Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Підкорювачі Голлівуду. 5 лауреатів премії “Оскар” з українським корінням

Опубліковано

Цього року Україна вперше здобула відзнаку Американської кіноакадемії за стрічку “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова в номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм”. 

ШоТам згадує імена культурних діячів з українською етнічністю, які отримали престижну нагороду.

Джек Паланс (Володимир Палагнюк)

Джек Паланс народився у родині українських емігрантів Івана Палагнюка та Ганни Грам’як. Батько його був родом із села Іване-Золоте на Тернопільщини, мати зі Львова.

На фестивалі російських фільмів у Голлівуді Джек Паланс відмовився від звання “народний артист Росії”:

“Я – українець, а не росіянин”, – заявив він.

Отримав Оскар в 1992 році за акторську гру в комедії “Міські піжони”. Джек прославився грою в вестернах та екшн-фільмах, проте завжди хотів проявити себе в комедійному жанрі. Тому, коли нарешті йому це запропонували, він виклався настільки, що отримав омріяну кінопремію.

Саме при отриманні Оскару Джек гідно промовив, що він українець, і його справжнє імʼя – Володимир Палагнюк.

фото: vseua.info

Квітка Цісик

Народилася в Нью-Йорку в сім’ї Іванни та Володимира Цісиків – післявоєнних емігрантів із заходу України. Дитячі та юнацькі роки Квітка Цісик провела за школярсько-вишкільними заняттями. У будні Цісик навчалася в американській стандартній школі, а по суботах прямувала до “Школи українознавства”.

Співачка отримала премію за найкращу пісню до фільму “Ти світло мого життя”, глибоко зворушивши членів кіноакадемії своїм співом.

Хоч народилася Квітка в США, а в Україні була лиш раз, українська мова і мелодії завжди були важливою частиною життя її сім’ї. Пані записала два україномовних альбоми: “Квітка” у 1980 році, та “Два кольори” у 1989-му. 

фото: Вікіпедія

Євген Мамут

В 1978 році емігрував із Харкова до США. У Нью-Йорку Євген Мамут став працювати у Компанії EFX Unlimited. Спершу йому доручили мити плівку, а згодом довірили розробляти спецефекти для фільмів “Блакитна лагуна”, так почався шлях у велике кіно для технолога.

Євген отримав так званий “технічний” Оскар. Він зробив значний внесок у створення спецефектів для світових блокбастерів, починаючи від “Брудних танців” і закінчуючи легендарною “Матрицею”.

Статуетку отримав у 1988 році за роботу у фільмі “Хижак”. Завдяки використанню 1200 смужок масок, які по черзі перекривали кадри, він створив прибульця, котрий змінював форму, зникав, з’являвся в кадрі, та вражав критиків кінопремії.

фото: DOU Day

Варвара Касинська

Варвара народилася в Харкові, в сім’ї купця-мільйонера Андрія Яковича Жмудського третьою з 10 дітей і старшою з доньок. Вивчала право в Харківському університеті. В 1924 на 15 років переїхала в Європу, а в 1939 році переїхала з дітьми до Нью-Йорку, де почала нове життя.

Варвара Касинська отримала свою нагороду в 1949 році за роботу над костюмами для фільму “Жанна Д’Арк”.

Ця пані винайшла сучасну балетну пачку та мала талант працювати з примхливими характерами таких легенд як Марлен Дітріх, Вів’єн Лі та Інгрід Бергман.

фото: Вікіпедія

Анатолі Кокуш

Народився в Керчі. З 1974 працював конструктором на кіностудії ім. Довженка, а в 1990 року заснував власну фірму.

Анатолі тримав одразу дві технічні премії у 2006 році. Вони вручаються за внесок у розробку технологій, не пов’язаний з конкретним фільмом. Він винайшов український кран “Каскад”, який почав використовуватися на знімальних майданчиках ще в 1982 році.

Вперше в Голлівуді винахід було використано на зйомках фільму “Титанік”, який також завоював Оскар.

фото: архів Анатолі Кукоша

Суспільство

В Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес: у Мінвідновленні пояснили його функцію

Опубліковано

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури починає впровадження Єдиного державного реєстру адрес в регіонах. Інформація з ЄДРА забезпечуватиме взаємодію між інформаційними системами на різних рівнях управління.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

Це дасть змогу громадянам мати достовірні дані в реєстрі та отримувати низку потрібних соціальних і адміністративних послуг: реєстрацію місця проживання, отримання пільг чи субсидії. Також даний реєстр убезпечить від шахрайства щодо прав власності на нерухомість.

Наразі, в результаті підготовчої роботи сформовано 24 команди «менторів» (в кожній області) з 73 фахівців обласних військових адміністрацій, райдержадміністрацій та громад.

Як повідомили у Мінвідновленні, навчено 1 099 фахівців органів місцевого самоврядування, які отримали відповідний сертифікат про готовність до роботи й підтвердили навички.

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

“Більше 800 навчених громад найближчим часом почнуть роботу з наповнення ЄДРА, а ще 412, які знаходяться на фінальній стадії навчання, доєднаються відразу після його завершення та підтвердження отриманих навичок”, – зазначили у Міністерстві.

Довідка

Нещодавно Уряд України ухвалив Постанову про створення Єдиного державного реєстру адрес (ЄДРА). Його мета полягає в систематизації адресної інформації та створенні єдиного достовірного джерела адресних даних, де буде міститися інформація про кожен населений пункт, кожну вулицю і кожен номер будівлі. ЄДРА є одним із базових реєстрів відповідно до Закону України “Про публічні електронні реєстри”.

Нагадаємо, Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: Міністерство відновлення України

Читати далі

Суспільство

Як надати першу психологічну допомогу: в Україні проведуть майстерклас

Опубліковано

Міністерство культури та інформаційної політики України, у співпраці з Товариством Червоного Хреста України та за підтримки Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, організувало серію онлайн-тренінгів з першої психологічної допомоги для викладачів мистецьких шкіл у Миколаєві та Запоріжжі. Тренінги відбулися відповідно 19 та 26 квітня.

Про це повідомляє Мінкульт.

Це перші два тренінги другого етапу циклу тренінгів з першої психологічної допомоги. Вони проводяться в рамках реалізації пріоритетного проєкту МКІП «Мистецтво допомагати» та Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». 

Основною метою тренінгів є: 

Читайте також: Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

  • підвищення обізнаності викладачів про те, як вчасно та правильно надавати першу психологічну допомогу; 
  • як підтримувати емоційний стан студентів, які цього потребують; 
  • як визначати наявність у студента гострого чи накопиченого стресу;
  • як піклуватися про власне психічне здоров’я та психічне здоров’я оточуючих.

По закінченню тренінгу учасники здобули знання щодо: 

• розуміння чим є та чим не є ППД; 

• як дотримуватись принципу “Не нашкодь”; 

• розпізнавання реакцій на дистрес, різниця між загальними та складними реакціями; 

• методи активного слухання та заспокоєння людей в дистресі; 

• розуміння важливості з надання доступу до інформації та інших соціальних послуг; 

• стратегії турботи про себе до, під час та після надання допомоги.

Нагадаємо, США оголосили про оборонний пакет допомоги для України на 1 млрд доларів.

Фото: Мінкульт

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі