

Суспільство
Україномовні блогерки-мільйонники: на кого варто підписатись в Інстаграм
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Блогер. Ця професія стає все популярніше і популярніше. Як часто, переглядаючи улюблених інфлюенсерів, вам кортіло побувати на їхньому місці? А що, здавалось би, знімаєш себе на телефон, щось розказуєш і отримуєш за це чималі гроші. Проте за успіхами крутих блогів стоїть щоденна нелегка праця. І стати блогером не так то й просто. Інстаграм переповнений профілями, де лише реклама, накручені підписники та просування виключно комерційних речей. Але ж лідери думок повинні надихати! Саме тому ми вирішили познайомити вас зі справжніми титанами українського інстаграму. До того ж, ці жінки ведуть свій блог виключно солов’їною.
1. Саша Пустовіт – переплюнула чоловіка-блогера у кілька разів

“Це сімейка Пустовіт, знають всі як алфавіт” – цю пісню чули, напевно, всі підписники відомої блогерки Олександри Пустовіт. А це понад 1,8 млн підписників. Саша (@sashabo) – перший україномовний блогер мільйонник, володарка титулу “Influencer #1 in Ukraine” за версією Cosmopolitan. Найкращий блогер України 2019 року. Віднедавна дівчина зважилася стати ще й бізнесвумен і відкрити власний салон краси. Але найбільшим досягненням вона вважає своїх двох синів – Данила та Євгена.
Саша почала займатись блогерством за прикладом свого чоловіка – Ігор Пустовіт є відомим шоуменом. Проте дружина переплюнула чоловіка у кілька раз за кількістю підписників! До речі, саме під час першої вагітності Саша почала публікувати фото та писати пости і Інстаграмі.
“Всі ті, хто не сидить просто на дивані і не рахує чужі гроші, а сам хоче заробити – вже давно грамотно використали цю соцмережу. Колись я випадково натрапила на профіль з косметикою і хотіла замовити там спрей для волосся. Написала, попросила реквізити, а мені просто “зробили подарунок”, бо дуже імпонували мої фото. Протягом року, а може й більше, я працювала по бартеру. А далі вже вирішила брати символічну суму”, – пише Саша про першу рекламу.
Читайте також: Коли ви обоє блогери: 5 романтичних історій знайомства інста-пар
Сьогодні блог Саші – один з найпопулярніших лайфстайл-блогів України. Тематика блогу – материнство, здоров’я та краса. Проте ці пости чергують з особистими переживаннями, мотиваційними текстами та напруженими публікаціями. Хоч Саша і жартує, що travel-блогером їй не бути, проте вона детально розповідає про кожну країну, в якій побувала. Крім цього, вона є інфлюенсером та активно підписує рекламні контракти не тільки з українськими, а й зі світовими брендами.
2. Таня Пренткович. На народження сина вже чекали 22 тис. підписників

Цю рудоволосу дівчину знають не тільки на просторах Інстаграму. Бо вона – відома бізнесвумен, власниця мережі ресторанів, піар-агенції і мама сина Івана. За життям Тетяни Пренткович (@tanyaprentkovych) стежить 1,1 млн підписників.
Супержінка? Так, ми з вами згодні. Але за таким успіхом стоїть немало зусиль. Колись Таня ночувала під секонд-хендами в машині, щоб зранку продавати речі в соціальних мережах. Але згодом разом з чоловіком відкрила невеличкий фургончик азійської кухні, який сьогодні переріс у мережу ресторанів у 4 містах України.
Вести свій блог дівчина спочатку і не планувала. У 2012 році чоловік встановив на телефоні Тані Instagram, бо почув, що це модно. І тоді з’явились перші фото на фоні обдертих стін чи банальні фото. Але згодом дівчина захотіла про щось писати і фотографувати більше. Так з’явились перші пп-рецепти. А під час вагітності захотілось ділитись знаковими моментами і вести такий живий щоденник. І на народження сина вже чекало 22 тис. підписників. Те, що блог може приносити прибуток, дівчина навіть не мріяла. Проте сьогодні Тетяна Пренткович є амбасадором Samsung в Україні, працює з всесвітніми брендами, що підсилює її імідж. Часто публікує рекламні інтеграції.
Читайте також: ТОП-16 підприємців, на яких варто підписатися в соцмережах
Вона розповідає про себе, про свій стиль життя, фешн, бізнес та подорожі. Розповідає і про те, як досягти успіху, навчившись правильно розпоряджатися своїм часом.
“У чому секрет успіху блогу? Тут вирує справжнє життя. Я показую що є тут і зараз, а не підготовлений за три тижні пост”, – розповідає Тетяна.
3. Анастасія Стадник. Вагітною захотілось писати пости у соціальну мережу

Анастасія (@n.stadnyk) починала вести свій блог тоді, коли ще ніхто не знав, хто такий блогер, навіть вона сама. Під час вагітності їй захотілось чогось нового – не просто постити фото, а додавати тест. Так почався щоденник життя, який зараз читає 1,7 млн підписників.
“Я вагітна пишу свій перший довгий постик -я вагітна (оголосила це ніби на весь світ. А було всього 10К підписників). Емоції мене переповнювали, я читала коментарі, та навіть перший хейт. А далі почалося – кожного вечора я розповідала , що я робила за день, які емоції переживала, як проходить моя вагітність, які аналізи здавала. Тоді не потрібно було думати про що писати постик, чим дивувати, адже все йшло набагато простіше. Тоді можна було закинути не оброблене фото, з прищиками, в поганому освітлені – і все “заходило” – пише Анастасія у своєму блозі.
Дівчина часто пише на тему материнства, стосунків, бізнесу та лайфстайлу. Не соромиться і піднімати інтимні питання і ділитись прикладами із власного життя. Її блог варто переглянути хоча б через фотографії, бо вони – наче з обкладинок журналу.
4. Юля Верба. Заробляє на блозі з 15-ти років

Тепер на черзі Інстаграм-сторінка чудової рудоволосої дівчини з Івано-Франківська, Юлії Верби (@verbaaa). У свої 17 років вона має 1, 5 млн підписників, подорожує по всьому світу, заробляє чималі кошти за рекламу та співпрацює з крутими компаніями.
Дівчина захоплюється фотографією. Блогерка розповідає, що фотографувала абсолютно все, і це дало неабиякий поштовх для початку блогу.
Минулого року Юлія стала найкращим lifestyle-блогером. Енергії цієї юної дівчини можна тільки позаздрити – вона записує 10-ки сторіс на день, де розказує про своє щоденне життя. Також Юля часто ділиться фотографіями з подорожей, пише на lifestyle-теми та знімається у кліпах.
5. Олена Мандзюк – живу без вихідних вже 4 роки

“Я багато працювала та працюю:спочатку створила блог, почала робити фото, згодом додавати під них текст. Він був тупим і не дуже інформаційним. Я виправилась – дивилась як роблять кращі за мене і навчилась писати цікаво. Я живу без вихідних вже 4 роки, з дня в день публікуючи нові фото, нові тексти, нові сторіс. І жодного дня за цих 4 роки, а це приблизно 1460 днів, я НЕ мала відпустки. Більше того, у мене не 8 годинний робочий день, моя робота починається з моменту коли я відкрила очі і закінчується тоді, коли закрила”, – розповідає про свою роботу блогер Олена Мандзюк.
Вона – активна інстамама, яка дуже часто пише пости про свою доньку та виставляє її фотографії. Олена Мандзюк (@elena_mandziuk) входить у п’ятірку найвідоміших блогерів Хмельницького, на сторінку дівчини підписано більше мільйона людей.
Хмельничанка Лєна Мандзюк почала вести блог 4 роки тому. У те, що з роками він перетвориться в бізнес – і не підозрювала, бо завела його для душі. Сьогодні жінка зізнається, зі своєї сторінки в Instagram отримує чималі кошти.
Окрім інстамами, Олена є ще і фітнес-блогером. Жінка вивчає нутриціологію, проводить спортивні марафони у домашній умовах та пише пости на цю тему. Крім цього, у неї є Youtube-канал з відео фізичних тренувань.
6. Аліна Френдій. Зібрала аудиторію завдяки фотографіям

Аліна Френдій (@alina_frendiy) є відомою дизайнеркою, інфлюенсером та власницею бренду Toté. Крім того, дівчина веде свій інстаграм-блог для мільйонної аудиторії. Сама себе Аліна називає FASHION МАМА. Раніше її блог був суто про моду та лайф-стайл, поки не нарожився син. Тепер у своєму Інстаграм дівчина балансує на межі материнства, бізнесу і fashion.
Тому цей блог буде корисним як і для мам, і для тих, хто цікавиться новинками моди, і для бізнесменів-початківців.
“У 9 класі мені подарували iPhone 4, я завантажила Інстаграм і подумала, що це програма для обробки фотографій. Тому обробляла там фото, додавала їх в інші соціальні мережі і вже тоді зібрала близько 2000 підписників. Так вийшло, що без постів, а тільки за рахунок гарних фотографій я зібрала і 10 000 підписників. Я знімала луки, природу, подорожі, а людям це було цікаво”, – розповідає Аліна Френдій.
Читайте також: Відпочинок після карантину. П’ять небанальних тревел-блогерів, які подорожують Україною
Сьогодні дівчина є амбасадором відомих світових брендів, наприклад, Сalvinklein. Але дівчина активно підтримує і українських виробників. Тому на її сторінці можна побачити чимало стильних речей від них.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Бучі почали відновлювати багатоквартирний будинок за гроші Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.
Про це повідомили у Київській обласній військовій адміністрації.
Зазначається, що це об’єкт житлового фонду на вулиці Енергетиків. Унаслідок обстрілів та окупації регіону в будівлі були вибиті вікна та балконні вітражі, значно пошкоджений фасад.
У будинку за кошти Фонду виконують капітальний ремонт фасаду. Буде облаштована теплоізоляція з фарбуванням усього периметра будівлі, замінені віконні конструкції та виконане скління балконів.
Загалом за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії в Бучанському районі відремонтують 28 багатоповерхових будинків, із них 6 – у Бучі.
Читайте також: «Не завадили ані відмови, ані російські снаряди». Як відновлювали найвищу багатоповерхівку Ірпеня? Кейс співпраці влади та містян

Нагадаємо, у Бучі відновлюють багатоповерхівку на одній із найбільш постраждалих від боїв вулиць – Вокзальній.
Також ми повідомляли, що у Бучанській громаді відремонтували 70% приватних будинків, пошкоджених окупантами.
Фото: t.me/kyivoda/11693.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Фонди Волинського краєзнавчого музею поповнилися цінним експонатом – глиняною писанкою, яку датують ХІ-ХІІ століттям.
Про це повідомили співробітники на фейсбук-сторінці музею.
Зовні виріб покритий поливою та розписами, а всередині має калатальце. Писанку випадково знайшов Олександр Міщук у селі Древині у Володимирському районі.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Про писанки ХІ-ХІІ ст.
Глиняні писанки, поверхня яких розписана поліхромною поливою, є одним із найцікавіших проявів гончарного виробництва Русі.
Вважається, що виробництво керамічних писанок з’явилося як побічне під час виготовлення полив’яних плиток для оздоблення стін і підлоги храмів та палаців. Створення таких писанок було доволі складним і потребувало значної майстерності. Виготовляли їх зі звичайної гончарної глини стрічковим способом, а після випалювання покривали непрозорою поливою. Вірогідно, виріб занурювали в поливу, при цьому вставляли стрижень в отвір у широкій частині писанки. Після цього наносили розпис поливою іншого кольору. Переважно використовували зелені, буро-коричневі та чорні поливи. Зазвичай зустрічається розпис у вигляді фігурних дужок, що вкривають поверхню яйця. Іноді розписували звичайними смужками, що оперізували писанку в кілька рядів.
Читайте також: На Трахтемирівському півострові знайшли оборонні споруди та печеру
Є усталена думка, що зелені та буро-коричневі писанки, прикрашені фігурними дужками, виготовляли в майстернях Києва та Бєлгорода. Вірогідно, вони пов’язані з виробництвом полив’яних плиток з подібною орнаментацією. В Києві, на Старокиївській горі, були знайдені ллячки для поливи та нанесення узору. Подібні писанки були поширені в Середньому Подніпров’ї, відомі знахідки київського імпорту в Латвії, Польщі, в пониззі Дунаю. Розповсюдження писанок припадає на 11–12 століття. В культурних шарах другої половини 12– 13 століть такі знахідки трапляються рідше.
Цікавість до керамічних писанок завжди була чимала, однак стосовно їх призначення існують різні версії. Наприклад, побутує думка, що це були культові вироби, пов’язані з дохристиянськими віруваннями слов’ян. Культ яйця, як символу життя та родючості, пов’язують із циклом весняних язичницьких свят, обряди яких є проявами аграрної магії. З часом весняні обряди поглинув Великдень.
Читайте також: Якщо на фронт – то разом. Батько з двома синами воюють пліч-о-пліч у складі 68 бригади
Також керамічні писанки могли бути оберегами: через шумовий ефект, який створювала керамічна кулька всередині порожнистого яйця, їх могли використовувати, щоб відганяти злих духів. Зникнення глиняних писанок пов’язують із завершенням християнізації руського населення в 12 столітті.
Доволі популярною є версія, що глиняні писанки були дитячими іграшками-брязкальцями. На це вказує згаданий шумовий ефект і виявлення цих речей у житлових спорудах.
Не виключається, що полив’яні писанки, як художні вироби керамічного мистецтва, могли використовувати для оздоблення приміщень. Розпис глиняних та дерев’яних яєць і сьогодні є одним із видів народної художньої творчості.
Нагадаємо, у Києві на території Софійського собору виявили таємні підземні ходи.
Фото: facebook.com/volynkraymus.at.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські воїни-штурмовики влучили у ворожу БМП-3 на повному ходу, повністю знищивши ворожу техніку.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади.
Військовим вдалося зафільмувати момент і результат ураження бойової техніки окупантів.
Кадри зафіксовані з двох ракурсів — дрона-камікадзе, який наздоганяє БМП та влучає в корму, та дрона-розвідника, який спостерігає за бойовою операцією.
Дивіться відео: 9-річний переселенець організував бізнес із вирощування рослин
Про бригаду
128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада — з’єднання гірської піхоти Сухопутних військ України. Бригада перебуває у складі оперативного командування «Захід». 6 травня 2022 року бригада була відзначена почесною відзнакою «За мужність та відвагу».
Нагадаємо, українські воїни на Бахмутському напрямку розгромили за допомогою артилерії склад ворожих боєприпасів.
Також ми розповідали, як українські прикордонники знищили ворожий опорний пункт поблизу Бахмута.
Фото: facebook.com/brigade128.