Суспільство
Українка отримала престижну міжнародну премію з математики
Випускниця Волинського національного університету імені Лесі Українки Катерина Пожарська отримала міжнародну премію з математики — Joseph F. Traub Information-Based Complexity Young Researcher Award 2023.
Про це повідомили на сторінці факультету інформаційних технологій і математики ВНУ ім. Лесі Українки.
Премію присудили за її значний внесок у теорію інформаційної складності. Нагорода присуджується лише одному молодому вченому-математику в світі на рік, який не старше 35 років.
Катерина Пожарська є науковим співробітником відділу теорії функцій Інституту математики Національної академії наук України. Нині вона також виконує постдокторське дослідження у місті Хемніц, Німеччина, завдяки стипендії фонду Гумбольдта. Робоча група, у якій Катерина працює, фокусується на сучасних проблемах теорії наближень і розробці алгоритмів для зменшення інформаційної складності, які знаходять застосування в галузі машинного навчання.
Нагорода становить $1000 та передбачає пам’ятну табличку.
Читайте також: «Просто доклади зусиль». П’ять винаходів українських підлітків, якими захоплюється світ
Нагадаємо, молоді науковці Вінниці розробили та впровадили проєкт гібридної сонячної електростанції. Своє дослідження виконували за підтримки Вінницького національного аграрного університету.
Також ми розповідали, що в Україні створили Міжнародний центр математики.
Фото: facebook.com/fitim.education.
Суспільство
26 жовтня на Венеційській бієнале відбудеться вистава опери GAIA-24 українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка. Ця опера завершить публічну програму українського павільйону, організовану Українським інститутом.
Про це повідомляє Український інститут.
Про виставу
Опера GAIA-24 присвячена наслідкам підриву Каховської ГЕС, який стався 6 червня 2023 року. Композитори звертаються до Геї — давньогрецької богині Землі, а також до теорії, що описує планету як живий саморегульований організм.
Анастасія Мануляк, керівниця напряму «Візуальне мистецтво» Українського інституту, зазначила, що цьогорічна програма зосереджена на темах землі та води. Оперу поставлять у середньовічній церкві Сан-Лоренцо у Венеції, що надає додаткову символіку, враховуючи, що місто стоїть на воді.
Читати також: «Щоб почувалися красивими навіть під час війни»: переселенка відкрила в Харкові простір для жінок, які також втратили дім
GAIA-24 об’єднує людське тіло та театральну сцену в музично-театральний ритуал. Опера складається з трьох актів:
- Songs of Mother Earth — звучатиме музика народів світу.
- Cabaret Metastasis — сцени, що базуються на пластичному русі оголеного тіла.
- Dance for Mother Earth — карнавальна частина, що включає різні музичні жанри, від репу до народних пісень.
Вистава триватиме близько 90 хвилин. Опера вже була представлена в Києві у травні 2024 року, а пізніше її показували в Роттердамі та Відні. Після Венеції планується виступ у Берліні.
Композитор Ілля Разумейко зазначив, що GAIA-24 має жанрове визначення «Opera del Mondo», що означає оперу, пов’язану з водою та природою, і наголосив на її символічному значенні для Європи, яка стикається з природними катастрофами.
Нагадаємо, що капелюхи українського дизайнера представили на виставці у музеї в Парижі.
Фото: Український інститут.
Коментарі