Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Україномовні блогерки-мільйонники: на кого варто підписатись в Інстаграм

Опубліковано

Блогер. Ця професія стає все популярніше і популярніше. Як часто, переглядаючи улюблених інфлюенсерів, вам кортіло побувати на їхньому місці? А що, здавалось би, знімаєш себе на телефон, щось розказуєш і отримуєш за це чималі гроші. Проте за успіхами крутих блогів стоїть щоденна нелегка праця. І стати блогером не так то й просто. Інстаграм переповнений профілями, де лише реклама, накручені підписники та просування виключно комерційних речей. Але ж лідери думок повинні надихати! Саме тому ми вирішили познайомити вас зі справжніми титанами українського інстаграму. До того ж, ці жінки ведуть свій блог виключно солов’їною.

1. Саша Пустовіт – переплюнула чоловіка-блогера у кілька разів

“Це сімейка Пустовіт, знають всі як алфавіт” – цю пісню чули, напевно, всі підписники відомої блогерки Олександри Пустовіт. А це понад 1,8 млн підписників. Саша (@sashabo) – перший україномовний блогер мільйонник, володарка титулу “Influencer #1 in Ukraine” за версією Cosmopolitan. Найкращий блогер України 2019 року. Віднедавна дівчина зважилася стати ще й бізнесвумен і відкрити власний салон краси. Але найбільшим досягненням вона вважає своїх двох синів – Данила та Євгена.

Саша почала займатись блогерством за прикладом свого чоловіка – Ігор Пустовіт є відомим шоуменом. Проте дружина переплюнула чоловіка у кілька раз за кількістю підписників! До речі, саме під час першої вагітності Саша почала публікувати фото та писати пости і Інстаграмі.

“Всі ті, хто не сидить просто на дивані і не рахує чужі гроші, а сам хоче заробити – вже давно грамотно використали цю соцмережу. Колись я випадково натрапила на профіль з косметикою і хотіла замовити там спрей для волосся. Написала, попросила реквізити, а мені просто “зробили подарунок”, бо дуже імпонували мої фото. Протягом року, а може й більше, я працювала по бартеру. А далі вже вирішила брати символічну суму”, – пише Саша про першу рекламу.

Читайте також: Коли ви обоє блогери: 5 романтичних історій знайомства інста-пар

Сьогодні блог Саші – один з найпопулярніших лайфстайл-блогів України. Тематика блогу – материнство, здоров’я та краса. Проте ці пости чергують з особистими переживаннями, мотиваційними текстами та напруженими публікаціями. Хоч Саша і жартує, що travel-блогером їй не бути, проте вона детально розповідає про кожну країну, в якій побувала. Крім цього, вона є інфлюенсером та активно підписує рекламні контракти не тільки з українськими, а й зі світовими брендами.

2. Таня Пренткович. На народження сина вже чекали 22 тис. підписників

Цю рудоволосу дівчину знають не тільки на просторах Інстаграму. Бо вона – відома бізнесвумен, власниця мережі ресторанів, піар-агенції і мама сина Івана. За життям Тетяни Пренткович (@tanyaprentkovych) стежить 1,1 млн підписників.

Супержінка? Так, ми з вами згодні. Але за таким успіхом стоїть немало зусиль. Колись Таня ночувала під секонд-хендами в машині, щоб зранку продавати речі в соціальних мережах. Але згодом разом з чоловіком відкрила невеличкий фургончик азійської кухні, який сьогодні переріс у мережу ресторанів у 4 містах України.

Вести свій блог дівчина спочатку і не планувала. У 2012 році чоловік встановив на телефоні Тані Instagram, бо почув, що це модно. І тоді з’явились перші фото на фоні обдертих стін чи банальні фото. Але згодом дівчина захотіла про щось писати і фотографувати більше. Так з’явились перші пп-рецепти. А під час вагітності захотілось ділитись знаковими моментами і вести такий живий щоденник. І на народження сина вже чекало 22 тис. підписників. Те, що блог може приносити прибуток, дівчина навіть не мріяла. Проте сьогодні Тетяна Пренткович є амбасадором Samsung в Україні, працює з всесвітніми брендами, що підсилює її імідж. Часто публікує рекламні інтеграції.

Читайте також: ТОП-16 підприємців, на яких варто підписатися в соцмережах

Вона розповідає про себе, про свій стиль життя, фешн, бізнес та подорожі. Розповідає і про те, як досягти успіху, навчившись правильно розпоряджатися своїм часом.

“У чому секрет успіху блогу? Тут вирує справжнє життя. Я показую що є тут і зараз, а не підготовлений за три тижні пост”, – розповідає Тетяна.

