становить 21 кг, маса корисного навантаження – 5 кг. Максимальна дальність польоту – 2500 км. крейсерська швидкість безпілотника становить 120 км/год, максимальна – 160 км/год, що дає можливість швидко відреагувати на подію чи виконувати будь-яку операцію.
У компанії стверджують, що інтегральне поєднання у комплексах «Скаетону» швидкості та тривалості польоту, надійності, захищеності та зручності експлуатації забезпечує перевагу їхньої розробки над конкурентами. При цьому прямих конкурентів за тривалістю польоту при співмірній зльотній масі у БпЛА від компанії «Скаетон» – лише п’ять. Це американський ScanEagle (Insitu), французький Fulmar X (Thales), ізраїльський Bluebird (Aero Systems), португальський Tekever AR3 (Tekever), латвійський Pengiun B (UAV factory). Проте за показником «ефективність-вартість» при виконанні однакової місії перевага буде однозначно на боці української розробки.
Ще до початку служби у війську безпілотні комплекси виробництва компанії «Скаетон» вже виконали низку відповідальних завдань. Так, у жовтні 2018 р. безпілотники АCS-3 на прохання українських військових застосовувались для оперативного моніторингу ситуації у зоні вибуху боєприпасів на складах у м. Ічні Чернігівській області. Тоді безпілотник АCS-3 за дві години зібрав вкрай необхідні дані на площі у 100 кв. км. У 2019 р. також за власні кошти компанія «Скаетон» провела обстеження понад 600 кв. км морських полігонів в інтересах Військово-морських сил України.
Як це було – дивіться на відео.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі