Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Коли ви обоє блогери: 5 романтичних історій знайомства інста-пар

Опубліковано

Вони виставляють своє життя на розсуд тисяч підписників. Тому не кажіть, що ми підгледіли – усі ці чудові історії кохання, як на долоні, на їхніх Instagram-сторінках. Хтось спочатку вважав другу половинку зарозумілою, хтось здався в полон після фірмової лазаньї, когось мало не відправили у френдзону – але життя розставило крапки над Ї. 

У найромантичніший день року пропонуємо вам познайомитись з інста-парами та їх неймовірними історіями знайомства. Найголовніше, що їх об’єднує – це Інстаграм та тисячі підписників, які стежать за їх стосунками, неначе в серіалі.

Гордощі та лазанья”.
Історія кохання Пустовітів

Перш, ніж Олександра та Ігор стали сім’єю Пустовітів, вона, побачивши його вперше, подумала: “Самозакоханий нарцис!” А він був остаточно підкорений її фірмовою лазаньєю.

Саша Пустовіт (@sashaabo) – це інстамама та дружина блогера Ігора Пустовіта (@pustovit). На сторінку Олександри підписано більше 1 млн читачів. Вона пише про новинки моди, б’юті-тренди, секрети успіху та виховання своїх двох синів. У 2018 році Саша стала блогером року. 
Ігор має більше 534 тис. підписників, пише на лайф-стайл теми та робить огляди новинок техніки. А ще він досить відомий шоумен у Івано-Франківську.

Пара разом вже більше 5-ти років. Цікаво, що Ігор був МС в одному з франківських клубів, де тоді його побачила майбутня дружина, але чоловік справив враження “самозакоханого нарциса”. Згодом пара познайомилась в Інстаграмі, але у дівчини закрадались сумніви, щодо серйозності його намірів.

“Ігор каже, що я його підкорила подарунком у вигляді фетрового apple watch з гудзиками на екрані зробленим власноруч і фірмовою лазаньєю. (Це була остання лазанья. Завоювала і досить)”, – ділиться Олександра у своєму Інстаграм.

Через кілька днів після знайомства пара почала жити разом, а ще через пів року одружились, але без гучного весілля. Згодом пара втекла в Мексику, де вдвох відсвяткували весілля на березі океану босі та у легких білих вбраннях. 

Кохання роки потому”.
Лавсторі Аліни Френдій та Петра Заставного

“Ми знайомі з 15 років. Одна компанія, жарти і музика на телефоні. Але ми ніби ніколи не помічали один одного. Тоді ні я, ні Петя не могли подумати, що зараз будемо жити під одним дахом і прокидатись разом. Тому все, що було тоді, давно – можна назвати періодом ДО нашого нормального знайомства”.

Згодом вони довго спілкувались в одній компанії поки не зрозуміли, що створені одне для одного. А потім, як у кращих романтичних серіалах – пропозиція руки і серця в Парижі, гучне весілля, яке обговорювала вся країна, переїзд до столиці.

Це історія про відому блогерку, дизайнерку Аліну Френдій (@alina_frendiy) та Петра Заставного (@petro_zstvn), який є відомим ресторатором. Аліну читають більше 844 тисяч підписників, дівчина пише про моду, фешн-новинки та сама є дизайнером і власницею бренду одягу ТОТЕ. А Петро є власником мережі ресторанів в Тернополі, тому часто розповідає про свій бізнес більше ніж 258 тис. підписникам. Крім того, пара регулярно ділиться моментами життя та романтичними знімками з подорожей. А як результат сильного кохання – два дні тому у пари народився син Заставний Ян Петрович. 

Ненавидів блогерок, а тепер одружиться на одній з них”.
Історія Наталі Литвин та Олександра Куровського

 “Привіт! Я керівник проєкту “Батл дурних жартів” на YouTube. Хотів запросити вас знятись в одному із них”. Так і почалась ця історія кохання. Вона довго вагалась та насторожилась, коли побачила його аватарку з м’якою іграшкою та специфічним гумором. А ще на першому знайомстві він сказав, що ненавидить блогерів, коли вона вже активно вела свою сторінку.

“Після батлу ми почали активно переписуватись. Саша писав, що в шоці від того, що я виявилась не “пафосною”, а кайфовою, як тепло зустріла та смішно жартувала… Ми реально якось гарно виглядаємо разом. І всі це, бляха, казали”, – написала Наталя у своєму Інстаграм.

Все після цього почались запрошення на каву, перші побачення та поцілунки. А на 10-й день знайомства він подарував їй путівку в Париж. Зараз Наталя та Олександр готуються до весілля. Пара часто подорожує, разом відвідали вже більше 20 країн, тому і пропозицію Саша зробив під час однієї з таких подорожей – в Китаї.

Наталя Литвин (@natalilytvyn) має більше пів мільйона підписників. Пише про моду, лаф-стайл та подорожі. А Олександр Куровський (@kurovskyi) своїй 180-тисячній аудиторії часто розповідає про те, як організувати незабутнє весілля, адже сам є відомим ведучим у Львові. Романтичні фотографії цієї пари точно варті уваги.

Продовження “Холостяка” без сценарію“.
Кохання Микити Добриніна та Даші Квіткової

Найромантичніше шоу країни – “Холостяк”, навколо якого так багато хайпу та пліток. Хтось стверджує, що все по сценарію, хтось обурюється тим, що 25 жінок змагаються за серце одного чоловіка, а хтось з захопленням дивиться кожний випуск в очікуванні хеппі-енду. І що б там не казали, але справжнє кохання можна знайти будь-де, і навіть, на шоу.

Так сталось у одного з холостяків Микити Добриніна (@nikitadobrynin). Крім того, що він відомий ведучий на телебаченні, то ще й блогер з майже 600 тис. підписників. У своєму блозі Микита активно пише про своє життя та подорожі. Його обраниця – переможниця шоу “Холостяк” Даша Квіткова (@kvittkova), яка є блогеркою та дизайнеркою бренду одягу. Вона розповідає 804 тис. підписникам про своє життя, моду та подорожі. Блоги цієї пари – як продовження шоу, але по-справжньому і без сценаріїв.

Ще на початку знайомства дівчина здалась Микиті нещирою, але згодом у них відбулось найромантичніше побачення проекту.

“З тобою я насправді щасливий”, – написав Микита після закінчення проекту.

Ця історія кохання продовжується. Зараз вони активно готуються до весілля, адже Микита ще кілька місяців тому зробив своїй обраниці пропозицію руки та серця на острові Балі. Справжню пропозицію. Без телекамер. Але з телефоном, бо все ж таки  блогери =) 

“Бандюган якийсь – подумала я і закохалась”.
Інста-родина Стужуків

“З першого погляду ми не сподобались одне одному. Я йому здалась маленькою, а він мені нагадував фізрука (якщо хтось дивився цей серіал). Бандюган якийсь”. І тим не менш, вже скоро Софія та Дмитро гуляли Оболонською набережною – і з того часу не розлучались.  

Софія Стужук (@sofia_stuzhuk) – одна з найпопулярніших та найсуперечливіших блогерок Інстаграму. На неї підписано майже 3 млн людей, які захоплюються і водночас критикують дівчину. А все тому, що вона пропагує нетрадиційні методи лікування, домашні пологи та виступає проти вакцинації. Нещодавно вона сколихнула мережу відео процесу народження третьої доньки.

У жінки троє чудових дітей і турботливий чоловік Дмитро (@stuzhuk_dmitriy). Він має свій бізнес та веде блог для 758 тисячної аудиторії. Парі можна тільки позаздрити, адже Софія часто пише пости на тему ідеальних стосунків. Навіть на пологах чоловік завжди був поруч зі своєю дружиною та підтримув її.
Вони і дотепер разом займаються спортом, а спільні тренування можна побачити на їхніх Інстаграм-сторінках.

Суспільство

Поїзд “Прага – Чоп” здійснив свій перший рейс

Опубліковано

28 березня розпочав курсування новий міжнародний рейс між Прагою та Чопом, який поєднує зручним нічним сполученням столицю Чехії, словацький Кошице та український Чоп.

Про це Укрзалізниця повідомляє на своєму Telegram-каналі.

