Суспільство
Учитель фізкультури на Закарпатті зібрав пів мільйона грн для ЗСУ (ВІДЕО)
Учитель фізкультури Колочавської громади на Закарпатті Іван Гавриль зумів зібрати понад пів мільйона гривень для наших захисників.
Як йому це вдалося, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Шкільний вчитель Іван Гавриль почав збирати кошти на все необхідне для ЗСУ з перших днів війни. Він також залучив підприємців та знайомих з-за кордону. За 60 днів зібрали понад 500 000 гривень на амуніцію, медикаменти та продукти. Військові цінують допомогу чоловіка.
«З лютого місяця ти висилаєш нам посилки, які нам дуже потрібні. Ті же смаколики, те ж спеціальне обладнання. Я інколи дивуюсь, де ти це береш», — розповідає військовий із позивним «Патрон» зі стрілецького батальйону «Карпатська Січ».
Дивіться відео: 9-річний переселенець організував бізнес із вирощування рослин
Іван розігрував у соцмережі дводенний похід у Карпати. Для участі потрібно було перерахувати мінімум 200 гривень. Разом з переможцем вони вирушили підкорювати гірські вершини.
«Чому я вирішив взяти участь в аукціоні? Бо це волонтерський вклад. По-друге, я люблю походи. Потрібно поєднувати приємне з корисним», — каже переможець аукціону Юрій Самборин.
Завдяки аукціону вдалося назбирати понад 15 000 гривень на амуніцію для військових. А ще Іван разом з дітьми громади плетуть сітки, пишуть листи на передову та роблять браслети.
Читайте також: «Ми пройшли крізь пекло, тож нам під силу все». Як маріупольці будують мережу молодіжних хабів на заході країни
«Ціни у цього браслетика не буде. Людина скільки має бажання, стільки дає. Але взамін отримує цей браслетик як пам’ять про її внесок у спільну боротьбу», — розповідає радник голови Хустської районної ради і вчитель фізкультури Іван Гавриль,.
У планах громади – придбати медикаменти та одяг для трьох військових госпіталів, а також портативні зарядні пристрої для ЗСУ, щоб пришвидшити Перемогу України. Адже для Колочавської громади захищати Незалежність – це дбати про ЗСУ.
«Ми захищаємо та відстоюємо свою Незалежність тим, що допомагаємо будь-яким способом нашим захисникам, які зараз на передовій. Проводимо для цього різноманітні акції, заходи, щоб зібрати побільше коштів», — каже радник голови Хустської районної ради і вчитель фізкультури Іван Гавриль,.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, громада на Рівненщині створила 17 пропозицій для евакуйованого бізнесу.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі