Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Українська компанія SETS отримала патент США на унікальну технологію космічних двигунів

Опубліковано

Компанія SETS – виробник малопотужних космічних плазмових двигунів і електричних силових установок, що розміщена у Дніпрі та входить до космічної вертикалі Noosphere українця Макса Полякова, отримала патент США на застосування стабілізованого джерела потужності розряду для живлення Холлівських двигунів.

Про це пише Liga.Tech.

Компанія – єдина у світі

Патент США робить SETS єдиною компанією у світі, здатною виробляти високостабільні силові установки. Вони продовжують термін експлуатації супутників, а також допомагають зменшити кількість космічного сміття.

 

Команда інженерів SETS під керівництвом українця Макса Полякова шукала рішення для підвищення стабільності двигунів Холла, оскільки традиційний метод стабілізації розряду напруги двигуна занадто складний, щоб бути ефективним, і часто викликає збої в роботі системи.

Чому це важливо?

Використання такого джерела живлення підвищує стабільність роботи двигунів Холла, а також дозволяє точніше регулювати параметри роботи силової установки в процесі тривалої експлуатації. Таке джерело живлення для двигунів Холла стабілізує його і забезпечуючи рівне значення тяги за умови тривалої роботи і зміни параметрів бортового живлення космічного корабля.

Фото: liga.net

“Ця технологія забезпечить стабільну роботу супутникових двигунів, що загалом позитивно позначиться на терміні служби супутників. Наша технологія унікальна на космічному ринку, і ми очікуємо, що наші установки зацікавлять потенційних партнерів”, – сказав генеральний директор SETS Віктор Сербін.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Перші двигуни SETS вийдуть на орбіту під час дебютного польоту ракети Firefly Alpha, який запланували на літо 2021 року для проведення випробувань у космосі.

Нагадаємо, на честь українського фізика Івана Пулюя назвали планету.

Як ми повідомляли раніше, американсько-українська компанія Firefly Aerospace провела репетицію першого запуску ракети Alpha.

Усі фото: ua-news.liga.net.

Технології

Турецька компанія Bayrak Makina заявила про намір встановити українські двигуни на всі свої безпілотники

Опубліковано

Турецька військова компанія Bayrak Makina, що виробляє бойові безпілотники Bayraktar, планує встановлювати українські двигуни на всі моделі своїх дронів

Про це пише espreso.tv з посиланям на заяву гендиректора Baykar Makina Халюка Байрактара.

«У наших планах також є виробництво модернізованої техніки, більш сучасних літальних апаратів. І ми маємо намір на всю нашу техніку, яка буде вироблятися найближчим часом, встановлювати двигуни українського виробника», – сказав Байрактар.

Наразі турецька компанія споряджає українським двигуном безпілотник останнього покоління Akinci.

«Це одна з наших зараз головних новинок. Ударний безпілотний апарат, який оснащений українським двигуном. Це технологія, якою зараз у світі володіють буквально лічені країни. Дві-три країни. Це безпілотний апарат нового покоління, він буде здатний працювати на стратегічних дальніх маршрутах», – сказав Байрактар.

Гендиректор Baykar Makina також назвав стратегічним співробітництво України і Туреччини у сфері виробництва БПЛА.

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

«Відносини у сфері виробництва безпілотників між Україною та Туреччиною, особливо в останні роки, набули стратегічного значення. Технологія авіаційної промисловості України – на найвищому рівні, на рівні світових стандартів. І нам є що одне одному дати в цій співпраці. Ми впевнені в тому, що зусиллями наших вчених, турецьких та українських, ми вийдемо на нові горизонти з виробництва якісних безпілотних літальних апаратів», – додав Байрактар.

 

Нагадаємо, Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Головне фото: ua.news.

Читати далі

Технології

Українські винахідники створили садового робота

Опубліковано

Роботизовану платформу Ally, що допомагатиме фермерам у саду, створили українські винахідники Євген Третяк та Антон Варавін.

Про це повідомив Євген Третяк у фейсбуці.

Робот на одному заряді може проїхати 45 – 60 км  та перевезти вантаж 200 кг.

 

Поки що машина керується за допомогою оператора за допомогою радіосигналу.

У подальшому в стартап планують залучити інвестиції, написати програму-автопілот, налагодити серійне виробництво та вийти з продуктом на ринок Євросоюзу та США.

Читайте також«Виводимо Україну на нову орбіту». Як супутник від MySatUA популяризує космічну галузь в Україні

Нагадаємо, компанія Lozova Machinery і Сумський університет запустили цифровий освітній проект.

Як ми повідомляли раніше, українським полярникам ІТ-компанія MacPaw подарувала Інтернет-антену.

Головне фото: facebook.com/ievgeniy.tretyak.

Читати далі

Технології

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном

Опубліковано

Туреччина показала дизайн майбутнього дрону з українським двигуном АІ-25.

Про це інформує Мілітарний.

Зазначається, що бойова безпілотна авіаційна система отримала назву MİUS.

 

Розробник – компанія Baykar, що серійно виготовляє відомі ударні дрони Bayraktar TB2 та Akinci, останній використовує двигуни АІ-450 вітчизняного виробництва.

БПЛА MİUS, який як планується, має здійснити свій перший політ у 2023 році, стане для Туреччини великим досягненням у галузі безпілотної військової авіації.

Читайте також: «З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Халук Байрактар ​​заявив, що безпілотний бойовий літак є дуже важливою метою для компанії Baykar, та повідомив, що проект MİUS нині перебуває на стадії концептуального проектування.

Заявивши, що на цьому етапі основна увага приділяється визначенню потреб та вимог, байрактар ​​пояснив, що літальний апарат за програмою MİUS буде повністю оснащений штучним інтелектом і він зможе приймати певні рішення самостійно.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Платформа, що вироблятиметься в рамках MİUS, буде літати з надзвуковою швидкістю на великій висоті.

Нагадаємо, морські безпілотники Bayraktar ВМС України показали зблизька.

Як ми повідомляли раніше, створили перший в Україні ударний безпілотник гелікоптерного типу.

Усі фото: mil.in.ua.

Читати далі