Технології
Українcький стартап Wantent потрапив до європейського акселератора
Українcький стартап Wantent, що допомагає вивчати реакції глядачів на фільми та відеоролики завдяки штучному інтелекту, пройшов до європейського акселератора MediaMotorEurope.
Про це пише dev.ua.
Про стартап
Засновник Wantent Олексій Шалденко розповів, що компанія Wantent працює з 2019 року. Нині в команді 11 людей. Вона складається з маркетологів, психологів та інженерів-розробників. Клієнти — онлайн-кінотеатри, телеканали та відеопродакшн-компанії.
«У себе на платформі ми використовуємо технологію захисту швейцарської компанії, яка працює з HBO», — згадав Олексій.
Команда Шалденка отримує дані по 25 метриках. Далі вони діляться на категорії. Наприклад, рівень уваги. Олексій каже, що в кінці такого дослідження складається точний портрет цільової аудиторії контенту.
Wantent досліджував ринок контенту і наводить такі дані. Зі 100% контенту, який є в мережі: 82% — це відеоматеріали, 10% — сайти, 5% — онлайн-ігри і 3% — обмін файлами.
Також юзери запам’ятовують 95% повідомлень, які вони бачать у відео. І лише 10% — коли читають.
Український стартап і європейський акселератор
Wantent потрапив до акселерації, яку підтримує європейський фонд Horizon 2020. Головне завдання — це робота з європейськими медіакомпаніями.
«Одним з ключових гравців для співпраці стане бельгійська суспільна телерадіокомпанія VRT. Вона працює з 1930 року. Це як BBC в Британії. Для нас це класний кейс співпраці з європейським гравцем», — каже Шалденко.
Читайте також: В Україні оголосили конкурс стартапів «Екомрія»
Програма розрахована на півроку і проходитиме онлайн. За кожним із 20 стартапів, які пройшли до акселерації, буде зарезервована частина роботи. Менеджери керуватимуть програмою із Бухареста.
«Головна ідея співпраці — це тестування контенту, що ще не вийшов, та реакції на нього глядачів. Перевірятимемо, як на контент реагують у Бельгії, Франції, Нідерландах. Тому можна якісно зібрати відгук аудиторії з різних країн», — розповів Олексій.
Українець додає, що Бельгія та Нідерланди — це сильні країни щодо створення форматного продукту. Наприклад, шоу «Голос» вигадали саме в Нідерландах. Тому засновник Wantent бачить виклик у тому, що можна буде працювати над зовсім новими форматами для шоу.
Читайте також: «Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні
«Для нас це не отримання фінансової підтримки. Тут більше історія про нетворкінг та співпрацю. Це класична історія: великі гравці створюють інноваційні програми, відбирають до них стартапи, а потім вводять до своєї системи», — сказав стартапер.
Олексій відзначив платформу F6S, через яку його компанія потрапила до акселератора. І радить її іншим стартапам. Згадав, як надіслав заявку через неї на початку травня. А вже за 2 тижні отримав позитивну відповідь. Тепер українці представлять свої рішення на європейському ринку.
Нагадаємо, в Україні запустили навчальну програму для стартаперів.
Також українська компанія SETS отримала патент США на унікальну технологію космічних двигунів.
Як ми повідомляли раніше, американсько-українська компанія Firefly Aerospace провела репетицію першого запуску ракети Alpha.
Усі фото: dev.ua.
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі