Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-16 підприємців, на яких варто підписатися в соцмережах

Опубліковано

Ми зібрали підбірку успішних українських бізнесменів, які надихають та вдосконалюють своїх підписників. Ці підприємці пишуть про бізнес, розвиток, креативні ідеї, а головне — відверто розповідають про свої факапи та невдачі. 

Олег Гороховський

Олег Гороховський

Пройшов багатощаблеву кар’єру в “ПриватБанку”, а після його націоналізації став співзасновником мобільного банку monobank. На його сторінці можна знайти інформацію про нові можливості в monobank, деталі роботи з клієнтами та готові кейси щодо вирішення проблем, з якими стикаються. 

Що ще? Новини про бізнес можна почитати в Олега на Telegram-каналі та в Instagram

Навіщо підписуватись? Щоб дізнатися з перших уст новини зі сфери інновацій, технологій, банківської справи та українського підприємництва загалом. 

Дмитро Дубілет

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Дмитро Дубілет

Другий співзасновник мобільного банку monobank та колишній міністр Кабміну. Відомий, як один з найбільш амбітних молодих підприємців країни. Займався розвитком порталу держпослуг, що має на меті боротьбу із корупцією iGov. Тому в його блогах можна зустріти пости про державні реформи. Не менше уваги приділяє темі бізнесу. 

Що ще? Активно дописує про актуальне в своєму Instagram та Telegram.

Навіщо підписуватись? Щоб першим дізнаватись про реформи та цікаві спостереження автора в сфері держсектору, новини в банківській сфері та цікаві ініціативи. 

Лєра Бородіна

Лєра Бородіна

Засновниця мережі салонів краси G.bar, шоу-руму та оренди суконь Ohmylook!, магазинів подарунків Lavla та корейських брендів SO DODO. На сторінці в Fаcebook розповідає про власну справу та зміни, яких її бізнес зазнає через кризу. 

Що ще? Підприємиця більш активна в Instagram. В сторіз та постах Лєра ділиться новинами з особистого життя та розповідає про свою сім’ю.

Навіщо підписуватись? Щоб дізнаватися інсайди бізнесу в дівочій ніші ринку.

Дмитро та Олена Борисови

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Дмитро та Олена Борисови

Дмитро — ресторатор та засновник сім’ї ресторанів, куди входять близько 50 закладів по Україні та навіть один з них — за її межами. 

Що ще? Ще більше новин про заклади Дмитра можна дізнатись на його Telegram-каналі.

Олена — генеральна керуюча та керуюча партнерка сім’ї ресторанів Діми Борисова, а також дружина ресторатора. Підприємиця впевнена, що в бізнесі немає статі, про що й пише на своїй сторінці в Facebook. Відверто ділиться історіями про їхню велику сім’ю, виховання дітей та ресторанний бізнес.

Навіщо підписуватись на подружжя? Щоб дізнатись про новини ресторанного бізнесу, перейняти смачні рецепти, цікаві традиції та сімейні правила. 

Читайте також: Кур’єри в ТОПі, перукарі й фінансисти — будуть. Як пандемія вже змінила ринок праці та чого чекати далі

Артем Бородатюк

Артем Бородатюк

Засновник агентства інтернет-маркетингу Netpeak Group, яке у 2012 році посіло перше місце серед медіа-агентств і друге — серед digital-агентств в рейтингу всеукраїнської рекламної коаліції. До однойменної компанії також входять платформа Serpstat та інші вісім компаній. Пише про бізнес, економіку та правила управління великою компанією. Пікантності постам додає його вміння влучно пожартувати. 

Що ще? На каналі в Telegram пише про українські реалії та економіку, публікує інтерв’ю своїх друзів з українського бізнесу.

Навіщо підписуватись? Щоб бути в курсі економічних новин, почитати готові бізнес-кейси та рішення, або ж просто посміятись. 

Павло Вржещ

Павло Вржещ

Співвласник і креативний директор відомого українського рекламного агентства Banda Agency. Найвідоміша робота агентства — бренд Євробачення-2017 “Celebrate Diversity”, над яким вони працювали спільно з Republique. У своїх постах пише про маркетинг, креативи та роботу команди.

Що ще? Нещодавно Павло створив свій Telegram-канал. Переважно викладає роботи, які його надихають та ділиться своїми інсайтами.

Навіщо підписуватись? Щоб розуміти, як працює креативне агентство та першим дізнаватись про новий вірусний контент. 

Андрій Федорів та Ярослава Гресь

Андрій Федорів та Ярослава Гресь

Андрій — засновник маркетингового агентства Fedoriv Agency. Один з найвідоміших українських маркетологів та спікерів. Пише про бізнес та життя. Також на його сторінці можна знайти репости на статті про успіх та невдачі підприємця. 

Що ще? На власному YouTubе-каналі спілкується з відомими бізнесменами. 

Ярослава — громадська діячка, журналістка та дружина Андрія. Входить у ТОП-100 блогерів України, а також у 2018 році потрапила у рейтинг “100 найвпливовіших жінок України” за версією журналу “Фокус”. Більш відома, як співзасновниця піар-агенції Gres Todorchuk PR. На своїй сторінці в Facebook пише про хороше: благодійність, історії з власного життя, бізнесу та соціальні проєкти.

Навіщо підписуватись на подружжя? Щоб бути в курсі новин про бізнес та маркетинг. 

Олександр Тодорчук

Олександр Тодорчук

Громадський діяч та підприємець. Засновник гуманістичного руху UAnimals, що бореться за права тварин. Разом з сестрою Ярославою Гресь заснував агенцію Gres Todorchuk PR. Пише про добро, благодійність, взаємодопомогу та новини зі світу тварин й екології. 

Навіщо підписуватись? Щоб остаточно повірити в силу добра та небайдужості, а також отримати можливість долучитись до соціально важливих проєктів.

Читайте також: Не ігнорувати нову реальність. Експерти про те, як бізнесу комунікувати в кризу

Юрій Гладкий

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Юрій Гладкий

Співзасновник і генеральний директор креативного digital-агентства GRAPE. Компанія відома своєю співпрацею з Silpo та Shwarzkopf, а також створенням бренд-героя для monobank. Саме в GRAPE вигадали того самого QR-кота. Пише про маркетинг, бізнес та управління. Зараз веде хроніки карантину. 

Навіщо підписуватись? Щоб отримати цінні прогнози, що стосуються маркетингу, креативів та загалом бізнесу.

Алекс Купер

Алекс Купер

Ресторатор з Одеси. Відомий завдяки новому для України гастрономічного формату “Міський ринок їжі” в Одесі, а також Kyiv Food Market, бари “Молодість” в Одесі та Києві. Пише про роботу над своїми проєктами та психологію керівника. 

Навіщо підписуватись? Щоб дізнатись про цікаві підходи в управлінні ресторанами та методи управління бізнесом загалом.

Василь Хмельницький

Василь Хмельницький

Один з найбільш досвідчених українських підприємців — в бізнесі вже декілька десятків років. Заснував холдингову компанію UFuture та створив інноваційні парки UNIT.City в Києві та Харкові. Підтримує українське виробництво та інвестує в галузі майбутнього: відновлювану енергетику, електромобілі, біо- і агротехнології, освіту та IT. На своїй сторінці дає практичні поради для розвитку молодих підприємців. 

Навіщо підписатись? Заради розумних думок і порад досвідченого підприємця. 

Олександр Колб

Олександр Колб

Директор маркетингового агентства Promodo. Пише про життя і бізнес, ділиться багаторічним досвідом та розповідає про роботу власного бізнесу.

Що ще? Також у нього є YouTube-канал, де він бере інтерв’ю у відомих українських підприємців.

Навіщо підписуватись? Щоб отримати готові кейси щодо управління командою та бізнесом. 

Ксенія Проконова

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Ксенія Проконова

Адвокатеса, керуючий партнер білоруської компанії SBH Law Offices в Україні. На сторінці в Facebook пише про роботу і життя, а також анонсує вебінари і лекції, де розповідає про правовий погляд на разні життєві ситуації. В тому числі й ті, що стосуються бізнесу та роботи з клієнтами.

Навіщо підписуватись? Щоб знати про тонкощі права в різних сферах життя.

Любомир Остапів

Бізнес та кейси: 16 бізнесменів, на яких варто підписатися. Любомир Остапів

Фінансист, автор проєкту “Сімейний бюджет” і засновник сервісу iPlan. А також Любомир радник з питань сімейних та управлінських фінансів. Пише про економіку та інвестиції, дає свої поради і прогнози, а також рекомендації з питань фінансової грамотності.

Навіщо підписуватись? Щоб знати останні новини щодо інвестицій або ж просто зрозуміти, як ефективно розпоряджатися власними фінансами.

Суспільство

Мультфільм, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО)

Опубліковано

Другий сезон дитячого мультсеріалу “Україна. Нескорені міста” вийшов на каналі “Плюс плюс”. Цей проект створено компанією “1+1 медіа” у співпраці зі Smart Angel і VoxCheck з підтримкою Європейського Союзу.

Про мультфільм

На каналі “Плюс плюс” вийшов другий сезон дитячного мультсеріалу “Україна. Нескорені міста”, який розповідає про символи російської агресії у містах, таких як Донецьк, Луганськ, Херсон, Крим і Маріуполь. Головні герої – троє дітей, які дізнаються справжню історію українських міст через подорожі у часі та просторі. Мультфільм відтворює сцени руйнування та обстрілів, але робить це у мультяшному стилі, щоб запобігти травмуванню дітей.

Читати також: “Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Кожна серія умовно розділена на дві частини: у першій герої дізнаються стародавню історію міста, про яке йдеться, його культурні й історичні пам’ятки. А в другій – про те, що сталося з ним після початку російської агресії у 2014 році та повномасштабного вторгнення у 2022-му.

фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Для кого підійде перегляд?

Проєкт “Україна. Нескорені міста” призначений для дітей віком від 6 до 12 років, а також для батьків, вчителів і всіх, хто прагне навчити молодше покоління цінувати культурну спадщину та пам’ятати історію України. 

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: мультфільм “Україна. Нескорені міста. Правдива історія”

Читати далі

Суспільство

“Le Petit Canard”: Українка відкрила дитяче видавництво в Франції

Опубліковано

Українська видавчиня Наталія Моспан заснувала видавництво дитячої літератури у Франції. Воно називається “Le Petit Canard”, (“Маленька качечка”). 

Про це повідомляє Читомо.

Фото: Читомо

Про видавництво “Le Petit Canard”

В “Маленькій качечці” планується друк творів письменників та робіт ілюстраторів з України. Перші дитячі книжки, які вже надруковані та стоять у французьких книгарнях, а також айдентика та сайт, теж зроблені українцями. Крім того, книги цього видавництва можна буде придбати на Amazon.

Зараз йде підготовка до промо-кампанії: участь у виставках, фестивалях, проведення заходів des diccess, коли книгарня приймає автора з його книжками, він спілкується з гостями книгарні, люди дізнаються про нового автора й нове видавництво тощо.

Видавництво було засноване у липні 2023 року. За словами Наталі Моспан, інформацію про видавництво стали поширювати лише зараз через активну діяльність: вже вийшли перші книги, завершилися всі адміністративні процедури й розпочалися продажі.

Читати також: Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних

Французький книжковий ринок

“Я довго досліджувала французький ринок дитячої літератури – він значно більший, ємніший, за український. При цьому амбітна та чесна мета створення Le Petit Canard – максимальна підтримка книговидавничої справи в Україні. То ж ми активно співпрацюємо з українськими авторами та ілюстраторами“, – говорить засновниця видавництва, Наталія Моспан.

фото: Читомо

За словами пані Наталі, книжковий ринок Франції дуже розвинений і насичений, тому «неохоче приймає нових гравців». 

“Сегмент, в якому ми вирішили працювати, насправді дуже переповнений. Але це те, що найбільше нам подобається, тому ми не опускаємо руки“, – наголошує видавчиня.

Нагадаємо, що в Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Фото: Евакуація.Сity

Читати далі

Суспільство

В Україні врятували від злочинців цінний артефакт 12ст.

Опубліковано

27 березня, у Національному музеї історії України відбулася презентація унікального рельєфу із зображенням святого Дмитра, що сягає доби Русі. Цей археологічний артефакт правоохоронці врятували від незаконного продажу та повернули державі.

Про це повідомляє МКІП.

фото: МКІП

Про історичну памʼятку

Презентована артефактом є кам’яною плитою вагою 60 кілограмів, що служила прикрасою фасаду невідомої білокам’яної церкви, зведеної у межах Галицько-Волинської землі у період другої половини 12 – першої половини 13 століть.

фото: МКІП

Генеральний директор Національного музею історії України, Федір Андрощук, підкреслив унікальність цієї пам’ятки, яка свідчить про існування білокам’яної церкви часів Русі, що не збереглася до наших днів. На плиті зображено святого Дмитра, шанованого у Греції, Болгарії та на Русі, що свідчить про місцеве виконання різьблення цього артефакту.

Читати також: Амеліна, Жадан, Андрухович та інші митці: українцям пропонують безкоштовно послухати поезію “дім”

У національному музеї історії України зберігається близько 9 тисяч археологічних предметів, які були передані в рамках різних кримінальних проваджень. Кількість цих артефактів значно перевищує обсяг, що надійшов до фондів музею за останні 40 років.

Сьогодні ми з вами стали свідками утвердження справедливості: завдяки успішній співпраці музейників і правоохоронців унікальний артефакт повернувся додому“, – сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, що в Києві відбудеться відновлення історичних вивісок.

Також ми повідомляли, що в Києві на Андріївському узвозі приводять до ладу історичну пам’ятку.

фото: МКІП

Читати далі