Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Відпочинок після карантину. П’ять небанальних тревел-блогерів, які подорожують Україною

Опубліковано

Навіть послаблення карантинних заходів не відкриє небо та кордони з іншими країнами так швидко, як хотілось би. Експерти наголошують на тому, що цьогоріч українцям доведеться подорожувати всередині країни. 

Не сумуйте, адже Україна варта того, аби бути основним варіантом у ваших планах провести літо. Переконайтесь в цьому, підписавшись на п’ять тревел-блогерів, які підкажуть вам місця для відпочинку, крутіші за усі світові курорти разом узяті.

ШоРеально

Проєкт “Шореально” 2,5 роки тому створив переселенець з Луганська, Олександр Дьомін. Спершу він з друзями руйнував соціальні міфи про Україну у власному відеоблозі, а тепер знімає подорожі найдивовижнішими місцями країни. 

Кожен випуск знятий якісно, адже з Олександром працює ціла знімальна група з двох його друзів і засновників проєкту. 

В нього на каналі Знайдете справжню битву львівського та луганського діалектів, побачите криворізьке озеро з водою кольору кока-коли, знайдете шляхи в Закарпатську Ісландію.

Серед його останніх і особливо моторошних пригод – ночівля у замку Паланок, пошуки чугайстера в Карпатських горах та похід вглиб найбільшої печери в Європі, яка, раптом ви не знали, знаходиться в Україні.

Нещодавно спелеологи відкрили в найдовшій печері нові ходи, які привели їх до одного підземного озера. Його називають найбільшим підземним озером в Україні.

“Коли я почув, що біля водойми побувало не більше десятка людей, а купалися в його крижаній воді – одиниці – вирішив стати одним з цих відчайдушних шибайголів”, – пише він на власному каналі Youtube.

Маршрути Олександра динамічні, яскраві й сповнені пригодницького духу. Якщо ви завжди мріяли про справжню пригодницьку подорож, ШоРеально доведе: це можна влаштувати, не виїжджаючи з України. У випусках Олександр Дьомін детально розписує маршрут кожної подорожі: на випадок, якщо схочете повторити подвиги блогера.

У разі виникнення додаткових питань сміливо пишіть йому в коментарі або на сторінку в Instagram: блогер активний в соцмережах і відповідає дуже швидко. 

Карпатський волоцюга 

Фото з соцмереж

Чому вибір намету для першого походу – це важливо? З чого почати підготовку, якщо ви збираєтесь в гори вперше? Звідки всі туристи знають, куди йти?

У власному телеграм-каналі справжній “карпатський волоцюга”, мандрівник та блогер Мирослав Мельничук описує власні походи в гори, розповідає про круті маршрути та вибір спорядження.

Мирослав народився на Буковині, і тому планування маршрутів у нього в крові: розповідає, що в дитинстві навіть прогулянка до школи була цілою подорожжю.

Перший свій похід він організував у 17 років, і відтоді вздовж і поперек переходив усі українські Карпати, а ще час від часу проходиться румунськими Мармаросами та польськими Татрами. 

На рівнині Мирослав – кандидат філософських наук й викладає у Чернівецькому університеті.

“Влітку бувають такі місяці, коли я проводжу більше ночей в наметі, аніж вдома. Особливе задоволення для мене – зимові походи, коли відчуття загострюються і життя становиться насиченішим”, – розповідає він на одному з “пригодницьких” сайтів.

Один з його основних аргументів на користь походів – це те, що там ти живеш на повну: “Буденність робить наші дні схожими один на одного. Спробуй згадати, що ти робив минулої п’ятниці, і в тебе нічого не вийде. А дні, які ти провів у поході, назавжди залишаться з тобою, і ти зможеш пригадати їх в деталях”.

Залізні магістралі України

Олег Васильєв – журналіст, тревел-блогер та автор проєкту “Залізні магістралі”. Ще з дитинства він цікавився залізничною інфраструктурою і якийсь час навіть мріяв працювати на залізниці.
Врешті решт став журналістом, і раз тяга до всього залізничного нікуди не зникла, отже  вирішив знімати відеоблоги про залізницю. 

