Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-16 підприємців, на яких варто підписатися в соцмережах

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ми зібрали підбірку успішних українських бізнесменів, які надихають та вдосконалюють своїх підписників. Ці підприємці пишуть про бізнес, розвиток, креативні ідеї, а головне — відверто розповідають про свої факапи та невдачі. 

Олег Гороховський

Олег Гороховський

Пройшов багатощаблеву кар’єру в “ПриватБанку”, а після його націоналізації став співзасновником мобільного банку monobank. На його сторінці можна знайти інформацію про нові можливості в monobank, деталі роботи з клієнтами та готові кейси щодо вирішення проблем, з якими стикаються. 

Що ще? Новини про бізнес можна почитати в Олега на Telegram-каналі та в Instagram

Навіщо підписуватись? Щоб дізнатися з перших уст новини зі сфери інновацій, технологій, банківської справи та українського підприємництва загалом. 

Дмитро Дубілет

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Дмитро Дубілет

Другий співзасновник мобільного банку monobank та колишній міністр Кабміну. Відомий, як один з найбільш амбітних молодих підприємців країни. Займався розвитком порталу держпослуг, що має на меті боротьбу із корупцією iGov. Тому в його блогах можна зустріти пости про державні реформи. Не менше уваги приділяє темі бізнесу. 

Що ще? Активно дописує про актуальне в своєму Instagram та Telegram.

Навіщо підписуватись? Щоб першим дізнаватись про реформи та цікаві спостереження автора в сфері держсектору, новини в банківській сфері та цікаві ініціативи. 

Лєра Бородіна

Лєра Бородіна

Засновниця мережі салонів краси G.bar, шоу-руму та оренди суконь Ohmylook!, магазинів подарунків Lavla та корейських брендів SO DODO. На сторінці в Fаcebook розповідає про власну справу та зміни, яких її бізнес зазнає через кризу. 

Що ще? Підприємиця більш активна в Instagram. В сторіз та постах Лєра ділиться новинами з особистого життя та розповідає про свою сім’ю.

Навіщо підписуватись? Щоб дізнаватися інсайди бізнесу в дівочій ніші ринку.

Дмитро та Олена Борисови

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Дмитро та Олена Борисови

Дмитро — ресторатор та засновник сім’ї ресторанів, куди входять близько 50 закладів по Україні та навіть один з них — за її межами. 

Що ще? Ще більше новин про заклади Дмитра можна дізнатись на його Telegram-каналі.

Олена — генеральна керуюча та керуюча партнерка сім’ї ресторанів Діми Борисова, а також дружина ресторатора. Підприємиця впевнена, що в бізнесі немає статі, про що й пише на своїй сторінці в Facebook. Відверто ділиться історіями про їхню велику сім’ю, виховання дітей та ресторанний бізнес.

Навіщо підписуватись на подружжя? Щоб дізнатись про новини ресторанного бізнесу, перейняти смачні рецепти, цікаві традиції та сімейні правила. 

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Артем Бородатюк

Артем Бородатюк

Засновник агентства інтернет-маркетингу Netpeak Group, яке у 2012 році посіло перше місце серед медіа-агентств і друге — серед digital-агентств в рейтингу всеукраїнської рекламної коаліції. До однойменної компанії також входять платформа Serpstat та інші вісім компаній. Пише про бізнес, економіку та правила управління великою компанією. Пікантності постам додає його вміння влучно пожартувати. 

Що ще? На каналі в Telegram пише про українські реалії та економіку, публікує інтерв’ю своїх друзів з українського бізнесу.

Навіщо підписуватись? Щоб бути в курсі економічних новин, почитати готові бізнес-кейси та рішення, або ж просто посміятись. 

Павло Вржещ

Павло Вржещ

Співвласник і креативний директор відомого українського рекламного агентства Banda Agency. Найвідоміша робота агентства — бренд Євробачення-2017 “Celebrate Diversity”, над яким вони працювали спільно з Republique. У своїх постах пише про маркетинг, креативи та роботу команди.

Що ще? Нещодавно Павло створив свій Telegram-канал. Переважно викладає роботи, які його надихають та ділиться своїми інсайтами.

Навіщо підписуватись? Щоб розуміти, як працює креативне агентство та першим дізнаватись про новий вірусний контент. 

Андрій Федорів та Ярослава Гресь

Андрій Федорів та Ярослава Гресь

Андрій — засновник маркетингового агентства Fedoriv Agency. Один з найвідоміших українських маркетологів та спікерів. Пише про бізнес та життя. Також на його сторінці можна знайти репости на статті про успіх та невдачі підприємця. 

Що ще? На власному YouTubе-каналі спілкується з відомими бізнесменами. 

Ярослава — громадська діячка, журналістка та дружина Андрія. Входить у ТОП-100 блогерів України, а також у 2018 році потрапила у рейтинг “100 найвпливовіших жінок України” за версією журналу “Фокус”. Більш відома, як співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR. На своїй сторінці в Facebook пише про хороше: благодійність, історії з власного життя, бізнесу та соціальні проєкти.

Навіщо підписуватись на подружжя? Щоб бути в курсі новин про бізнес та маркетинг. 

Олександр Тодорчук

Олександр Тодорчук

Громадський діяч та підприємець. Засновник гуманістичного руху UAnimals, що бореться за права тварин. Разом з сестрою Ярославою Гресь заснував агенцію Gres Todorchuk PR. Пише про добро, благодійність, взаємодопомогу та новини зі світу тварин й екології. 

Навіщо підписуватись? Щоб остаточно повірити в силу добра та небайдужості, а також отримати можливість долучитись до соціально важливих проєктів.

Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу

Юрій Гладкий

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Юрій Гладкий

Співзасновник і генеральний директор креативного digital-агентства GRAPE. Компанія відома своєю співпрацею з Silpo та Shwarzkopf, а також створенням бренд-героя для monobank. Саме в GRAPE вигадали того самого QR-кота. Пише про маркетинг, бізнес та управління. Зараз веде хроніки карантину. 

Навіщо підписуватись? Щоб отримати цінні прогнози, що стосуються маркетингу, креативів та загалом бізнесу.

Алекс Купер

Алекс Купер

Ресторатор з Одеси. Відомий завдяки новому для України гастрономічного формату “Міський ринок їжі” в Одесі, а також Kyiv Food Market, бари “Молодість” в Одесі та Києві. Пише про роботу над своїми проєктами та психологію керівника. 

Навіщо підписуватись? Щоб дізнатись про цікаві підходи в управлінні ресторанами та методи управління бізнесом загалом.

Василь Хмельницький

Василь Хмельницький

Один з найбільш досвідчених українських підприємців — в бізнесі вже декілька десятків років. Заснував холдингову компанію UFuture та створив інноваційні парки UNIT.City в Києві та Харкові. Підтримує українське виробництво та інвестує в галузі майбутнього: відновлювану енергетику, електромобілі, біо- і агротехнології, освіту та IT. На своїй сторінці дає практичні поради для розвитку молодих підприємців. 

Навіщо підписатись? Заради розумних думок і порад досвідченого підприємця. 

Олександр Колб

Олександр Колб

Директор маркетингового агентства Promodo. Пише про життя і бізнес, ділиться багаторічним досвідом та розповідає про роботу власного бізнесу.

Що ще? Також у нього є YouTube-канал, де він бере інтерв’ю у відомих українських підприємців.

Навіщо підписуватись? Щоб отримати готові кейси щодо управління командою та бізнесом. 

Ксенія Проконова

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Ксенія Проконова

Адвокатеса, керуючий партнер білоруської компанії SBH Law Offices в Україні. На сторінці в Facebook пише про роботу і життя, а також анонсує вебінари і лекції, де розповідає про правовий погляд на разні життєві ситуації. В тому числі й ті, що стосуються бізнесу та роботи з клієнтами.