Вартість квитків

Вона залежить від дня поїздки й у середньому становить близько 1060 грн за сидяче місце або 1700 грн за спальне місце. Придбати квиток можна на сайті перевізника RegioJet. У поїзді доступні жіночі купе, асортимент страв та напоїв з бортового меню, зокрема сніданки.

Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

Деталі маршруту

Час поїздки між Прагою і Чопом складатиме близько 13 годин, відправлення з Праги щодня о 21:52, прибуття до Чопа о 10:35. У зворотному напрямку відправлення з Чопа щодня о 17:35, прибуття до Праги о 05:57.

Спеціально під запуск нового міжнародного сполучення Укрзалізниця призначила новий внутрішній денний поїзд “Чернівці – Чоп – Ужгород”, розклад руху якого підлаштований для комфортної пересадки буковинських та закарпатських пасажирів.

Нагадаємо, що компанія з Британії вдосконалить дрони для ЗСУ.

Також ми повідомляли, що Мінцифра анонсувала безоплатний освітній тренінг з відкритих даних.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

10 безкоштовних онлайн-курсів, що допоможуть пережити війну та її наслідки

Опубліковано

ШоТам підготував підбірку з 10 безкоштовних онлайн-курсів для українців. Лекції на платформі Prometheus доступні постійно. Щоб їх пройти, потрібно лише зареєструватися. Навички, отримані на деяких з цих курсів, без перебільшень можуть врятувати життя.

    1. Перша домедична допомога в умовах війни

    В умовах війни критично важливо знати, як надавати домедичну допомогу. Адже лише за 2-3 хвилини постраждалий може втратити критичний об’єм крові та не дочекатися прибуття «швидкої». Курс допоможе отримати базові теоретичні знання щодо того, як зупинити кровотечу, як діяти при опіках тіла, переохолодженні, зупинці серця тощо. 

    Ви дізнаєтеся:

    • про алгоритм MARCHE і загальну хронологію надання допомоги;
    • ознаки кровотечі, використання тапмпонади та джгутів;
    • основи зовнішнього масажу серця;
    • як звільняти дихальні шляхи постраждалого;
    • про зігрівання при переохолодженні;
    • як розрізняти ступені опіків і що робити, аби не нашкодити.

    Автори курсу: підприємець, засновник компанії «Перша допомога та Спецпідготовка. FAST» Федір Сердюк, інструктори компанії Артем Прокопьєв і Володимир Мухін.

    Реєстрація за посиланням

    2. Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів

    У деокупованих містах і селах найбільша кількість мін та вибухонебезпечних предметів. Росіяни залишали їх скрізь: у полях, лісах і навіть на подвір’ях українців. Курс допоможе керівникам громад, підприємств та установ попередити людей про ризики вибухонебезпечних предметів (ВПН) та сформувати в них навички безпечної поведінки.

    Ви дізнаєтеся: 

    • як правильно дітям і дорослим у громадах поводитися з ВНП;
    • які є різновиди мін та ВПН;
    • про безпечну поведінку в разі виявлення небезпечних предметів тощо.

    Автори курсу: курс розробив голова ГО «Асоціація саперів України» Тимур Пістрюга разом з автором навчально-методичного посібника «Навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» Сергієм Чутким.

    Реєстрація за посиланням

    3. База: сучасна військова підготовка

    Курс дає базові знання з військової справи. Він не замінює практичне навчання в центрах підготовки, а лише доповнює його. І хоч здебільшого ці знання необхідні військовим без практичного досвіду чи вперше мобілізованим, вони також будуть корисні для цивільних, які можуть опинитися в епіцентрі бойових дій. 

    Ви дізнаєтеся: 

    • про загальну підготовку (екіпірування та спорядження: що взяти з собою, фізична та вогнева підготовка);
    • умови побуту в польових умовах;
    • основи тактичної підготовки;
    • про безпеку звʼязку на полі бою;
    • як орієнтуватися на місцевості;
    • про види озброєння, аеророзвідку та саперну справу;
    • якою має бути психологічна підготовка тощо.

    Експерти курсу. Курс містить перевірені на практиці знання та рекомендації від експертів, які мають бойовий досвід з 2014 року й дотепер. Серед них: військовий Денис «Квебек», розвідник-снайпер Євгеній «Юдж» Юдін, керівник аналітичного відділу фонду «Повернись живим» Антон Муравейник. Курс створений і партнерстві з Центром спеціальної підготовки ASKOLD. 

    Реєстрація за посиланням

    4. Інженерний курс «Народний FPV» 

    Це лекції для людей, які готові вчитися того, як з паяльником і викруткою в руках підсилити Збройні сили України такими потрібними їм БПЛА.

    Ви дізнаєтеся, як зібрати 7-дюймовий FPV-дрон, який допоможе знищувати техніку окупантів, зупинити наступ і зберегти життя українських захисників.

    Автори курсу: аеророзвідниця та ветеранка Марія Берлінська, засновник виробничо-розробницької компанії Vyriy Drone Олексій Бабенко й інші інженери та пілоти. Розробники — фахівці волонтерського проєкту Victory Drones та вітчизняного виробника дронів Vyriy Drone.

    Реєстрація за посиланням

    5. Як пережити війну разом: курс для родин військовослужбовців, ветеранок і ветеранів

    Цей безкоштовний курс має на меті допомогти родинам захисників і захисниць долати щоденні виклики та будувати стосунки в умовах війни. У ньому зібраний досвід терапевтів і клієнтів, які знають, що таке чекати й хвилюватися. Ті, хто вже проходив цей шлях, вчать розбиратися в механізмах психіки в стресових умовах, говорять про корисні стратегії поведінки та дають багато підтримки. 

    Ви дізнаєтеся:

    • як знизити рівень стресу в дорослих і дітей;
    • як впоратися з постійною тривогою, страхом втрати;
    • про побудову стосунків на відстані;
    • як підготуватися до повернення партнера тощо.

    Авторки курсу: фахівчиня з психічного здоров’я Veteran Hub і засновниця ГО «Вільний Вибір» Тетяна Руденко, психотерапевтка ГО «ППР “Вільний Вибір”» Олена Сігута. Розробники — Veteran Hub.

    Реєстрація за посиланням

    6. Сам собі терапевт. Інструменти психологічної самодопомоги для ветеранів і ветеранок


    Курс для ветеранів та ветеранок, які наразі не беруть участі в бойових діях і перебувають у відносній безпеці. Тут вчать, як впоратися з тривогою та гнівом, приборкати жахливі спогади й подолати апатію. Навчання також буде корисним для членів ветеранських родин або інших людей, які постраждали від війни.

    Ви дізнаєтеся:

    • про управління внутрішньою напругою та спостереження за власними думками;
    • про техніки дистанціювання та стабілізації;
    • про когнітивні фільтри та те, як їх позбутися;
    • як працювати з гнівом;
    • про техніки запобігання конфлікту тощо.

    Авторка курсу — психотерапевтка ГО «ППР “Вільний Вибір”» Олена Сігута. Розробники — Veteran Hub.

    Реєстрація за посиланням

    7. Як адаптуватися на новому місці? Курс психологічної реінтеграції ВПО

    Під час навчання можна знайти відповіді на найпоширеніші питання вимушених переселенців про всі труднощі, пов’язані з переїздом у новий регіон.

    Ви дізнаєтеся:

    • як допомогти собі й близьким та адаптуватися в нових умовах;
    • що потрібно, аби знизити внутрішню тривогу; 
    • як знайти роботу;
    • про підтримку зв’язку з рідними;
    • про те, як долучатися до ініціатив у громаді або створювати власні тощо. 

    Автори курсу: кризова психологиня, тренерка, експертка з психологічної реінтеграції ВПО та екскомбатантів Юлія Павлова, дитяча психологиня, менеджерка освітніх проєктів Марина Акритова, голова громадської організації «Заходи» Юрій Давиденко, директорка ГО «Юридична сотня» Юлія Морій.

    Реєстрація за посиланням

    8. Як знайти роботу під час війни

    Цей курс детальніше, ніж попередній, розглядає тему працевлаштування вимушених переселенців: як змінився ринок праці під час війни, стратегії пошуку роботи, що має бути в резюме, як вдало пройти співбесіду.

    Ви дізнаєтеся:

    • як проаналізувати свої знання та навички;
    • як за потреби перекваліфікуватися;
    • про канали пошуку роботи під час війни;
    • техніка складання резюме;
    • як підготуватися до співбесіди;
    • про професійні стосунки під час війни тощо.

    Автори курсу: психологиня Юлія Павлова, HRD в ІТ-компанії Cadabra Studio Катерина Маргітіч-Філіппова, директорка ГО «Центр зайнятості Вільних людей», засновниця проєктів «Воїну — гідна праця» та RIZNA Оксана Філоненко. Розробники курсу — громадська організація «Центр зайнятості Вільних людей». Діяльність ГО спрямована на професійну та підприємницьку самореалізацію людей, які пережили травматичні події внаслідок війни в Україні.

    Реєстрація за посиланням

    9. Як почати власну справу в часи невизначеності: покроковий гайд від ТОП-підприємців України

    У цьому курсі українські підприємці розповідають, як створити та розвинути власну справу під час війни. Вони надихнуть робити своє в Україні та саме зараз. 

    Ви дізнаєтеся: 

    • як робити шлях до власного бізнесу у форматі зрозумілої roadmap;
    • про створення бізнес-моделі для швидкого старту та спосіб її тестування;
    • як знайти фінансування та клієнтів;
    • що таке «точка беззбитковості» та як її розраховувати;
    • про базову ієрархію бізнес-процесів;
    • як навчитися визначати ризики та враховувати виклики невизначеності тощо.

    Автори та спікери курсу: консультантка та бізнес-тренерка з понад 10-річним досвідом Олена Добророднєва, співвласник компанії «Нова пошта» Вячеслав Климов, співзасновник та CTO освітньої платформи «Preply» Дмитро Волошин й інші.

    Реєстрація за посиланням

    10. Медіаграмотність: як не піддаватися маніпуляціям

    Ворог постійно шукає слабкі місця та вдосконалює свої методи дезінформації в інформаційному просторі. Безкоштовний курс створили, аби українці могли прокачати навички з медіаграмотності. 

    Ви дізнаєтеся:

    • як медіаграмотність допомагає в ухваленні рішень;
    • що робити для розвитку критичного мислення;
    • як перевіряти якість контенту в українських і закордонних медіа: авторів, джерела інформації, зокрема, телеграм-канали;
    • про основні наративи й тактики російської пропаганди;
    • що таке маніпулятивний медіаконтент, як розрізняти дезінформацію, шкідливі пропагандистські наративи;
    • як самостійно створювати якісний контент та уникати блокувань у соцмережах тощо.

    Автори курсу: керівниця Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр» Валерія Ковтун, фактчекерка проєкту StopFake.org. Олена Чуранова, засновниця проєкту «НотаЄнота» та фактчекерка Альона Романюк й інші. Розробниками курсу є Національний проєкт з медіаграмотності «Фільтр» і Міністерство культури та інформаційної політики.

    Реєстрація за посиланням

    Читати далі

    Суспільство

    Фотографія Андріївської церкви ввійшла в топ-5 конкурсу “Вікі любить пам’ятки 2023”

    Опубліковано

    Визначили переможців міжнародного конкурсу “Вікі любить пам’ятки” (Wiki Loves Monuments). Світлина Андріївської церкви фотографа Максима Попельнюха ввійшла до топ-5 та посіла 4 місце.

    Про це повідомили у ГО “Вікімедіа Україна”.

    За період з вересня по жовтень 2023 року на конкурм було надіслано майже 220 тисяч світлин з 46 країн. Національні етапи конкурсу визначили по 10 фіналістів, які потенційно могли претендувати на перемогу. Після відбору серед них було визначено 25 найкращих фотографій.

    Читати також: Студія Triomatica Games презентувала нову детективну гру, дія якої розгортається у Києві

    Однією з найкращих робіт стала фотографія Андріївської церкви в Києві, зроблена Максимом Попельнюхом у 2021 році.

    фото: Максим Попельнюх

    У мережі викладаю тільки маленьку частину всього відзнятого, тому вирішив надати свої фото вікіпедії, для того щоб якомога більше людей у світі побачили, яка неймовірна і мальовнича наша Україна“, – розповідає фотограф.

    Нагадаємо, що вийшло продовження мультфільму, який розповідає дітям про російську агресію та незламність українців (ВІДЕО).

    Фото: Максим Попельнюх

    Читати далі