“Все розпочалось з матеріалу про поїзд зі сполученням Київ-Рахів. До того, як з’явився цей потяг, в Карпати можна було потрапити лише з автобусом або особистим транспортом. Місцеві 10 років просили призначити поїзд на цей напрям. А в залізниці думали, що на цей маршрут не буде попиту. Сьогодні ж там завжди не проштовхнутись” – каже Олег в одному з інтерв’ю.

На своєму Youtube-каналі журналіст розповідає про поїздки потягами в різні куточки України та сусідні країни. На сторінці Залізних магістралей ви дізнаєтесь про умови подорожі, які є залізничні маршрути, як можна доїхати з пересадками, ще й заощадити гроші.

Подорожі. Україна

Ви знали, що в селі Житомирської області жив керівник видатного українського авіаконструктора Ігоря Сікорського? Він за власними кресленнями створював літаки і навіть був підрядником Військового міністерства Російської імперії. 

А про те, що найвідоміший пацієнт Фрейда – людина-вовк – жив в селі Одеської області, і залишки садиби, в якій він жив, ще можна побачити?

Всі ці нові грані, здавалось би, звичних подорожей вдається вишукувати Анастасії Павленко.

Ця частинка Древнього Єгипту знаходиться в Україні. Дізнайтесь, хто й навіщо її будував, за посиланням cutt.ly/ayFwhMg

Анастасія розповідає: її завжди дратувало, що більшість ресурсів про подорожі просто копіюють інформацію з подібних сайтів. Тотальний копіпаст призводив до того, що інформація в таких джерелах про пам’ятки застаріла або взагалі неправдива. 

“Тому я почала писати – тільки про те, що бачила і відчувала сама, використовуючи тільки привезені мною ж фотографії. Є два заняття в житті, які я люблю найбільше: це подорожувати й базікати. Як результат, базікати про подорожі – ідеальна комбінація в моєму випадку!” 

Її мандри не схожі на звичайні. Разом з родиною під час вікенду вона не тільки споглядає красу природи чи архітектури, а й докопується до неймовірних історій, які приховані за фасадом тих споруд.

В дорозі вона з родиною практично на кожні вихідні й свята. Всі світлини робить сама, а в статтях ділиться особистими враженнями від побаченого. 

“Не люблю повертатися у вже досліджені мною місця. І якщо ви запитаєте мене, яке моє улюблене місце на планеті, я скажу: те, де я ще не бувала”.

Глобус України

Де в Україні пофотографуватись на фоні вітряка голландського типу? Точнісінько з таким намагався боротись ще премудрий гідальго Дон Кіхот з Ламанчі. 

Де в Карпатах заховане від ока людського справжнє гірське море (то Вільшанське водосховище Теребле-Ріцької ГЕС), а де – море кліщів (спойлер – не ходіть на гору Біла Кобила)? 

Де побачити українську церкву, яка виглядає, як скандинавська ставкірка (старовинна дерев’яна церква каркасного типу, такі будували місіонери, аби навернути скандинавов у християнство)?

Все це знайдете у телеграм-каналі мандрівника Україною. 

Як каже сам власник каналу, місія Глобуса України – розвивати внутрішній туризм в Україні. Автор часто мандрує Україною, тому зможе підказати силу силенну оригінальних місцин для подорожей та допомогти сформувати зручний маршрут.

Суспільство

У небі над Сумщиною зафіксували рідкісне полярне сяйво (ФОТО)

Опубліковано

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.

Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.

Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.

Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.

Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.

Фото: Анастасія Братуха

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам

Опубліковано

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.

Про це повідомили в UAnimals.

Що додали на платформу

На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.

Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.

До проєкту долучилися:

  • підприємець Андрій Федорів;
  • комік Василь Байдак;
  • військовий та письменник Остап Українець;
  • засновники гурту Tember Blanche;
  • лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.

Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Про UAnimals

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: UAnimals

Читати далі

Суспільство

Прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.

Про це повідомили ДПСУ.

Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.

Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.

Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)

Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ

Читати далі