Навіщо підписуватись? Щоб знати про тонкощі права в різних сферах життя.

Любомир Остапів

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Любомир Остапів

Фінансист, автор проєкту “Сімейний бюджет” і засновник сервісу iPlan. А також Любомир радник з питань сімейних та управлінських фінансів. Пише про економіку та інвестиції, дає свої поради і прогнози, а також рекомендації з питань фінансової грамотності.

Навіщо підписуватись? Щоб знати останні новини щодо інвестицій або ж просто зрозуміти, як ефективно розпоряджатися власними фінансами.

Суспільство

Бійці 45-ї артбригади знищили опорний пункт і три БМП окупантів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Взводний опорний пункт і три бойові машини піхоти російських загарбників знищили українські захисники.

Відео опублікували на ютуб-каналі 45-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ.

Бійці відзначили, що спрацювала бойова синергія: аеророзвідка 15 ГУ ДВКР і «Азову» та розрахунки 45 окремої артбригади.

«Ми бачимо та чуємо кожного окупанта, який прийшов на нашу землю вбивати і грабувати», — написали наші військові.

Читайте також: «Ми 41 день були відрізані від України». Як громада на Чернігівщині відновлюється після деокупації

Про 45 ОАБр

45-та окрема артилерійська бригада – підрозділ Ракетних військ та артилерії Сухопутних військ ЗСУ. Створений у 2014 р. у складі корпусу резерву. З початком повномасштабної збройної агресії РФ 45 ОАБР приступила до виконання бойових завдань за призначенням в зоні активних бойових дій.

Нагадаємо, воїни 45-ї бригади точним влучанням знищили ворожу САУ.

Також ми повідомляли, як Холодноярівці знищили ворожу БМП на ходу під Ізюмом.

Фото: facebook.com/AFUkraine.

Читати далі

Суспільство

Союзники надали Україні ще майже €1,5 млрд військової допомоги

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У столиці Данії 11 серпня відбулася конференція північноєвропейських союзників для підтримки України, під час якої вдалося зібрати 11 мільярдів данських крон (понад 1,3 млрд доларів — ред.)

Про це у твіттері повідомив міністр оборони Данії Мортен Бедсков.

«Який день! Донорська конференція забезпечує ще сильнішу підтримку України. Понад 11 мільярдів данських крон на підтримку боротьби України за свободу. Нове виробництво зброї, нові спільні навчання та заходи з розмінування», — написав міністр оборони Данії.

Відзначимо, що конференція у Копенгагені 11 серпня стала продовженням та розширенням формату «Рамштайн». Там обговорили питання довгострокового фінансування та підготовки українських військових.

Читайте такожЗберегти історичні будівлі. Як волонтери «Мапи Реновації» рятують українську спадщину, пошкоджену окупантами

Нагадаємо, Данія виділить 820 млн крон на зброю, оснащення та навчання ЗСУ.

Також Данія приєднається до навчання українських військових у Британії.

Раніше ми повідомляли, що США виділили Україні $1 млрд військової допомоги.

Фото: twitter.com/DanishMFA.

Читати далі

Суспільство

«Ми 41 день були відрізані від України». Як громада на Чернігівщині відновлюється після деокупації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши ОТГ від іншої частини України.

Однак місцеві мешканці не змирилися з присутністю ворога. Жителі громади буквально голіруч зупиняли ворожі танки та блокували дороги, аби завадити російській техніці. Після того, як ЗСУ звільнили область, ОТГ почала відновлюватися та повертатися до звичного життя. Про 41 день в окупації та відбудову громади розповів Корюківський міський голова Ратан Ахмедов.

Корюківська громада, очільник ОТГ Ратан Ахмедов
Ратан Ахмедов.

Окупанти протягом чотирьох діб їхали через нашу громаду

Наша громада розташована в безпосередній близькості до кордону й межує з Росією. Тому в перші години повномасштабного вторгнення вся військова техніка окупантів, яка рухалася в напрямку Чернігова й Києва, була на території нашої громади. Загалом російські війська їздили територією нашої ОТГ протягом чотирьох діб. Це величезна кількість техніки, зруйновані дороги та підірвані мости. 

Одне з сіл нашої громади постраждало внаслідок детонації боєкомплекту артилерійської установки. Унаслідок вибуху дісталося будівлі старостату, школі, медичному закладу, магазину й частково — житловому сектору. Але головне — населення не постраждало. Усе інше — відновимо й відбудуємо разом. Зокрема, й завдяки нашим друзям та партнерам.

Зруйнована Корюківська громада

Звісно, ніхто не був повністю готовий до повномасштабної війни. Але у нас був чіткий алгоритм дій, тому, коли все почалося, ми вже знали, де будемо збиратися й що необхідно робити. Було прийнято рішення, що жодна бюджетна установа не починатиме роботу, крім об’єктів критичної інфраструктури. Зокрема, медиків та комунальників. Вони, як і місцева влада, без відпочинку працювали з першого дня вторгнення.

Корюківська громада: наслідки війни

Понад 40 днів ми були півостровом, відрізаним від «великої землі»

Росіяни не влаштовували на території нашої громади окупаційних адміністрацій, а просто пройшли маршем ближче до Чернігова. І цьому є кілька причин. По-перше, всі їхні сили були кинуті до обласного центру, вони охороняли свої шляхи постачання. А по-друге, у нас діяв потужний рух спротиву. Люди робили все можливе, аби зупинити ворожу армію.

Фізично ми протягом 41 дня були в тилу, але доступу до «великої землі» у нас не було. Громада була повністю відрізана. Окупанти пошкодили мости через річки, тому фактично ми тимчасово перетворилися на півострів. Єдиний шлях для виїзду з ОТГ пролягав через зону активних бойових дій.

Зруйнована будівля в Корюківській громаді

Запустили хлібзавод та підключили аграріїв

Звісно, у перші дні в громаді відчувалася певна паніка. Ми з колегами пройшлися всіма установами, подякували кожному працівнику й кожній працівниці, які попри все були на робочих місцях. Порадили людям триматися разом, згадати правила поведінки в екстрених ситуаціях, надання домедичної допомоги тощо. 

Ну, а далі ми почали поступово працювати над відновленням місцевої економіки. Нам вдалося запустити хлібзавод, який зупинив свою діяльність кілька років тому. У сусідній громаді відновили роботу сирного заводу. Запрацювали місцеві аграрії.

сільрада, Корюківська громада

Найскладніше, напевно, було з медикаментами. Ліки, на які був найбільший попит, зникли з полиць у перші ж дні. І виходило, що в когось було вдосталь медикаментів, а в когось — не було взагалі. Тому доставляли все необхідне через річку — човнами. Згодом окупанти почали обстрілювати човни, тому довелося знову шукати якісь альтернативні шляхи.

Читайте також: Будуємо разом. Це чотири волонтерські ініціативи, які відновлюють нашу країну

Але у нас було теплопостачання та електроенергія. Щоправда, авіаудари росіян пошкодили підстанції, через що відбувся стрибок напруги й деяке обладнання, на жаль, вийшло з ладу. Та загалом ситуація була контрольована.

Найкращий день в житті — коли побачив хлопців із ЗСУ

Про жодну співпрацю з окупантами не могло бути й мови. Натомість мені довелося щоночі змінювати місце ночівлі, адже росіяни викрали мого колегу з сусідньої громади. Після цього ми обладнали своєрідні спостережні пункти в кожному селі. Знали, де пересувається ворожа техніка, яка саме, в якому напрямку та скільки її.

будівля з муралом

Росіян погнали з нашої області в останніх числах березня — на початку квітня. Звідси вийшло понад дві тисячі одиниць побитої техніки та живої сили. Аби вберегти бодай те, що вціліло, окупанти підривали за собою всі мости. Для мене досі найщасливіший день — це 5 квітня, коли підрозділи Збройних сил України зайшли до в’їзду в місто, і я побачив наших житомирських хлопців. Це найкращий день у моєму житті. 

Із технікою та обладнанням допомогли партнери

Із програмою «U-LEAD з Європою» ми знайомі й активно співпрацюємо вже доволі давно. Ще з 2016 року, коли перебували на шляху до об’єднання та формування ОТГ. Потім був період нашого становлення, почалася більш предметна співпраця. 

Коли почалося повномасштабне вторгнення, U-LEAD знову прийшов на допомогу. Зокрема, керівниця Чернігівського регіонального офісу рина Кудрик постійно контактувала з громадою, допомагала з організацією волонтерських проєктів, доставкою предметів першої необхідності тощо.

техніка прибиральна

А коли окупантів вибили звідси, почалася робота в межах відновлення України. До 24-го лютого ми дуже хотіли розвивати інфраструктурні об’єкти. Звісно, війна перекреслила всі плани, а подібні проєкти сьогодні практично не фінансуються, адже кошти спрямовуються в оборонний сектор. Тому ми звернулися до U-LEAD. Перш за все, щодо встановлення резервного живлення для об’єктів критичної інфраструктури. Також ми потребували інструментів та техніки для розбору завалів та демонтажу конструкцій, які пошкодили окупанти.

бензопила розрізає дерево

І ми цю допомогу отримали. При чому, неймовірно швидко. Ба більше, програма навіть взяла на себе всі питання логістики та доставки техніки до ОТГ. На першому етапі «U-LEAD з Європою» передав нам бензоінструменти та генератори, а на другому — надійшла важка техніка, яка сьогодні працює в комунальних підприємствах, що забезпечують життєдіяльність громади. 

генератори

Відновили водоканал та розібрали завали, якими стримували ворога

Так ми отримали фронтальні навантажувачі, кілька десятків бензопил, відрізних машин. Також нам передали освітлювальний пристрій, який дозволив проводити роботу вночі. Усі ці речі були задіяні й працюють донині. Частину обладнання ми передали до сільських територій, аби забезпечити необхідним місцеві старостати та, наприклад, пожежні команди.

Завдяки допомозі ми, зокрема, змогли відновити роботу місцевого водоканалу та повернути водопостачання до територій, де окупанти пошкодили трубопроводи. Крім того, вже триває підготовка до зимового періоду, і тут це обладнання відіграє не менш важливу роль.

знищена автівка

А ще, звісно, розбір завалів на дорогах. У нашій громаді сформувався потужний рух опору, який робив все можливе, аби перешкоджати пересуванню російської техніки. І всі ці завали також прибралися завдяки U-LEAD.

Сьогодні всі отримані генератори розподілені по селам громади, у локації, де це найбільш актуально й справді необхідно. Бензоінструменти забезпечили стабільну роботу виїзних громад.

Корюківська громада

Ми обов’язково впораємося і все відбудуємо

До повномасштабного вторгнення ми мали справді великі плани на цей рік. Плани, які перекреслила війна. Але ми обов’язково повернемося до них після нашої перемоги. 

Зараз головне — підготуватися до опалювального сезону. Бо невідомо, як буде з газом, адже до нас він фізично йде з території Росії. Тому ми готуємося й там, де це можливо, намагаємося перевести об’єкти критичної інфраструктури на резервне тверде паливо.

Зупинка

Але ми впораємося. Відновимося, підготуємося до зими. Думаю, вкладемося до вересня. І всі наслідки перебування тут російських окупантів — також ліквідуємо. Так, дороги й мости — це все потребує фінансів та часу. Але це нам під силу, після перемоги все буде капітально відремонтовано та відбудовано.

Читати далі