

Суспільство
В Україні запустили онлайн-музей справедливості
До міжнародного Дня прав людини в Україні відкрили Музей справедливості.
Як пише Детектор медіа, його запустили Platfor.ma спільно з Amnesty International.
Що відомо про музей?
Це онлайн-музей, у якому з 10 грудня кожен охочий може дізнатися про історію боротьби людства за свої права та допомогти захистити тих, чиї права порушуються прямо зараз.
Мета Музею – привернути увагу до марафону написання листів, яку щороку проводить Amnesty International. У межах марафону усі небайдужі можуть виступити на захист прав чоловіків та жінок із різних країн, підписуючи онлайн-петиції до урядів, а також надсилаючи листи солідарності героям та героїням кампанії.
Читайте також: В Україні запрацював перший онлайн-магазин проти домашнього насильства
Цьогоріч ними героями та героїнями марафону стали: Халед Драрені, арештований за журналістську діяльність; Валерія Сікал, яка першою в Україні наважилася розповісти про сексуальні домагання на військовій службі; Насима Аль-Сада, ув’язнена за захист прав жінок; Ґуставо Ґатіка, який втратив зір через поліцейське насильство; Меліке Балькан та Озгюр Гюр, що перебувають під загрозою ув’язнення за захист прав ЛГБТІ.
5 залів про боротьбу за права
Музей Справедливості має п’ять залів, кожен із яких присвячений одному з аспектів боротьби за права людини.
У залі «Артефакти боротьби» можна дізнатись про найвідоміші події з історії правозахисту – від ухвалення Декларації прав людини до славнозвісного виступу Мартіна Лютера Кінга, подивитись архівні фото та відео.
Читайте також: DocudaysUA влаштує онлайн-покази фільмів до Дня прав людини
Зала «Ікони справедливості» розповідає про п’ять персон, імена яких стали символами боротьби за права людини.
В залі «Історії успіху» кожен відвідувач може прочитати сім історій людей, яких вдалось врятувати від несправедливого суду і добитися для них змін на краще.
Зали «Тест на справедливість» та «Механізм боротьби» присвячені цьогорічним героям та героїням Марафону написання листів.
Фото: Platfor.ma

Суспільство

У мелітопольському зоопарку «Страус-Південь» народився маленький кумедний баранчик.
Про це пишуть Актуальні новини Запоріжжя у фейсбуці.
Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин
Радістю поділилися співробітники зоопарку.
«Ранок почався з приємних сюрпризів. У чотирирогих овець Святого Якова народився малюк. Симпатичний, ще ледве-ледве стоїть на ніжках, кучерявий баранчик. Всі минулі приплоди завжди народжувалися дівчата, а в цей раз, нарешті хлопчик. Малюк і мама почувають себе добре, знаходяться вони ще в теплому приміщенні», – йдеться у повідомленні.

Хто такі вівці Святого Якова?
Відмінною рисою цієї породи є багаторогість. Одна пара ріг з невеликим вигином росте в боки, друга сильно загнута до морди. Хвіст довгий, покритий шерстю, зазвичай його коротко відрізають. Забарвлення від кремового до коричневого і чорного кольору, найчастіше зустрічається рябе забарвлення.

У інших порід можуть народжуватися плямисті ягнята, але тільки у вівці Святого Якова і дорослі особини зберігають таке забарвлення. Довжина тіла 80-100 см, висота в холці в середньому 85 см. Вівці середнього розміру, важать вони 36-82 кг. На даний час широко поширена в Англії як декоративна порода. Віддає перевагу сухій високій місцевості, найкраще почувається в гористих районах Шотландії. У овець Святого Якова може бути тільки 2 пари рогів; верхня пара може бути прямою, або ж закрученою, як нижня. Вівці святого Якова – древня і рідкісна порода. Вони були відомі ще 3000 років тому і жили на Близькому Сході в Месопотамії, в XVII столітті були привезені в Англію в якості декоративних тварин.
Нагадаємо, у Подільському зоопарку в Вінниці з’явилися патагонські мари.
Як ми повідомляли раніше, в одеському зоопарку обрали найромантичнішу пару тварин.
Головне фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Запоріжжі будинок побуту «Ювілейний» викупив американський IT-підприємець, що працює на NASA, Максим Поляков. Там зведуть інноваційний хаб для дітей.
Про це пишуть Актуальные новости Запорожья.
Повідомляється, що метою проекту є розвиток інфраструктури міста і популяризація науки.
На перших поверхах оновленого «Ювілейного» відкриється інноваційний хаб, експеріментаніум для дітей та низка інших науково-пізнавальних проектів.
Читайте також: З кокоса, буряка та норі: сім українських виробників корисних чипсів
Очікується, що об’єкт стане центром розвитку для підростаючого покоління міста в області STEM (скорочено від Science, Technology, Engineering and Math, тобто Наука, Технології, Інжиніринг і Математика).

Подібні проекти вже були реалізовані Максом Поляковим у Дніпрі. У місті з нуля реконструювали планетарій, а також облаштували парк Гагаріна. Колись занедбані і застарілі, нині локації повністю змінилися і тішать дніпрян.
Читайте також: Безрукавки з історією: як прикарпатець шиє та реставрує автентичні гуцульські кептарі
Планується повністю відновити будівлю, надавши їй сучасного вигляду. Крім того, буде відреставровано фонтан і прилегла територія.
Нагадаємо, презентували онлайн-мапу місць молодіжних активностей Сєвєродонецька.
Усі фото: facebook.com/infoobjectZ.
Суспільство

У Києві відкриють Центр гуманного поводження з тваринами, повідомили у пресслужбі столичної держадміністрації.
Таке рішення визріло після зустрічі власників найбільших притулків для тварин у Києві, зоозахисників та волонтерів, а також місцевої влади.
Наголошується, що всі небайдужі до тварин мають об’єднати зусилля для досягнення єдиної мети – створення умов для комфортного життя тварин у столиці.
Мета центру – оперативна реакція на виклики та розв’язання проблем, що виникають через недбале та жорстоке поводження з тваринами.
Планується, що робочі групи запропонують пропозиції для програми з регулювання чисельності безпритульних тварин та контролю за утриманням домашніх тварин на 2020-2022 роки.
Читайте також: «Електропастух» рятує овець. Як WWF-Україна допоміг вівчареві не боятися вовків
Нагадаємо, в Україні діятимуть європейські вимоги до благополуччя тварин.
Як ми повідомляли раніше, на Київщині встановили двоярусний будиночок для котів.
Головне фото: suprun.doctor.