Суспільство
Українські мотоциклісти пропонують доставку донорської крові до лікарень
Громадська організація MotoHelp підготувала пілотний проєкт екстреної доставки донорської крові до лікарень. Про це розповів керівник MotoHelp Дмитро Буренін, передає Укрінформ із посиланням на Аutonews.ua.
Як працюватиме мотодоставка?
“Ми придумали найбільш ефективну модель: у Центру крові та в лікарні є наш номер. Вони домовляються і повідомляють нам, що потрібен такий-то обсяг під такого-то пацієнта, наш волонтер приїжджає, отримує кров у Центрі крові й везе до лікарні. Він розписується під час отримання та доставки”, – розповів Буренін.
Читайте також: Нова система крові в Україні: що це і як працюватиме
Мотоциклісти – із досвідом в медичній сфері
Він повідомив, що на старті проекту задіють 25-30 мотоциклістів, які мають сертифікати рятувальників і досвід у медичній сфері. За його словами, у громадській організації вже напрацьована комунікаційна система, схема взаємодії, смс-розсилка і є окремий номер.
Волонтери MotoHelp пройдуть навчання від Центру крові. Також їм потрібно буде закупити спеціалізовані термосумки та джерела холоду до них.
За словами Буреніна, незабаром ГО MotoHelp підпише відповідний меморандум про співпрацю з Центром крові.
Довідково про організацію Мотохелп?
Громадська організація “Мотохелп” (NGO Motohelp) – волонтерська некомерційна організація, яка надає допомогу водіям та пасажирам двоколісного транспорту в разі ДТП, веде просвітницьку роботу в сфері безпеки дорожнього руху, супроводжує масові та спортивні змагання різних рівнів.
Нагадаємо, у Білій Церкві збудували завод із фракціонування плазми крові. Фракціонування плазми крові – це виділення цінних білків, що містяться в плазмі крові, за допомогою фізичних і хімічних процесів.
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Зрозуміла, що хочу та маю бути корисною
Не уявляла, що таке проєкти, донори та грантові заявки
Здоров’я жінок у селі часто залишається поза увагою
Сусідка не могла піти до гінеколога через проблеми з ногами
Стереотип «ідеш до гінеколога — з тобою щось не так»
Хочемо, аби кожна жінка мала доступ до якісної медицини
Кожна має право на гідне життя і можливість бути почутою
Коментарі
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі