

Суспільство
UAnimals вперше організовує Всеукраїнський марш прибирання на заповідних територіях
16-17 вересня волонтери UAnimals одночасно зберуться у п’яти заповідних локаціях, щоб прибрати сміття, накопичене через людську недбалість та російський екоцид
Про це повідомили на фейсбук-сторінці всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals.
Парки, де відбуватиметься прибирання
- Національний природний парк Голосіївський, м. Київ
- Національний природний парк Бузький гард, Миколаївська обл.
- Національний природний парк Гуцульщина, Івано-Франківська обл.
- Національний заповідник Хортиця, м. Запоріжжя
- Національний парк Ужанський, Закарпатська обл.
За даними UAnimals, у цих парках живуть червонокнижні тварини, які потерпають від сміття. Саламандра плямиста, рись, горностай, лось, ведмідь, олень благородний та інші тварини та їхні домівки потребують захисту.
«20% природоохоронних територій України уражені війною. Зараз неможливо допомогти заповідникам на окупованих територіях чи під вогнем, тож ми зосереджуємо зусилля, щоб зберегти рідкісні види тварин по всій країні», — каже засновник UAnimals Олександр Тодорчук.
За його словами, після підриву Каховської ГЕС оголились повні сміття пляжі, від чого можуть страждати тварини. Досі гектари територій забруднені пластиком. Також багато парків, віддалених від зони бойових дій, засмічені та потребують уваги.
«Прибираючи сміття, ми рятуємо тварин і протистоїмо знищенню природи, яке чинить росія! Наприклад, коли росіяни підірвали дамбу Каховської гідроелектростанції, рівень води у Дніпрі впав і на поверхню вийшла купа сміття, яка досі була на дні», — пишуть в UAnimals.
Як долучитися до прибирання?
Усі організаційні деталі будуть у чат-боті для волонтерів (march.uanimals.org).
В UAnimals також закликали інші організації, а також усіх небайдужих, провести марш прибирання у своєму місті чи селищі, якщо це не порушує правил безпеки.
Про UAnimals
UAnimals — всеукраїнський гуманістичний рух, що існує з 2016 року і пропагує гуманне ставлення до тварин, захищає їх від експлуатації та знущань. У 2017 році команда UAnimals провела перший Всеукраїнський марш за права тварин, який зібрав понад 5000 людей. Від 24 лютого 2022 року рух зосередив зусилля на порятунку тварин у зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях України. У лютому 2023 року команда UAnimals відзначила першою Всеукраїнською зоозахисною премією двадцятьох зооактивістів, які рятують життя тварин під час війни.
Нагадаємо, у Голлівуді на Алеї слави активісти UAnimals розмістили зірки, присвячені українським тваринам, які перебувають на межі зникнення через війну Росії в Україні.
Раніше UAnimals запустили платформу донорства крові для тварин.
Фото: facebook.com/UAnimals.official.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»