

Суспільство
Україна долучиться до операції НАТО Sea Guardian
Україна долучиться до морської операції НАТО під назвою Sea Guardian в Середземному морі.
Про це пише Український мілітарний портал.
У оборонному відомстві називають термін залучення – з 2021 року, тобто вже з наступного.
Спочатку до операції Sea Guardian (у перекладі з англійської «Морський охоронець») мають долучитися патрульні катери типу Island Військово-Морських Сил ЗС України, а з 2023 року – також фрегат «Гетьман Сагайдачний» з метою посилення безпеки в Чорноморському регіоні.
Саме до цього часу має завершитися комплексні роботи з його модернізації по вдосконаленню технічних можливостей флагману ВМС ЗС України.
Читайте також: Сміття, що рятує: як краєзнавець з Сумщини відновлює пам’ятку ХІХ сторіччя
Операція Sea Guardian хоч і проводиться у Середземному морі, але має безпосередній влив на Чорноморську безпеку.
Sea Guardian розпочали за результатами Варшавського саміту НАТО у 2016 році та має на меті широке коло завдань, зокрема забезпечення обізнаності із ситуацією, боротьба з тероризмом і розбудова потенціалу.

Операція трансформувалась з однієї з найперших військово-морських операцій НАТО – Active Endeavour (у перекладі «Активні зусилля»), яка проводилась з жовтня 2001 року.
За рішенням Північнічноатлантичної ради у рамках операції Sea Guardian можуть призначатися й інші завдання, як, наприклад, забезпечення свободи судноплавства, заборонні операції і захист критично важливих об’єктів інфраструктури, що дуже важливо зі зростанням російської агресії на морі.
Читайте також: Лікарі-блогери: шість медиків, на яких варто підписатись
Перші морські патрулювання нової операції розпочалися в листопаді 2016 року у центральній частині Середземного моря. Тоді залучили сили – фрегати ITS Aviere ВМС Італії, BGS Verni ВМС Болгарії та TCG Gemlik ВМС Туреччини, а також підводні човни – HS Papanikolis з Греції та ESPS Mistral з Іспанії.
Також до операції включили повітряну компоненту, літаки військово-повітряних сил Португалії, Іспанії, Італії, Греції та Туреччини розпочали патрулювання з 17 листопада 2016 року.
Читайте також: Новий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії
Нагадаємо, на полігоні тренувалися знищувати морський десант противника.
Як ми повідомляли раніше, а Херсонщині спецпідрозділ КОРД та водна поліція провели спільне навчання.
Усі фото: mil.in.ua.
Суспільство

Спортсменка з Донеччини Олександра Піпа посіла перше місце на Кубку світу з кікбоксингу WAKO, який відбувся з 12 по 15 червня в Будапешті.
Про це повідомили на сторінці Курахівської дитячо-юнацької спортивної школи.
У змаганнях взяли участь близько 3500 спортсменів з різних країн. Олександру Піпу до турніру підготували тренери Данило Проломов та Артем Дріга. Під час нагородження спортсменка вийшла з прапором свого рідного міста Курахового, яке наразі окуповане, а також зі стягом евакуаційного загону поліції «Білий янгол».
Як зазначили в «Суспільне Донбас», Олександра не вперше бере участь у турнірах із цими прапорами. Раніше вона піднімала їх після перемог на чемпіонаті України та всеукраїнських змаганнях. Її батько, Василь Піпа, служить у загоні «Білий янгол».
Читайте також: Ярослав Ткач встановив новий європейський рекорд у скелелазінні на швидкість (ВІДЕО)


Нагадаємо, що семикласниця з Тернополя здобула «золото» на міжнародному конкурсі пісні в Польщі.
Фото: фейсбук-сторінка Курахівської дитячо-юнацької спортивної школи
Суспільство

Рей та Хаку з Одеси і Мрія з Києва — такі імена носять чотирилапі, що допомогають надзвичайникам шукати людей на місцях російських обстрілів.
ДСНС поділилася фото собаки-рятівниці, а United24 поширили відео з рятувальних місій.
На місцях російського удару в Києві спільно з рятувальниками працює бельгійська вівчарка Мрія. Під час пошукових робіт собака обстежує зруйновані території та робить позначення саме там, де доцільніше зосередити пошук загиблих під завалами. Як розповідають працівники ДСНС, спеціально треновані службові собаки допомагають фахівцям значно скоротити пошук людей на місці трагедії.
Читайте також: У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки
В Одесі після масованої нічної атаки рф цілий день працювали Рей та Хаку.
«Собаки-помічники – герої рятувальних місій після російських атак. Разом зі своїми кінологами вони шукають людей, які опинилися під завалами, — прокоментували роботу ДСНС із чотирилапими в United24 та додали: — Те, що ви робите, – це надзвичайно».


Нагадуємо, що 16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка ДСНС України
Суспільство

Узимку 16-річна студентка з Кривого Рогу Ольга Лактіонова витягла з води дівчинку, що провалилася під кригу. Тіла двох братів урятованої дитини надзвичайники змогли знайти лише за дві доби. За свій вчинок Оля отримала державні нагороди від президента та міністра внутрішніх справ.
Про це повідомляє Міністерство Внутрішніх справ України.
Ризик заради порятунку
13 лютого на річці Інгулець четверо дітей гралися на кризі, коли та розкололася — двоє братів та їхні сестри провалилися. Оля впізнала своїх знайомих і побігла допомагати.
Дівчина розповіла, що взяла імпровізований пліт, вхопилась за нього та почала плисти на порятунок і сама ледь не втонула, коли цвях, що стирчав у дошці, зачепився за її одяг. На поверхні води Оля змогла втримати 12-річну Віолетту, яка до цього провалилася під кригу. Місцеві жителі допомогли витягти обох дітей.
Читайте також: В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)
За допомогу дітям Ольгу Лактіонову нагородили відзнакою Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Також дівчині присвоїли нову нагороду «Майбутнє України»від президента.


Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України