3. Анастасія Стадник. Вагітною захотілось писати пости у соціальну мережу

Анастасія (@n.stadnyk) починала вести свій блог тоді, коли ще ніхто не знав, хто такий блогер, навіть вона сама. Під час вагітності їй захотілось чогось нового – не просто постити фото, а додавати тест. Так почався щоденник життя, який зараз читає 1,7 млн підписників.

“Я вагітна пишу свій перший довгий постик -я вагітна (оголосила це ніби на весь світ. А було всього 10К підписників). Емоції мене переповнювали, я читала коментарі, та навіть перший хейт. А далі почалося – кожного вечора я розповідала , що я робила за день, які емоції переживала, як проходить моя вагітність, які аналізи здавала. Тоді не потрібно було думати про що писати постик, чим дивувати, адже все йшло набагато простіше. Тоді можна було закинути не оброблене фото, з прищиками, в поганому освітлені – і все “заходило” – пише Анастасія у своєму блозі.

Дівчина часто пише на тему материнства, стосунків, бізнесу та лайфстайлу. Не соромиться і піднімати інтимні питання і ділитись прикладами із власного життя. Її блог варто переглянути хоча б через фотографії, бо вони – наче з обкладинок журналу.

4. Юля Верба. Заробляє на блозі з 15-ти років

Тепер на черзі Інстаграм-сторінка чудової рудоволосої дівчини з Івано-Франківська, Юлії Верби (@verbaaa). У свої 17 років вона має 1, 5 млн підписників, подорожує по всьому світу, заробляє чималі кошти за рекламу та співпрацює з крутими компаніями.

Дівчина захоплюється фотографією. Блогерка розповідає, що фотографувала абсолютно все, і це дало неабиякий поштовх для початку блогу.

Минулого року Юлія стала найкращим lifestyle-блогером. Енергії цієї юної дівчини можна тільки позаздрити – вона записує 10-ки сторіс на день, де розказує про своє щоденне життя. Також Юля часто ділиться фотографіями з подорожей, пише на lifestyle-теми та знімається у кліпах.

5. Олена Мандзюк – живу без вихідних вже 4 роки

“Я багато працювала та працюю:спочатку створила блог, почала робити фото, згодом додавати під них текст. Він був тупим і не дуже інформаційним. Я виправилась – дивилась як роблять кращі за мене і навчилась писати цікаво. Я живу без вихідних вже 4 роки, з дня в день публікуючи нові фото, нові тексти, нові сторіс. І жодного дня за цих 4 роки, а це приблизно 1460 днів, я НЕ мала відпустки. Більше того, у мене не 8 годинний робочий день, моя робота починається з моменту коли я відкрила очі і закінчується тоді, коли закрила”, – розповідає про свою роботу блогер Олена Мандзюк.

Вона – активна інстамама, яка дуже часто пише пости про свою доньку та виставляє її фотографії. Олена Мандзюк (@elena_mandziuk) входить у п’ятірку найвідоміших блогерів Хмельницького, на сторінку дівчини підписано більше мільйона людей.

Хмельничанка Лєна Мандзюк почала вести блог 4 роки тому. У те, що з роками він перетвориться в бізнес – і не підозрювала, бо завела його для душі. Сьогодні жінка зізнається, зі своєї сторінки в Instagram отримує чималі кошти.

Окрім інстамами, Олена є ще і фітнес-блогером. Жінка вивчає нутриціологію, проводить спортивні марафони у домашній умовах та пише пости на цю тему. Крім цього, у неї є Youtube-канал з відео фізичних тренувань.

6. Аліна Френдій. Зібрала аудиторію завдяки фотографіям

Аліна Френдій (@alina_frendiy) є відомою дизайнеркою, інфлюенсером та власницею бренду Toté. Крім того, дівчина веде свій інстаграм-блог для мільйонної аудиторії. Сама себе Аліна називає FASHION МАМА. Раніше її блог був суто про моду та лайф-стайл, поки не нарожився син.  Тепер у своєму Інстаграм дівчина балансує на межі материнства, бізнесу і fashion.

Тому цей блог буде корисним як і для мам, і для тих, хто цікавиться новинками моди, і для бізнесменів-початківців.

“У 9 класі мені подарували iPhone 4, я завантажила Інстаграм і подумала, що це програма для обробки фотографій. Тому обробляла там фото, додавала їх в інші соціальні мережі і вже тоді зібрала близько 2000 підписників. Так вийшло, що без постів, а тільки за рахунок гарних фотографій я зібрала і 10 000 підписників. Я знімала луки, природу, подорожі, а людям це було цікаво”, – розповідає Аліна Френдій.

Читайте також: Відпочинок після карантину. П’ять небанальних тревел-блогерів, які подорожують Україною

Сьогодні дівчина є амбасадором відомих світових брендів, наприклад, Сalvinklein. Але дівчина активно підтримує і українських виробників. Тому на її сторінці можна побачити чимало стильних речей від них.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі