Ви читаєте:
Українка отримала французьку нагороду у сфері прав людини
4хв на читання
Назад
Українка отримала французьку нагороду у сфері прав людини
4хв на читання

Українка отримала французьку нагороду у сфері прав людини

12 Грудня 2020, 13:00
Галина Мельник
Поділилися
0

Українська журналістка Таїсія Кутузова стала лауреатом щорічної премії з прав людини від Французької Республіки “Свобода, рівність, братерство”.

Про це пише “Європейська правда”.

Що відомо про премію?

Зазначається, що премією нагороджують за діяльність у сфері захисту й підтримки прав і свободи людини. Нагорода присуджується щорічно, починаючи з 1988 року. 

У 2020 році провідними темами для присудження премії були право на охорону здоров’я, з прив’язкою до проблеми виключення із суспільного життя та захист довкілля і біорізноманітності. 

На отримання премії претендували близько 200 кандидатів із 200 країн світу.

За рішенням журі, лауреатами стали 5 осіб або організацій, серед них – Таїсія Кутузова. Інші нагороджені – громадські організації з Індії, В’єтнаму, Танзанії та Монголії. 

Хто така Таїсія Кутузова?

Таїсія Кутузова – журналістка й операторка з Криму. Вона навчалася в Українському католицькому університеті, кілька років співпрацювала з “Радіо Свобода”, є співрежисеркою та операторкою короткометражних документальних фільмів “Живі і Нескорені” (2016) та “Молодість 1927” (2017). 

Читайте також: В Україні запустили онлайн-музей справедливості

Премію Таїсії присудили за фільм-розслідування “Ти, б***, рота закрий” – про українського підлітка-активіста з села Гатне під Києвом Сергія Чагарова, який намагається боротися з корупцією та незаконною забудовою у своєму селі і почав отримувати погрози. Фільм вже демонструвався на фестивалі документального кіно Docudays. 

Ще п’ять асоціацій отримали особливу відзнаку – з Конго, Бурунді, Колумбії, В’єтнаму та Франції. 

У зв’язку з пандемією коронавірусу цього року церемонія вручення нагород не відбуватиметься централізовано і буде здійснюватися посольствами Франції у країнах переможців.

Нагадаємо, Німеччина виділить 1 млн євро на підтримку реформ в Україні. Виділення коштів відбудеться в рамках втілення програми «План дій Ради Європи».

Фото: detector.media

Нагорода Премія
По темі
Читайте також

З ліцею в соціальний бізнес: старшокласники на Хмельниччині запустили міні-станцію для компостування

Щороку восени працівники Дунаєвецького ліцею мали проблему з великими обсягами листя та гілок, які потрібно було прибирати....
12 Грудня 2025
02:09
Як солом'яний сніп став символом українського Різдва

Як солом'яний сніп став символом українського Різдва

10 годин тому
00:49
Підтримайте #ШОТАМ підпискою на щомісячний донат 🧡

Підтримайте #ШОТАМ підпискою на щомісячний донат 🧡

10 годин тому