Суспільство
У Житомирі запустили флешмоб «Історія моєї вишиванки»
З нагоди Всесвітнього дня вишиванки у Житомирі запрошують долучитися жителів області до флешмобу «Історія моєї вишиванки».
Про це повідомили у пресслужбі Житомирської обласної держадміністрації.
Зазначається, що Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Як взяти участь?
Кожен охочий може взяти участь у флешмобі. Для цього потрібно на своїй сторінці у мережі Фейсбук розмістити фото у вишиванці та написати коротку історію своєї вишиванки.
Обов’язковою умовою є позначення допису хештегом #історія_моєї_вишиванки.
Також на фото потрібно позначити сторінку департаменту культури, молоді та спорту Житомирської ОДА.
Переможців онлайн-конкурсу оберуть 21 травня 2020 року – у День вишиванки в Україні.
Читайте також: Допомагають медикам та шиють маски. 6 мотивуючих історій, про те як фешн-бізнес адаптувався до карантину
Довідка
День вишиванки в Україні щороку відзначається в третій четвер травня. 2020 року – це 21 травня. Вишиванка – символ української національної культури. День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове свято, покликане сприянню єдності та культурному відродженню українського народу.
Про свято
Засновницею всеукраїнського свята вишиванки є письменниця Леся Воронюк, якій належить крилатий вислів: «Вишиванка – це генетичний код нації».
У 2006 році чернівецькі студенти вирішили разом прийти на пари у вишитих сорочках. Ініціативу тодішньої студентки Лесі Воронюк спершу підтримали десяток друзів та пару викладачів. А вже наступного року до дня української вишиванки долучились вузи та колективи не лише Чернівців та області, а всієї України.
Патріотичне свято охоче підхопила українська діаспора. Нині всеукраїнський день вишиванки став міжнародним святом, яке відзначають понад 50 країн усього світу. Так простий флешмоб студентів перетворився на могутній патріотичний рух серед українців усього світу.
Читайте також: Made in Ukraine. Шість українських брендів, що шиють найяскравіші жіночі пальта
Нагадаємо, у вінницькому парку з’явиться «вишивана» алея.
Також біля Франківська висадили плантацію лісу у вигляді вишиванки.
Головне фото: oda.zht.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі