Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпочинок після карантину. П’ять небанальних тревел-блогерів, які подорожують Україною

Опубліковано

Навіть послаблення карантинних заходів не відкриє небо та кордони з іншими країнами так швидко, як хотілось би. Експерти наголошують на тому, що цьогоріч українцям доведеться подорожувати всередині країни. 

Не сумуйте, адже Україна варта того, аби бути основним варіантом у ваших планах провести літо. Переконайтесь в цьому, підписавшись на п’ять тревел-блогерів, які підкажуть вам місця для відпочинку, крутіші за усі світові курорти разом узяті.

ШоРеально

Проєкт “Шореально” 2,5 роки тому створив переселенець з Луганська, Олександр Дьомін. Спершу він з друзями руйнував соціальні міфи про Україну у власному відеоблозі, а тепер знімає подорожі найдивовижнішими місцями країни. 

Кожен випуск знятий якісно, адже з Олександром працює ціла знімальна група з двох його друзів і засновників проєкту. 

В нього на каналі Знайдете справжню битву львівського та луганського діалектів, побачите криворізьке озеро з водою кольору кока-коли, знайдете шляхи в Закарпатську Ісландію.

Серед його останніх і особливо моторошних пригод – ночівля у замку Паланок, пошуки чугайстера в Карпатських горах та похід вглиб найбільшої печери в Європі, яка, раптом ви не знали, знаходиться в Україні.

Нещодавно спелеологи відкрили в найдовшій печері нові ходи, які привели їх до одного підземного озера. Його називають найбільшим підземним озером в Україні.

“Коли я почув, що біля водойми побувало не більше десятка людей, а купалися в його крижаній воді – одиниці – вирішив стати одним з цих відчайдушних шибайголів”, – пише він на власному каналі Youtube.

Маршрути Олександра динамічні, яскраві й сповнені пригодницького духу. Якщо ви завжди мріяли про справжню пригодницьку подорож, ШоРеально доведе: це можна влаштувати, не виїжджаючи з України. У випусках Олександр Дьомін детально розписує маршрут кожної подорожі: на випадок, якщо схочете повторити подвиги блогера.

У разі виникнення додаткових питань сміливо пишіть йому в коментарі або на сторінку в Instagram: блогер активний в соцмережах і відповідає дуже швидко. 

Карпатський волоцюга 

Фото з соцмереж

Чому вибір намету для першого походу – це важливо? З чого почати підготовку, якщо ви збираєтесь в гори вперше? Звідки всі туристи знають, куди йти?

У власному телеграм-каналі справжній “карпатський волоцюга”, мандрівник та блогер Мирослав Мельничук описує власні походи в гори, розповідає про круті маршрути та вибір спорядження.

Мирослав народився на Буковині, і тому планування маршрутів у нього в крові: розповідає, що в дитинстві навіть прогулянка до школи була цілою подорожжю.

Перший свій похід він організував у 17 років, і відтоді вздовж і поперек переходив усі українські Карпати, а ще час від часу проходиться румунськими Мармаросами та польськими Татрами. 

На рівнині Мирослав – кандидат філософських наук й викладає у Чернівецькому університеті.

“Влітку бувають такі місяці, коли я проводжу більше ночей в наметі, аніж вдома. Особливе задоволення для мене – зимові походи, коли відчуття загострюються і життя становиться насиченішим”, – розповідає він на одному з “пригодницьких” сайтів.

Один з його основних аргументів на користь походів – це те, що там ти живеш на повну: “Буденність робить наші дні схожими один на одного. Спробуй згадати, що ти робив минулої п’ятниці, і в тебе нічого не вийде. А дні, які ти провів у поході, назавжди залишаться з тобою, і ти зможеш пригадати їх в деталях”.

Залізні магістралі України

Олег Васильєв – журналіст, тревел-блогер та автор проєкту “Залізні магістралі”. Ще з дитинства він цікавився залізничною інфраструктурою і якийсь час навіть мріяв працювати на залізниці.
Врешті решт став журналістом, і раз тяга до всього залізничного нікуди не зникла, отже  вирішив знімати відеоблоги про залізницю. 

“Все розпочалось з матеріалу про поїзд зі сполученням Київ-Рахів. До того, як з’явився цей потяг, в Карпати можна було потрапити лише з автобусом або особистим транспортом. Місцеві 10 років просили призначити поїзд на цей напрям. А в залізниці думали, що на цей маршрут не буде попиту. Сьогодні ж там завжди не проштовхнутись” – каже Олег в одному з інтерв’ю.

На своєму Youtube-каналі журналіст розповідає про поїздки потягами в різні куточки України та сусідні країни. На сторінці Залізних магістралей ви дізнаєтесь про умови подорожі, які є залізничні маршрути, як можна доїхати з пересадками, ще й заощадити гроші.

Подорожі. Україна

Ви знали, що в селі Житомирської області жив керівник видатного українського авіаконструктора Ігоря Сікорського? Він за власними кресленнями створював літаки і навіть був підрядником Військового міністерства Російської імперії. 

А про те, що найвідоміший пацієнт Фрейда – людина-вовк – жив в селі Одеської області, і залишки садиби, в якій він жив, ще можна побачити?

Всі ці нові грані, здавалось би, звичних подорожей вдається вишукувати Анастасії Павленко.

Ця частинка Древнього Єгипту знаходиться в Україні. Дізнайтесь, хто й навіщо її будував, за посиланням cutt.ly/ayFwhMg

Анастасія розповідає: її завжди дратувало, що більшість ресурсів про подорожі просто копіюють інформацію з подібних сайтів. Тотальний копіпаст призводив до того, що інформація в таких джерелах про пам’ятки застаріла або взагалі неправдива. 

“Тому я почала писати – тільки про те, що бачила і відчувала сама, використовуючи тільки привезені мною ж фотографії. Є два заняття в житті, які я люблю найбільше: це подорожувати й базікати. Як результат, базікати про подорожі – ідеальна комбінація в моєму випадку!” 

Її мандри не схожі на звичайні. Разом з родиною під час вікенду вона не тільки споглядає красу природи чи архітектури, а й докопується до неймовірних історій, які приховані за фасадом тих споруд.

В дорозі вона з родиною практично на кожні вихідні й свята. Всі світлини робить сама, а в статтях ділиться особистими враженнями від побаченого. 

“Не люблю повертатися у вже досліджені мною місця. І якщо ви запитаєте мене, яке моє улюблене місце на планеті, я скажу: те, де я ще не бувала”.

Глобус України

Де в Україні пофотографуватись на фоні вітряка голландського типу? Точнісінько з таким намагався боротись ще премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі. 

Де в Карпатах заховане від ока людського справжнє гірське море (то Вільшанське водосховище Теребле-Ріцької ГЕС), а де – море кліщів (спойлер – не ходіть на гору Біла Кобила)? 

Де побачити українську церкву, яка виглядає, як скандинавська ставкірка (старовинна дерев’яна церква каркасного типу, такі будували місіонери, аби навернути скандинавов у християнство)?

Все це знайдете у телеграм-каналі мандрівника Україною. 

Як каже сам власник каналу, місія Глобуса України – розвивати внутрішній туризм в Україні. Автор часто мандрує Україною, тому зможе підказати силу силенну оригінальних місцин для подорожей та допомогти сформувати зручний маршрут.

Коментарі

Суспільство

На Київшині з’явиться новий ландшафтний парк «Приірпіння»

Опубліковано

На Київщині планується створення нового ландшафтного парку під назвою «Приірпіння».

Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації оголосив тендер на розробку проєкту парку.

Переможець тендеру відповідатиме за створення проєкту, а також визначення території для створення регіонального ландшафтного парку. Основні завдання включають охорону, відтворення та рекреаційне використання природних комплексів і об’єктів парку.

Читати також: Український розробник створив інструмент для пасивного пошуку роботи

Оголошена вартість проєкту становить 350 тисяч гривень. Тендерні пропозиції приймаються до 7 жовтня.

Розробник має представити готовий проєкт парку «Приірпіння» до 15 грудня 2024 року.

Нагадаємо, що Нідерланди інвестують 400 мільйонів євро на створення та розвиток безпілотників для України.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Аудіогід українською мовою запрацював у Музеї мистецтва Метрополітен

Опубліковано

У Музеї мистецтва Метрополітен у США почав діяти аудіогід українською мовою.

Про це повідомила перша леді України Олена Зеленська у фейсбуці.

Це вже 89-й аудіогід у 47 країнах і важливий етап у проєкті з українізації світових пам’яток. Зеленська підкреслила, що це має значення не лише для України, а й для світової культури, адже «чем більше в неї мов, тим вона багатша».

Читати також: «Галичина» запустила рекламу для українців за кордоном: три причини повернутися додому

Українська культурна боротьба

Перша леді згадала про українських художників, таких як Архип Куїнджі, Іван Айвазовський та Ілля Рєпін, і зазначила, що відомі роботи, які раніше вважалися російськими, тепер мають правильну історичну ідентифікацію.

Працівники музею висловили задоволення від можливості ділитися своєю колекцією з українцями, включаючи як відомі твори мистецтва, так і менш відомі.

Нагадаємо, що киян запрошують відновити унікальну каплицю Вітте на Байковому цвинтарі: як допомогти.

Фото: TripAdvisor.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Київщині встановили рекорд України за найдовший ланцюг з українських хустин (ФОТО)

Опубліковано

На Київщині встановили новий рекорд України — «Найдовший ланцюг з українських хустин». Це сталося 5 жовтня 2024 року в селі Підгірці.

Керівниця Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова повідомила, що в ланцюзі налічується 377 хустин, об’єднаних у ланцюг завдовжки 421 метр.

«Українська хустина — це наша культурна спадщина, наш оберіг. Цим рекордом ми хочемо показати всьому світу, що, незважаючи на труднощі, ми продовжуємо жити, творити та вірити у майбутнє нашої країни», — зазначила організаторка рекорду, заступниця директора Підгірцівського ліцею Надія Бевз.

Про встановлений рекорд

Кожна хустина має бірку з інформацією про її походження. Цей символічний ланцюг об’єднав усю Україну, включаючи хустини з різних регіонів — від червоних з заходу до чорних з темними візерунками, що носили жінки у важкі часи.

Читати також: Українка перемогла на Турнірі найсильніших юніорів Європи з настільного тенісу

Лана Вєтрова також поділилася враженнями:

«Під час підрахунку я не могла відвести погляд від краси візерунків на цих хустинах».

Нагадаємо, що у Києві провели перегони на вітрильниках серед ветеранів та встановили рекорд України (ФОТО).

Фото: Лана Вєтрова.

Коментарі

Читати далі