Суспільство
У ЗНО-2019 візьме участь рекордна кількість учасників
Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні цього року зареєстровано 354 051 особу. Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Минулого року для участі в тестуванні було зареєстровано 335 843 особи.
Найпопулярніші предмети для складання
Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами є українська мова і література (320 736), історія України (232 084) та математика (146 435).
В УЦОЯО зазначають, що з огляду на особливості Умов прийому до вишів значна кількість учасників обирали біологію (81 342 зареєстрованих) та географію (80 351 зареєстрованих).
Разом з тим, другий рік поспіль спостерігається тенденція до зменшення кількості учасників ЗНО з хімії. У 2019 році на цей предмет зареєструвалося на 6 490 осіб менше порівняно з минулим роком.
Читайте також: Українські школярі зможуть підготуватися до ЗНО з історії безкоштовно
Серед учасників зовнішнього незалежного оцінювання більшість є випускниками шкіл поточного року.
З огляду на те, що учні закладів професійної та вищої освіти, які здобувають повну загальну середню освіту в поточному році, обов’язково складають державну підсумкову атестацію з історії України або математики, збільшилася чисельність зареєстрованих на ці предмети.
Нововведення-2019
Цього року продовжиться практика тестування осіб із глибокими порушеннями зору із використанням сертифікаційних робіт, надрукованих шрифтом Брайля.
Перелік тестів, надрукованих шрифтом Брайля, що будуть пропонуватися учасникам, доповнився, на сьогодні це – українська мова і література, математика, історія України й біологія.
Планується також апробація технології комп’ютерного тестування осіб із глибокими порушеннями зору, однак, як зазначають в УЦОЯО, на сьогодні охочих скористатися такою можливістю нема.
Читайте також: В Україні презентували законопроект про освіту: детальний огляд
Нагадаємо, що цьогоріч для осіб, які не навчалися мовами слов’янської групи, буде встановлено адаптивний поріг (нижчий за звичайний). Це дозволить таким особам брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі